NOVÉ INSTRUMENTY V BOSSA

Videa

Články

Manuály

Týdenní technická analýza EUR/CZK, BOSSAEUR a EUR/CAD

Publikováno 06.06.2017

Nejzajímavější den tohoto týdne bude čtvrtek, kdy se odehraje několik zajímavých politických a ekonomických událostí. V tento den zasedá Evropská centrální banka (ECB), od níž se nečekají změny v nastavení měnové politiky. Nicméně investoři budou sledovat projev prezidenta Draghiho, aby identifikovali, jak banka vnímá rizika na straně inflace a ekonomického růstu. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza AUD/USD, EUR/GBP a NZD/USD

Publikováno 24.05.2017

Odvolání šéfa FBI či zprávy o vazbách Trumpova týmu na Rusko vedlo předchozí týden k výprodeji na americkém dolaru a k poklesu výnosů z amerických státních dluhopisů. Americký dolar se nedokáže vzpamatovat z těchto událostí. Podezření ohledně Trumpových vazeb na Rusko snižuje důvěru Kongresu v prezidenta, a tím i možnost prosadit slibované daňové a další prorůstové reformy. Americký dolar letos zatím ztrácí 7 procent hodnoty.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza USD/CHF, NZD/USD, EUR/CAD

Publikováno 16.05.2017

O víkendu se domluvilo Rusko se Saudskou Arábií na prodloužení dohody, která zavazuje členské státy OPEC a další těžaře ropy k nižším limitům. Ropa reagovala na tyto zprávy 3procentním růstem. Na vyšší cenu ropu kladně reagovaly akciové indexy a ostatní riziková aktiva rovněž rostla.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza USD/CHF, USD/JPY a USD/CAD

Publikováno 09.05.2017

Po francouzských prezidentských volbách se zklidnila situace v Evropě a pozornost investorů se obrací k Fedu. Bankovní rada předchozí týden na zasedání uvedla, že zpomalení růstu HDP v prvním kvartálu je přechodní záležitostí, která by neměla zabránit zvyšování úrokových sazeb. Tento týden budou pečlivě sledované výroky 4 členů bankovní rady, zda naznačí další utažení měnových podmínek již příští měsíc.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/USD, Stříbra, USD/CAD

Publikováno 02.05.2017

Nejdůležitější událostí uplynulého týdne bylo zasedání Evropské centrální banky. Ta ponechala úrokové sazby i nastavení programu kvantitativního uvolňování (QE) beze změny. Projev prezidenta ECB Maria Draghiho se od toho březnového zásadně nezměnil. O konci programu QE se ECB chce začít bavit, až uvidí, že inflace udržitelně míří ke dvěma procentům.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/CAD, GBP/AUD a ROPY

Publikováno 25.04.2017

Finanční trhy tento týden vstřebávají výsledek prvního kola francouzských prezidentských voleb. Vítězství Emanuele Macrona v prvním kole a vysoká šance na výhru v druhém kole zvýšily apetit investorů po rizikových aktivech a naopak do nemilosti se dostaly tvz. „bezpečné přístavy“ zlato a japonský jen. Druhé kolo voleb se koná za dva týdny 7. května. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza amerického dolaru, EUR/JPY a EUR/AUD

Publikováno 18.04.2017

Hlavní slovo si v tomto týdnu vezmou francouzské prezidentské volby, které se konají již o víkendu 23. dubna. Do druhého kola (7. května) postoupí dva kandidáti ze 4 favoritů. Z makrokalendáře budou dominovat evropské indexy nákupních manažerů (PMI) v pátek, které mohou být zastíněny právě blížícími se francouzskými volbami. Americký dolar stále nedokáže najít důvod k růstu.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza Ropy, britské libry a AUD/NZD

Publikováno 11.04.2017

Americká centrální banka (Fed) v zápisu z březnového zasedání uvedla, že může letos v druhé polovině roku začít snižovat svou bilanční sumu ve výši 4,5 bilionu dolarů s tím, jak se ekonomická data vylepšují. Před finanční krizí dosahovala bilance Fedu 1 bilionu dolarů. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/JPY, Stříbra, GBP/USD

Publikováno 04.04.2017

ECB je nekomfortní s tím, že investoři začali sázet na zvýšení úrokových sazeb již v úvodu příštího roku. Vznikají tím tlaky na růst výnosů s jihoevropských státních dluhopisů, což může zpomalit tamní ekonomický růst. Euro předchozí týden oslabila nejen slova ECB, ale i výsledek inflace, která v březnu klesal na 1,5 procenta z únorových 2 procent. 

Přečíst článek

Dvojité svíčkové formace

Publikováno 29.03.2017

Dvojité svíčkové formace jsou charakteristické tím, že jsou tvořeny ze dvou svíček opačných barev, trojité vznikají seskupením tří svíček. Býčí a medvědí pohlcení (Bullish a Bearish Engulfing). Býčí pohlcení (Bullish Engulfing) je složenou formací dvou svíček v klesajícím trendu a předpovídá extrémní pohyb ceny. 

Přečíst článek

4 základní jednoduché formace japonských svíček

Publikováno 29.03.2017

Zaměříme se na svíčkové grafy skládající se z jedné svíčky a jak podle nich odhadnout budoucí vývoj na trhu. Používání jednotlivých formací pomůže k identifikaci možných trendů a jejich zvratů na trhu. Podíváme se na čtyři základní jednoduché formace japonských svíček.   

Přečíst článek