NOVÉ INSTRUMENTY V BOSSA

Videa

Články

Manuály

Týdenní technická analýza EUR/JPY, MĚDI a ZLATA

Publikováno 21.09.2016

Měnový pár EUR/JPY připomíná v posledních dnech jízdu na horské dráze. Trh se znovu posunul pod klíčovou intradenní hodnotu 114,00, ke které se pravidelní vrací. Nově tak vzniká nižší minimum, které naznačuje převahu japonského jenu nad eurem.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza AUD/USD, USD/JPY a amerického dolaru

Publikováno 14.09.2016

Měnový pár AUD/USD se znovu dostal pod tlak, když americký dolar dokázal výrazně posílit. Trh tak stále zpracovává účinky výrazné divergence na oscilátoru MACD. Pokud se na „aussie“ podíváme z hlediska technické analýzy, pak lze vidět potenciál reverzní formace hlava-ramena, přičemž momentálně je trh u její neck-line úrovně. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/USD, USD/JPY a DAXu

Publikováno 31.08.2016

Eurodolar pokračuje v avizovaném směru ze začátku týdne. Trh tak pokračuje ve směru harmonické formace, jejíž kompletní vyplnění se nachází na Fibonacciho úrovni 61,8. Výhledově lze však počítat s korekční snahou, po které by se měl objevit další medvědí impuls.

Přečíst článek

Technická analýza EUR/USD, ZLATO a AUD/USD

Publikováno 25.08.2016

Eurodolar (EUR/USD) si tento týden otestoval silnou rezistenci 1,13500. U hrany této rezistence je vidět dlouhý knot, který naznačuje krátkodobou převahu medvědů. Pokud se dolaru podaří zmobilizovat síly, mohl by aspirovat na vyplnění motýlí formace. V tomto případě bude hrát klíčovou roli proražení pondělního minima.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/USD, GBP/USD, ZLATA

Publikováno 11.08.2016

Měnový pár EUR/USD se zatím obchoduje uvnitř medvědího „range“ pásma, jež vznikl v pátek po povedeném NFP reportu. Americký dolar zatím tedy nedokázal využít potenciál, který do něj byl vkládán z počátku týdne. Momentálně se trh odrazil od rezistence 1,111. Prodejci nutně potřebují k dalšímu úspěchu prolomit páteční minima. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza ROPY, DAXU, GBP/USD

Publikováno 03.08.2016

Ropa i v tomto týdnu navazuje na svůj dlouhodobý trend. Trh dokázal v pondělní seanci vytvořit medvědí outside svíčku, která na první pohled značí pokračování v klesajícím trendu. Momentálně tak trh čeká na prolomení pondělního minima. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza ROPY, DAXU, GBP/USD

Publikováno 26.07.2016

Ropa zvládla souboj se supportem 44,51 a učebnicově tak vyplnila formace klesajícího trojúhelníku. Minulý týden patřil bez pochyby medvědům, kteří dosáhli i další podpory 43,00 USD za barel. Vydrží-li trend, tak je dalším záchytným bodem až hladiny 41,35. Z USA přicházejí zprávy o obnovení aktivity těžařů, což ceně ropy rovněž nepomáhá v růstu. Na pokles ceny ropy může reagovat i kanadský dolar (CAD). 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza GBP/USD, EUR/USD, DAXu

Publikováno 20.07.2016

Měnový pár GBP/USD nedokázal prodloužit býčí impuls, který vznikl pro průrazu konsolidační klínové formace podpořen reakcí na býčí divergenci. Namísto toho krátkodobý vývoj naznačuje, že může vznikat reverzní formace hlava-ramena, jejíž neckline úroveň leží blízko podpory 1,3145, jejíž proražení by pro libru mohlo znamenat návrat k několikaletým minimům.

Přečíst článek