Nestle dál věří v potenciál kávy v Číně, kávě by měla pomoci i nová kryptoměna

Spotřeba kávy v Číně roste, ale silně zaostává za vyspělými zeměmi. Tento trend se snaží zachytit společnost Nestle. Kryptoměna coffeecoin by měla pomoci pěstitelům kávy dosáhnout na zisky.

 

Nestle, největší potravinářská společnost, začalo v Číně prodávat kávu s označením Starbucks skrze známé čínské elektronické obchody jako je Alibaba nebo JD.com.

Spotřeba kávy v Číně roste, stále se však nemůže ani zdaleka srovnávat s jinými asijskými zeměmi. Odhaduje se, že spotřeba kávy v Číně aktuálně činí 6 šálků na hlavu / rok. V porovnání s Japonskem, které disponuje číslem 400 šálků kávy / rok na hlavu, je toto číslo skutečně malé a není se čemu divit, že se o potenciál růstu v kávovém byznysu v Číně zajímají veliké společnosti.

 

Uskupení Minasul, zřejmě největší uskupení farmářů arabiky, plánuje vydat novou kryptoměnu „coffeecoin“. Farmáři budou moci novou kryptoměnu, která bude podložena produkcí kávy, využít na nákup strojů, hnojiv a dalších nezemědělských produktů. Nová kryptoměna by měla pomoci přežít pěstitelům kávy v době, kdy nejsou schopni kvůli aktuální nákupní ceně prodat svou produkci se ziskem.

Aktuální cenový vývoj na trhu s kávou

Na trhu s kávou je patrný dlouhodobý downtrend, který je doprovázen růstovými korekcemi. Poslední růstová korekce byla zapříčiněna zprávou o ničivých mrazech v pěstitelských oblastech.

 

Podle posledních odhadů by aktuální sklizeň brazilské kávy neměla mít příliš vysokou kvalitu, kterou ovlivnily silné mrazy, investoři však vyhlížejí rekordní produkci v roce 2020.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

16.12.2019

07:05

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Chci číst

13.12.2019

10:57

USA a Čína chtějí uzavřít obchodní dohodu. Schyluje se k podepsání první fáze.

 

Podrobnosti

13.12.2019

09:29

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti