Nervózní týden je za námi, ropa opět pod 63 dolary

Máme za sebou celkem nervózní týden na akciových trzích, který nakonec neskončil tak ztrátově jak by se mohlo na první pohled zdát. Především šlo o akciové indexy v USA, které ukončily týden ve ztrátě maximálně 2%. Evropské akciové indexy i díky tomu, že otevíraly o den později, ukončily týdenní seanci v zisku. Index volatility VIX se vrátil zpět nad 20 bodů a s tím i nervozita na trhy. O své zisky koncem týdne přišel americký dolar. Především kvůli horším výsledkům z amerického trhu práce, když NFP report o zaměstnanosti vykázal růst pouze o 103 tis. pracovních míst, oproti očekávaným 188 tisícům. Zaměstnanost zůstala na 4,1%, ačkoliv se očekával pokles na 4%. Mzdy dopadly pozitivně, když vykázaly růst o 2,7%. Ačkoliv dopadly výsledky negativně pro americký dolar, neměl by jeden horší měsíc zatřást s americkou ekonomikou a trhem práce, který nadále zůstává velmi robustním. Zároveň byly zveřejněny výsledky z trhu práce v Kanadě. Ty dopadly o něco pozitivněji, když se ekonomice podařilo za březen vytvořit 23,2 tis. pracovních míst, oproti očekávaným 20,1 tis. Míra nezaměstnanosti se drží již druhý měsíc v řadě na úrovni 5,8%. Kanadský dolar nedokázal výrazněji navázat na zisky z předchozích dní, ačkoliv týdenní seanci uzavřel proti americkému dolaru v zisku. Ropa koncem páteční seance sklouzla pod 62 dolarů za barel, poté co investoři zůstávají nervózní z možné eskalace konflikt mezi USA a Čínou. Zdá se, že ropě pomalu dochází pára pro další růst poté, co rostla více jak 5% minulý měsíc zatímco Trump opakovaně zvyšuje cla proti Číně.

Z dnešních fundamentů by neměly žádné ovlivnit vývoj na finančních trzích. V 14:15 bude zveřejněn počet nově zahájených staveb domů v Kanadě. Důležité bude, zda se bude uklidňovat konflikt mezi USA a Čínou.

Německý akciový index DAX dnes otevřel výše a zároveň nad klesající trendovou linií. Určitě bude poznamenán další možnou eskalací obchodních válek, ale dařilo se mu výrazně lépe jak indexům v USA. Z technického hlediska by mohl přijít možný růstový signál po uzavření nad linií. První bariéru při pohybu výše představuje 38,2% výprodeje.                                                                                                                                               

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

22.03.2019

17:16

Od 6.3.2019, kdy jsem se zabýval párem CAD/CHF, se graf přiblížil k široké rezistenci na ceně 0,7515 až 0,7541, od které se následně odrazil na jih. 
Podrobnosti

22.03.2019

08:20

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.
Podrobnosti

21.03.2019

19:02

Americký dolar si dnes bere své včerejší ztráty zpět, když otočil včerejší sentiment, kdy ho dostalo pod tlak rozhodnutí FEDu o oddálení růstu úrokových sazeb. Daří se akciovým trhům, kde výrazně zpevňují akcie společnosti Apple. Ropa WTI se zatím nedokázala dostat nad 60 dolarovou úroveň, která působí jako silná rezistence. 

 

Podrobnosti