Němečtí podnikatelé zůstávají pozitivní

Dnes byla zveřejněna sentiment data z Německa představovaná Ifo indexem. Tento index vypočítávají ekonomové společnosti CESifo Group jako indikátor aktuálního stavu a očekávání v byznysu. Informace jsou získávány od asi 7 000 německých podnikatelů, kteří se vyjadřují k aktuální situaci a jejich krátkodobým plánům a očekáváním. Čím vyšší hodnota, tím obvykle lepší pro Euro. Celkový Ifo index zůstal na dobrých hodnotách, konkrétně 110,4 (čekalo se setrvání na 110,5). Hodnocení současného stavu dokonce vzrostlo z 115,1 na 115,6 (očekávalo se 115,0). Očekávání podnikatelů se zhoršilo na 105,5, přičemž se čekalo 106. Přesto se jedná stále o v dlouhém období velmi dobré hodnoty. Ekonomové CESifo taktéž zveřejnili očekávání růstu německé ekonomiky v posledním kvartále roku, a to o 0,5 %.

Euro skutečně dnes přidává vůči dolaru zatím 0,15 % na ceně 1,057. Dax na zprávy reagoval rovněž pozitivně, nakonec ale zůstává na svých otevíracích hodnotách.

Dnes v pozdních večerních hodinách čekáme výsledky novozélandské obchodní bilance. Ta může rozhodnout aktuální boj o support těsně pod psychologickou cenou 0,7, kde zároveň prochází dno několikatýdenního trendového kanálu, který byl začátkem týdne potvrzen.

Autor: Získejúčet.cz

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy