Německý index ZEW klesl téměř k nule, analýza EUR/USD

Nálada německých analytiků a investorů se v únoru zhoršila druhý měsíc v řadě kvůli hrozícímu zpomalení globální ekonomiky (Čína) a nejistotě ohledně dopadu klesajících cen ropy. Průzkum institutu ZEW v úterý ukázal, že index ekonomického sentimentu v únoru klesl na 1 bod z lednových 10,2 bodu. Ekonomové očekávali pokles indexu až k nule.

Mannheimský ekonomický institut oznámil, že jeho index ekonomického sentimentu pro tento měsíc spadl na 1 bod z 10,2 bodu za leden. 214 ekonomů a analytiků v průzkumu agentury Reuters, který proběhl ve dnech 1. - 15. února v průměru čekalo pokles až na nula bodů.

EUR/USD aktuálně testuje první Fibonacciho hladinu návratnosti (23,6). Nicméně ta druhá, kde se rovněž nachází 200denní průměr a rostoucí trendová linie se nám zdá z pohledu technické analýzy zajímavější, protože se zde potkávají 3 parametry technické analýzy. Proto očekáváme, že takto zajímavou zónu si přijde EUR/USD otestovat.

Zdroj: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy