Německý index IFO posílil, euro je však po útocích v Bruselu pod prodejním tlakem

Německá podnikatelská nálada se v březnu zotavila a přerušila tříměsíční sérii poklesů. Index IFO, který měří důvěru 7000 německých firem, v březnu stoupl na 106,7 bodu z 105,7 bodu za únor. Analytici čekali jenom mírné posílení indexu na 106 bodů. Z výsledků průzkumu vyplynulo, že němečtí podnikatelé hodnotí lépe současnou situaci i výhled do budoucna. Německá ekonomika aktuálně těží hlavně z růstu spotřebitelské důvěry. Mnichovský institut, který sestavuje index IFO nečeká, že by růst německé ekonomiky letos překonal výkony z loňska. Podle indexu byl největší růst optimismu ve zpracovatelském odvětví a velkoobchodu.

Dobrá data z německé ekonomiky jsou dnes zastíněna explozemi v Bruselu. Euro, evropské akciové indexy a libra oslabují. Naopak švýcarský frank a japonský jen posilují.

Eurodolaru se nepodařilo otestovat maxima z letošního února na úrovni 1,1380. Včera oslabil díky pozitivním pondělním komentářům Williamse a Lockharta (Fed). Dnes oslabuje po zprávách o útocích z Bruselu. Nicméně EUR/USD se drží nad rostoucí trendovou linií. Pokud ji měnový pár neprorazí směrem dolů, mohou být sázky na pokles riskantní. Ideální je sledovat reakci EUR/USD na rostoucí trendovou linii. Když měnový pár zůstane nad trendovou linií a nevytvoří nové nižší dno, může stále bojovat o formaci dvojitého vrcholu a test maxima z února 2016.

Zdroj: Investplanet, Michala Moravcová
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy