Německý DAX nadále zůstává u úrovně 13 300 eur

Včerejší seance nepřinesla na trhy žádný výraznější fundament, tedy ani impuls pro trhy, které si většinou udržely své pozice z minulého týdne. Na akciových trzích se prozatím stále udržuje pozitivní sentiment a akciové indexy se drží na svých historických maximech. Německý DAX nadále zůstává u úrovně 13 300 eur. Americký akciový index S&P 500 udržuje úspěšně úroveň 2700 usd, nad kterou se dostal začátkem roku. To stejné index DOW JONES, který každým dnem atakuje nová historická maxima. Dá se tedy očekávat další poklidná seance, ve které budou trhy spíše konsolidovat své zisky.

USDJPY také včera ukončil seanci na stejné úrovni, na které ji začal. Dnes ráno však v asijské seanci začal posilovat a to především v reakci na Bank of Japan, která snížila objem nákupů dluhopisů. Jde však spíše o spekulace a nervozitu jestli banka v letošním roce nezpomalí svou měnovou stimulaci. Dolar zároveň začal trochu posilovat, kdy právě poptávku po dolaru vyvolalo očekávání, že FED zvedne úrokové sazby. Z pohledu technické analýzy se měnový pár USDJPY pohybuje od začátku prosince v konsolidačním pásmu a zatím čekáme na výraznější stimul, který by pomohl jak jedné tak druhé měně v pohybu z pásma a stanovení dlouhodobějšího trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Chci číst

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti

17.01.2019

10:02

Klidnějšího průběhu včerejší seance dokázala využít pouze americký dolar, který mírně zpevnil. V pozvolných ziscích pokračoval také akciový trh, zatímco ropa po nadprůměrně volatiltní seance udržela své zisky nad 52 dolary.

Podrobnosti