Německý DAX nadále zůstává u úrovně 13 300 eur

Včerejší seance nepřinesla na trhy žádný výraznější fundament, tedy ani impuls pro trhy, které si většinou udržely své pozice z minulého týdne. Na akciových trzích se prozatím stále udržuje pozitivní sentiment a akciové indexy se drží na svých historických maximech. Německý DAX nadále zůstává u úrovně 13 300 eur. Americký akciový index S&P 500 udržuje úspěšně úroveň 2700 usd, nad kterou se dostal začátkem roku. To stejné index DOW JONES, který každým dnem atakuje nová historická maxima. Dá se tedy očekávat další poklidná seance, ve které budou trhy spíše konsolidovat své zisky.

USDJPY také včera ukončil seanci na stejné úrovni, na které ji začal. Dnes ráno však v asijské seanci začal posilovat a to především v reakci na Bank of Japan, která snížila objem nákupů dluhopisů. Jde však spíše o spekulace a nervozitu jestli banka v letošním roce nezpomalí svou měnovou stimulaci. Dolar zároveň začal trochu posilovat, kdy právě poptávku po dolaru vyvolalo očekávání, že FED zvedne úrokové sazby. Z pohledu technické analýzy se měnový pár USDJPY pohybuje od začátku prosince v konsolidačním pásmu a zatím čekáme na výraznější stimul, který by pomohl jak jedné tak druhé měně v pohybu z pásma a stanovení dlouhodobějšího trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

20.02.2018

10:23

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy.

Chci číst

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Podrobnosti

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti