Německý DAX nadále zůstává u úrovně 13 300 eur

Včerejší seance nepřinesla na trhy žádný výraznější fundament, tedy ani impuls pro trhy, které si většinou udržely své pozice z minulého týdne. Na akciových trzích se prozatím stále udržuje pozitivní sentiment a akciové indexy se drží na svých historických maximech. Německý DAX nadále zůstává u úrovně 13 300 eur. Americký akciový index S&P 500 udržuje úspěšně úroveň 2700 usd, nad kterou se dostal začátkem roku. To stejné index DOW JONES, který každým dnem atakuje nová historická maxima. Dá se tedy očekávat další poklidná seance, ve které budou trhy spíše konsolidovat své zisky.

USDJPY také včera ukončil seanci na stejné úrovni, na které ji začal. Dnes ráno však v asijské seanci začal posilovat a to především v reakci na Bank of Japan, která snížila objem nákupů dluhopisů. Jde však spíše o spekulace a nervozitu jestli banka v letošním roce nezpomalí svou měnovou stimulaci. Dolar zároveň začal trochu posilovat, kdy právě poptávku po dolaru vyvolalo očekávání, že FED zvedne úrokové sazby. Z pohledu technické analýzy se měnový pár USDJPY pohybuje od začátku prosince v konsolidačním pásmu a zatím čekáme na výraznější stimul, který by pomohl jak jedné tak druhé měně v pohybu z pásma a stanovení dlouhodobějšího trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti

23.05.2018

10:14

Americký dolar zažil seanci jako na houpačce, kdy dopoledne začal ztrácet a během americké seance začal opět zpevňovat a své ztráty si vzal opět zpět. Podobný vývoj byl k vidění i na ostatních devizových trzích v páru proti americkému dolaru.

Podrobnosti