Německý DAX nadále zůstává u úrovně 13 300 eur

Včerejší seance nepřinesla na trhy žádný výraznější fundament, tedy ani impuls pro trhy, které si většinou udržely své pozice z minulého týdne. Na akciových trzích se prozatím stále udržuje pozitivní sentiment a akciové indexy se drží na svých historických maximech. Německý DAX nadále zůstává u úrovně 13 300 eur. Americký akciový index S&P 500 udržuje úspěšně úroveň 2700 usd, nad kterou se dostal začátkem roku. To stejné index DOW JONES, který každým dnem atakuje nová historická maxima. Dá se tedy očekávat další poklidná seance, ve které budou trhy spíše konsolidovat své zisky.

USDJPY také včera ukončil seanci na stejné úrovni, na které ji začal. Dnes ráno však v asijské seanci začal posilovat a to především v reakci na Bank of Japan, která snížila objem nákupů dluhopisů. Jde však spíše o spekulace a nervozitu jestli banka v letošním roce nezpomalí svou měnovou stimulaci. Dolar zároveň začal trochu posilovat, kdy právě poptávku po dolaru vyvolalo očekávání, že FED zvedne úrokové sazby. Z pohledu technické analýzy se měnový pár USDJPY pohybuje od začátku prosince v konsolidačním pásmu a zatím čekáme na výraznější stimul, který by pomohl jak jedné tak druhé měně v pohybu z pásma a stanovení dlouhodobějšího trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti