Německý DAX nadále zůstává u úrovně 13 300 eur

Včerejší seance nepřinesla na trhy žádný výraznější fundament, tedy ani impuls pro trhy, které si většinou udržely své pozice z minulého týdne. Na akciových trzích se prozatím stále udržuje pozitivní sentiment a akciové indexy se drží na svých historických maximech. Německý DAX nadále zůstává u úrovně 13 300 eur. Americký akciový index S&P 500 udržuje úspěšně úroveň 2700 usd, nad kterou se dostal začátkem roku. To stejné index DOW JONES, který každým dnem atakuje nová historická maxima. Dá se tedy očekávat další poklidná seance, ve které budou trhy spíše konsolidovat své zisky.

USDJPY také včera ukončil seanci na stejné úrovni, na které ji začal. Dnes ráno však v asijské seanci začal posilovat a to především v reakci na Bank of Japan, která snížila objem nákupů dluhopisů. Jde však spíše o spekulace a nervozitu jestli banka v letošním roce nezpomalí svou měnovou stimulaci. Dolar zároveň začal trochu posilovat, kdy právě poptávku po dolaru vyvolalo očekávání, že FED zvedne úrokové sazby. Z pohledu technické analýzy se měnový pár USDJPY pohybuje od začátku prosince v konsolidačním pásmu a zatím čekáme na výraznější stimul, který by pomohl jak jedné tak druhé měně v pohybu z pásma a stanovení dlouhodobějšího trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Chci číst

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Chci číst

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Chci číst