Německá podnikatelská nálada se v květnu zlepšila (Ifo), analýza EUR/USD

Německá podnikatelská nálada podle mnichovského institutu Ifo v květnu stoupla na 107,7 bodu, což je o 0,7 bodu více, než se čekalo, když firmy hodnotily optimističtěji současnou situaci a zlepšilo se také očekávání manažerů ohledně budoucí situace. Index Ifo měřící důvěru 7000 německých podniků si polepšil ve srovnání s dubnem o jeden celý bod. Index potvrdil pondělní výsledek indexu nákupních manažerů (PMI), že největší ekonomika eurozóny roste robustním tempem a firmy hledí s větším optimismem do budoucna, než tomu bylo předchozí měsíce.

EUR/USD pokračuje uvnitř trendového kanálu. Momentálně se trh pohybuje kolem supportu 1,1150, který je dalším milníkem v sestupném trendu. Uvnitř kanálu lze pozorovat harmonický sestup formace 3-drive pattern. Dojde-li k jejímu naplnění, tak čeká trh návštěva podpory 1,1080. Negativní výhled vydrží do prolomení klesajícího červeného kanálu.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy