Na trzích začíná růst volatilita

Středeční seance konečně přinesla vyšší volatilitu na většině finančních instrumentů. Pomohlo tomu i včerejší zasedání Bank of Canada, která podle očekávání zvedla úrokovou sazbu na 1,25%. V doprovodném komentáři zaznělo, že se kanadské ekonomice daří, inflace je blízko 2% cíle a takřka vše běží jak má. Zároveň panuje nejistota ohledně rizika vystoupení USA z NAFTA. Což by výrazně snížilo ekonomické prognózy do budoucna. Vysokou volatilitu nabídla i bez důležitých fundamentů britská libra, která začala odpoledne na trhu GBPUSD posilovat a dostala se nad úroveň 1,39.

Dnes brzy ráno v 1:30 vyšly zprávy z australského trhu práce. Jednalo se o trochu smíšené výsledky, kdy nezaměstnanost stoupla na 5,5% a změna v zaměstnanosti rostla na 34,7 tisíc oproti očekávaným 13,2. Australský dolar reagoval na zprávy dosavadním posílením na páru AUDUSD. Dnes očekáváme data z USA, která by mohla eventuálně pomoci americkému dolaru a to v 14:30 stavební povolenky, žádosti o podporu v nezaměstnanosti a Filadelfský Fed index. V 17:00 ještě již tradiční americké zásoby ropy.

Ropa WTI se již od konce minulého týdne pohybuje v konsolidačním pásmu. Je to celkem logické po několika procentním, téměř lineárním nárůstu za poslední měsíc. Ropa by mohla z technického hlediska zkorigovat, ale dlouhodobý fundament nadále zůstává pro ropu pozitivní.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti

23.05.2018

10:14

Americký dolar zažil seanci jako na houpačce, kdy dopoledne začal ztrácet a během americké seance začal opět zpevňovat a své ztráty si vzal opět zpět. Podobný vývoj byl k vidění i na ostatních devizových trzích v páru proti americkému dolaru.

Podrobnosti