Na trzích začíná růst volatilita

Středeční seance konečně přinesla vyšší volatilitu na většině finančních instrumentů. Pomohlo tomu i včerejší zasedání Bank of Canada, která podle očekávání zvedla úrokovou sazbu na 1,25%. V doprovodném komentáři zaznělo, že se kanadské ekonomice daří, inflace je blízko 2% cíle a takřka vše běží jak má. Zároveň panuje nejistota ohledně rizika vystoupení USA z NAFTA. Což by výrazně snížilo ekonomické prognózy do budoucna. Vysokou volatilitu nabídla i bez důležitých fundamentů britská libra, která začala odpoledne na trhu GBPUSD posilovat a dostala se nad úroveň 1,39.

Dnes brzy ráno v 1:30 vyšly zprávy z australského trhu práce. Jednalo se o trochu smíšené výsledky, kdy nezaměstnanost stoupla na 5,5% a změna v zaměstnanosti rostla na 34,7 tisíc oproti očekávaným 13,2. Australský dolar reagoval na zprávy dosavadním posílením na páru AUDUSD. Dnes očekáváme data z USA, která by mohla eventuálně pomoci americkému dolaru a to v 14:30 stavební povolenky, žádosti o podporu v nezaměstnanosti a Filadelfský Fed index. V 17:00 ještě již tradiční americké zásoby ropy.

Ropa WTI se již od konce minulého týdne pohybuje v konsolidačním pásmu. Je to celkem logické po několika procentním, téměř lineárním nárůstu za poslední měsíc. Ropa by mohla z technického hlediska zkorigovat, ale dlouhodobý fundament nadále zůstává pro ropu pozitivní.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Chci číst

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti

17.01.2019

10:02

Klidnějšího průběhu včerejší seance dokázala využít pouze americký dolar, který mírně zpevnil. V pozvolných ziscích pokračoval také akciový trh, zatímco ropa po nadprůměrně volatiltní seance udržela své zisky nad 52 dolary.

Podrobnosti