Na trzích začíná růst volatilita

Středeční seance konečně přinesla vyšší volatilitu na většině finančních instrumentů. Pomohlo tomu i včerejší zasedání Bank of Canada, která podle očekávání zvedla úrokovou sazbu na 1,25%. V doprovodném komentáři zaznělo, že se kanadské ekonomice daří, inflace je blízko 2% cíle a takřka vše běží jak má. Zároveň panuje nejistota ohledně rizika vystoupení USA z NAFTA. Což by výrazně snížilo ekonomické prognózy do budoucna. Vysokou volatilitu nabídla i bez důležitých fundamentů britská libra, která začala odpoledne na trhu GBPUSD posilovat a dostala se nad úroveň 1,39.

Dnes brzy ráno v 1:30 vyšly zprávy z australského trhu práce. Jednalo se o trochu smíšené výsledky, kdy nezaměstnanost stoupla na 5,5% a změna v zaměstnanosti rostla na 34,7 tisíc oproti očekávaným 13,2. Australský dolar reagoval na zprávy dosavadním posílením na páru AUDUSD. Dnes očekáváme data z USA, která by mohla eventuálně pomoci americkému dolaru a to v 14:30 stavební povolenky, žádosti o podporu v nezaměstnanosti a Filadelfský Fed index. V 17:00 ještě již tradiční americké zásoby ropy.

Ropa WTI se již od konce minulého týdne pohybuje v konsolidačním pásmu. Je to celkem logické po několika procentním, téměř lineárním nárůstu za poslední měsíc. Ropa by mohla z technického hlediska zkorigovat, ale dlouhodobý fundament nadále zůstává pro ropu pozitivní.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti