Na trzích začíná růst volatilita

Středeční seance konečně přinesla vyšší volatilitu na většině finančních instrumentů. Pomohlo tomu i včerejší zasedání Bank of Canada, která podle očekávání zvedla úrokovou sazbu na 1,25%. V doprovodném komentáři zaznělo, že se kanadské ekonomice daří, inflace je blízko 2% cíle a takřka vše běží jak má. Zároveň panuje nejistota ohledně rizika vystoupení USA z NAFTA. Což by výrazně snížilo ekonomické prognózy do budoucna. Vysokou volatilitu nabídla i bez důležitých fundamentů britská libra, která začala odpoledne na trhu GBPUSD posilovat a dostala se nad úroveň 1,39.

Dnes brzy ráno v 1:30 vyšly zprávy z australského trhu práce. Jednalo se o trochu smíšené výsledky, kdy nezaměstnanost stoupla na 5,5% a změna v zaměstnanosti rostla na 34,7 tisíc oproti očekávaným 13,2. Australský dolar reagoval na zprávy dosavadním posílením na páru AUDUSD. Dnes očekáváme data z USA, která by mohla eventuálně pomoci americkému dolaru a to v 14:30 stavební povolenky, žádosti o podporu v nezaměstnanosti a Filadelfský Fed index. V 17:00 ještě již tradiční americké zásoby ropy.

Ropa WTI se již od konce minulého týdne pohybuje v konsolidačním pásmu. Je to celkem logické po několika procentním, téměř lineárním nárůstu za poslední měsíc. Ropa by mohla z technického hlediska zkorigovat, ale dlouhodobý fundament nadále zůstává pro ropu pozitivní.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Podrobnosti

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Podrobnosti

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Podrobnosti