Na trzích začíná růst volatilita

Středeční seance konečně přinesla vyšší volatilitu na většině finančních instrumentů. Pomohlo tomu i včerejší zasedání Bank of Canada, která podle očekávání zvedla úrokovou sazbu na 1,25%. V doprovodném komentáři zaznělo, že se kanadské ekonomice daří, inflace je blízko 2% cíle a takřka vše běží jak má. Zároveň panuje nejistota ohledně rizika vystoupení USA z NAFTA. Což by výrazně snížilo ekonomické prognózy do budoucna. Vysokou volatilitu nabídla i bez důležitých fundamentů britská libra, která začala odpoledne na trhu GBPUSD posilovat a dostala se nad úroveň 1,39.

Dnes brzy ráno v 1:30 vyšly zprávy z australského trhu práce. Jednalo se o trochu smíšené výsledky, kdy nezaměstnanost stoupla na 5,5% a změna v zaměstnanosti rostla na 34,7 tisíc oproti očekávaným 13,2. Australský dolar reagoval na zprávy dosavadním posílením na páru AUDUSD. Dnes očekáváme data z USA, která by mohla eventuálně pomoci americkému dolaru a to v 14:30 stavební povolenky, žádosti o podporu v nezaměstnanosti a Filadelfský Fed index. V 17:00 ještě již tradiční americké zásoby ropy.

Ropa WTI se již od konce minulého týdne pohybuje v konsolidačním pásmu. Je to celkem logické po několika procentním, téměř lineárním nárůstu za poslední měsíc. Ropa by mohla z technického hlediska zkorigovat, ale dlouhodobý fundament nadále zůstává pro ropu pozitivní.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Chci číst

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti

16.02.2018

10:49

Včerejší seance se nesla v duchu malých objemů a úzkých cenových rozpětí. Většina měnových párů proti americkému dolaru však dokázala sbírat zisky, zatímco dolar nadále slábl. To stejné platí i o akciových trzích, které uzavřely další seanci v zelených číslech. Index volatility VIX zatím stále klesá a s ním i nervozita na trzích, aktuálně se pohybuje kolem 17 bodů.

Podrobnosti