Na trzích se objevil strach z možné recese, AUD překvapil, dnes U. S. fundamenty

Včerejší report ohledně rostoucích zásob U.S. ropy byl skryt za strachem a nejistotou, která se projevila na hlavních akciových indexech a na indexu volatility. Změna počtu zaměstnaných osob pomohla australskému dolaru utlumit dlouhotrvající downtrend.

 

Dnes mají Holiday: Jižní Korea, Itálie, Indie

 

Rostoucí zásoby U. S. ropy o 1.580M, oproti očekávání analytiků (pokles o 2.775M), byly trhy vnímány negativně. Rostoucí zásoby ropy mohou znamenat oslabování poptávky po ropě, například z důvodu ochlazování ekonomiky.

Ropa WTI při včerejší seanci oslabila z 56.6 USD za barel na 54.9 USD za barel. Za téměř dvou dolarovým oslabením však nestála pouze data zásob ropy, ale zvyšující se obavy z možné globální recese.

Index SP500, nejsledovanější akciový index, oslabil v rámci včerejší obchodní seance o téměř 3 %

 

Volatilita na trhu roste. Spolu s ní roste i nervozita a riziko.

 

Investoři se odvolávají na aktuální data výnosů U. S. státních dluhopisů. Výnos 2letého státního dluhopisu je aktuálně vyšší než výnos na 10letém státním dluhopisu. Taková situace nastala např. v roce 2007 a správně předpověděla recesi v následujícím roce.

 

V dnešních ranních hodinách se dařilo australskému dolaru, který ve 3:30 reportoval data změny zaměstnanosti. Analytici očekávali nárůst o 14.0K, takže výsledek nárůstu o 41.1K byl pro AUD vnímán velmi pozitivně.

Fundament se projevil i na hlavním měnovém páru AUDUSD

 

 

Dnešní fundamenty

V 10:30 nás bude zajímat, jak si povedou U. K. maloobchodní prodeje za měsíc červenec a zda překvapí stejně pozitivně, jako včerejší data inflace.

Ve 14:30 budou zveřejněny U.S.  maloobchodní prodeje za měsíc červenec. Ty jsou důležité z hlediska spotřeby domácností, které se významnou měrou podílí na tvorbě HDP. Zveřejněné výsledky mohou zahýbat nejen s dolarovými páry, ale také s akciovými indexy.

Ve 14:30 budou do trhu proudit i další důležitá data z U. S., například Filadelfský FED výrobní index.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

16.12.2019

07:05

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Chci číst

13.12.2019

10:57

USA a Čína chtějí uzavřít obchodní dohodu. Schyluje se k podepsání první fáze.

 

Podrobnosti

13.12.2019

09:29

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti