Maloobchodní tržby klesají třetí měsíc v řadě

Maloobchodní tržby v USA nečekaně klesly třetí měsíc v řadě. Dá se tedy očekávat zpomalení spotřeby domácností oproti poslednímu kvartálu, kdy jsme byli svědky velkého růstu. Výsledky indikují, že spotřeba domácností, která největší částí domácí ekonomiky vykáže za první kvartál zpomalení. Výsledkem budou menší kapacity, které by působily na růst inflace. Ačkoliv jsme svědky několika slabších měsíců, co týče prodeje, trh práce si udržuje svou sílu. Rostoucí ohodnocení nemovitostí a nižší daně by měly podpořit stabilní růst domácí spotřeby. Očištěné maloobchodní tržby o automobily a pohonné hmoty rostly o 0,2%, což se nesetkalo o čekáváním, které bylo 0,3%. Celkové maloobchodní tržby za únor klesly o -0,1%, očekával se přitom růst o 0,3%. Ekonomové však zůstávají v klidu a horší čísla v roce 2018 pouze odrážejí razantní růst spotřeby za poslední kvartál. V pozadí zůstaly výsledky PPI za únor, to rostlo o 0,2%, což překonalo očekávání 0,1%. Americký dolar reagoval na zprávy nejdříve oslabením a poté začal razantně posilovat. Nyní se však ustálil na indexu amerického dolaru FUSD na úrovních z dnešního dopoledne. Výsledky rozvlnily většinu měnových páru s americkým dolarem. V korekci během dnešní seance pokračují akciové indexy a ropa.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

22.03.2019

17:16

Od 6.3.2019, kdy jsem se zabýval párem CAD/CHF, se graf přiblížil k široké rezistenci na ceně 0,7515 až 0,7541, od které se následně odrazil na jih. 
Podrobnosti

22.03.2019

08:20

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.
Podrobnosti

21.03.2019

19:02

Americký dolar si dnes bere své včerejší ztráty zpět, když otočil včerejší sentiment, kdy ho dostalo pod tlak rozhodnutí FEDu o oddálení růstu úrokových sazeb. Daří se akciovým trhům, kde výrazně zpevňují akcie společnosti Apple. Ropa WTI se zatím nedokázala dostat nad 60 dolarovou úroveň, která působí jako silná rezistence. 

 

Podrobnosti