Maloobchodní tržby klesají třetí měsíc v řadě

Maloobchodní tržby v USA nečekaně klesly třetí měsíc v řadě. Dá se tedy očekávat zpomalení spotřeby domácností oproti poslednímu kvartálu, kdy jsme byli svědky velkého růstu. Výsledky indikují, že spotřeba domácností, která největší částí domácí ekonomiky vykáže za první kvartál zpomalení. Výsledkem budou menší kapacity, které by působily na růst inflace. Ačkoliv jsme svědky několika slabších měsíců, co týče prodeje, trh práce si udržuje svou sílu. Rostoucí ohodnocení nemovitostí a nižší daně by měly podpořit stabilní růst domácí spotřeby. Očištěné maloobchodní tržby o automobily a pohonné hmoty rostly o 0,2%, což se nesetkalo o čekáváním, které bylo 0,3%. Celkové maloobchodní tržby za únor klesly o -0,1%, očekával se přitom růst o 0,3%. Ekonomové však zůstávají v klidu a horší čísla v roce 2018 pouze odrážejí razantní růst spotřeby za poslední kvartál. V pozadí zůstaly výsledky PPI za únor, to rostlo o 0,2%, což překonalo očekávání 0,1%. Americký dolar reagoval na zprávy nejdříve oslabením a poté začal razantně posilovat. Nyní se však ustálil na indexu amerického dolaru FUSD na úrovních z dnešního dopoledne. Výsledky rozvlnily většinu měnových páru s americkým dolarem. V korekci během dnešní seance pokračují akciové indexy a ropa.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

13.12.2018

17:19

Dnes zasedala ECB, a jakožto nejdůležitější fundament dnešního dne ovlivnila vývoj na devizových trzích. Akciové indexy dnes přešly do konsolidace bez výraznější volatility a během dnešní seance spíše stagnují. Ropa opět otestovala úrovně kolem 50 dolarů za barel a mírně zpevňuje.

Chci číst

13.12.2018

15:38

Akcie technologických společností, které si získaly za posledních pár let na popularitě, nyní částečně stály za výprodeji na akciových trzích kvůli jejich obrovské kapitalizaci. Skupina technologických akcií FAANG v loňském roce neporazitelně rostla a pro investory tvořila základ jejich portfolia.

Chci číst

13.12.2018

10:07

Americký dolar během včerejší seance korigoval své dřívější zisky a nijak mu nepomohlo odpolední zveřejnění růstu americké inflace. Akciové indexy k večeru opět korigovaly dřívější zisky podpořené pozitivními zprávami z Číny. Ropa WTI opět testuje úrovně kolem 50 dolarů za barel.

Chci číst