Libra v týden referenda posiluje, analýza EUR/GBP

Britská libra vstupuje do týdne, ve kterém ji čeká jedna z nejdůležitějších politickoekonomických událostí za poslední roky. Tento čtvrtek se Britové konečně rozhodnou, zda chtějí setrvat v EU nebo jako první stát v historii opustí tento svazek. Průzkumy z minulého týdne ukázaly, že většina Britů je rozhodnuta „opustit Evropu“. 10 až 15 však zatím stále váhá nad rozhodnutím, rozhodující roli by v názoru těchto voličů mohla mít vražda Jo Cox, která silně podporovala setrvání v Unii. To se projevilo už v dnešní asijské seanci, kdy byl zveřejněn první průzkum s opačným výsledkem, tedy převahou Britů, kteří chtějí zůstat. Britská libra po této zprávě výrazně posílila.

V druhé polovině minulého týdne se dařilo libře, jak proti euro, tak proti dolaru. Na měnovém páru EUR/GBP došlo k vyplnění harmonické motýlí formace, která nasměrovala trh k jihu. Po zveřejnění posledního průzkumu došlo ke skokovému posílení a vytvoření gapu. Je otázkou, kdy při takto nervózních trzích bude trh gap uzavírat. Dokud se bude obchodovat pod 0,78, zůstane sentiment negativní.

Dnes je makrokalendář bez významných událostí.

Autor: Investplanet 

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy