Konečně dobrá data z Číny, roste tam inflace; analýza NZD/USD

Čínská inflace měřená indexem spotřebitelských cen (CPI) vzrostla v únoru meziročně o 2,3 procenta a o 0,5 procenta, tak překonala odhad. O půl procenta si inflace polepšila i ve srovnání s lednovými hodnotami. Hlavním tahounem CPI indexu byly ceny potravin, které vyskočily o 7,3 procenta. I přes výsledek, který by mohli evropští a američtí centrální bankéři závidět, nejsou Číňané spokojeni. Tamní politika cílí na 3 procentní inflaci.

Vývoj inflace v Číně

Zdroj: Bloomberg.com

Z technického pohledu se dá říci, že na páru AUD/NZD se dalo posílení očekávat. Samozřejmě by, ale bylo pokrytecké nezmínit, že to trhu velmi usnadnilo včerejší zasedání centrální banky na Novém Zélandu, které přineslo snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů a pozitivní výsledek CPI z Číny. Na denním grafu se vyplnila motýlí formace, není však jisté, že nyní dokáže změnit sentiment po tak důležitých událostech. Tak jako tak má trh nakročeno k testu „super rezistence" v modrém pásmu.

Na týdenním grafu AUD/NZD je vidět, proč je hladina kolem 1,1280, tak důležitá. Nejen, že jde o logický technický odpor, ale také o „neckline" úroveň formace hlava-ramena.

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy