Konec týdne se nepovedl komoditním měnám, dnes a zítra G20

Konec minulého týdne proběhl poměrně v klidu. Většina akciových trhů si udržela své pozice, kdy si trhy prošli mírnou korekcí zisků z minulého týdne. Ropa WTI opět dokázala uzavřít týden v zelených číslech i přes nepříznivý vývoj v průběhu týdne. Největší nárůst přišel, i přesto že vyšla zpráva o počtu ropných plošin, který se zvýšil zpět o čtyři na 800. Investoři se však nadále soustředí spíše na rostoucí geopolitická rizika, které by mohli narušit celosvětové dodávky ropy. Agentura IEA již dříve minulý týden prohlásila, že pokles výroby ve Venezuele by mohl zhoršit celosvětový deficit dodávek později v tomto roce. Nejméně se dařilo minulý týden komoditním měnám a to kanadskému a australskému dolaru. Těm se minulý týden vůbec nevydařil a proti americkému dolaru výrazně ztrácí, náhled u nich tudíž zůstává intradenně právě ve směru jejich oslabování. Během páteční seance jsme byly svědky zveřejnění několika, spíše sekundárních dat. Byla zveřejněna data revize inflace v eurozóně, která nabídla lehčí odchylku od očekávání, když klesla z 1,2% na 1,1%. Jádrová se však setkala s očekáváním, které bylo na 1%. V USA byla zveřejněna data z trhu s bydlením. Stavební povolenky v únoru rostly o 1,3 mil. a ani ostatní data nenabídla větší odchylku od konsenzu, americký dolar tedy zůstal v klidu.

Během dnešní a zítřejší seance proběhne v Argentině setkání představitelů G20. Jedná se o zdroj informací, které budou vstřebávat finanční trhy a investoři jej budou bedlivě sledovat. Ostatní data jdou tedy trochu stranou, i když během dnešní seance se žádných významnějších fundamentů nedočkáme.

Německý akciový index DAX se stále pohybuje v technické formaci symetrického trojúhelníku. Aktuálně vypadá na čtyřhodinovém grafu, že by mohla uzavřít celou svíčkou pod, což by znamenalo signál short. Pro větší pohyb by muselo euro začít výrazněji posilovat, což se zatím neděje a euro se pohybuje v konsolidačním pásmu. Pravděpodobnější se zdá, že euro bude naopak oslabovat, pokud se situace na americkém dolaru nezmění a neuškodí mu výrazněji někdo s politiků na setkání G20.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.07.2018

15:33

Další ze série horších dat pro britskou libru dorazily na trhy dnes dopoledne. V 10:30 byly zveřejněny data britské inflace za červen a to v prostředí, kdy britská centrální banka začíná uvažovat nad zvýšením základní úrokové sazby.

Podrobnosti

18.07.2018

09:59

Včerejší seanci na devizových trzích ovládl americký dolar, který dokázal smazat své předchozí ztráty a na indexu amerického dolaru FUSD se opět pohybuje v blízkosti letošních maxim. Americký dolar začal posilovat již během evropské seance v očekávání projevu Jeromeho Powella před americkými zákonodárci.

Podrobnosti

17.07.2018

15:40

Dnes zveřejněné data z britského trhu práce přidávají další indicii, kterou potřebuje britská centrální banka k tomu, aby mohla reálněji uvažovat nad zvýšením domácích úrokových sazeb. Britská zaměstnanost totiž rostla na rekordní maxima, ačkoliv růst mezd se za poslední 3 měsíce stabilizoval.

Podrobnosti