Konec týdne se nepovedl komoditním měnám, dnes a zítra G20

Konec minulého týdne proběhl poměrně v klidu. Většina akciových trhů si udržela své pozice, kdy si trhy prošli mírnou korekcí zisků z minulého týdne. Ropa WTI opět dokázala uzavřít týden v zelených číslech i přes nepříznivý vývoj v průběhu týdne. Největší nárůst přišel, i přesto že vyšla zpráva o počtu ropných plošin, který se zvýšil zpět o čtyři na 800. Investoři se však nadále soustředí spíše na rostoucí geopolitická rizika, které by mohli narušit celosvětové dodávky ropy. Agentura IEA již dříve minulý týden prohlásila, že pokles výroby ve Venezuele by mohl zhoršit celosvětový deficit dodávek později v tomto roce. Nejméně se dařilo minulý týden komoditním měnám a to kanadskému a australskému dolaru. Těm se minulý týden vůbec nevydařil a proti americkému dolaru výrazně ztrácí, náhled u nich tudíž zůstává intradenně právě ve směru jejich oslabování. Během páteční seance jsme byly svědky zveřejnění několika, spíše sekundárních dat. Byla zveřejněna data revize inflace v eurozóně, která nabídla lehčí odchylku od očekávání, když klesla z 1,2% na 1,1%. Jádrová se však setkala s očekáváním, které bylo na 1%. V USA byla zveřejněna data z trhu s bydlením. Stavební povolenky v únoru rostly o 1,3 mil. a ani ostatní data nenabídla větší odchylku od konsenzu, americký dolar tedy zůstal v klidu.

Během dnešní a zítřejší seance proběhne v Argentině setkání představitelů G20. Jedná se o zdroj informací, které budou vstřebávat finanční trhy a investoři jej budou bedlivě sledovat. Ostatní data jdou tedy trochu stranou, i když během dnešní seance se žádných významnějších fundamentů nedočkáme.

Německý akciový index DAX se stále pohybuje v technické formaci symetrického trojúhelníku. Aktuálně vypadá na čtyřhodinovém grafu, že by mohla uzavřít celou svíčkou pod, což by znamenalo signál short. Pro větší pohyb by muselo euro začít výrazněji posilovat, což se zatím neděje a euro se pohybuje v konsolidačním pásmu. Pravděpodobnější se zdá, že euro bude naopak oslabovat, pokud se situace na americkém dolaru nezmění a neuškodí mu výrazněji někdo s politiků na setkání G20.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

13.12.2018

17:19

Dnes zasedala ECB, a jakožto nejdůležitější fundament dnešního dne ovlivnila vývoj na devizových trzích. Akciové indexy dnes přešly do konsolidace bez výraznější volatility a během dnešní seance spíše stagnují. Ropa opět otestovala úrovně kolem 50 dolarů za barel a mírně zpevňuje.

Chci číst

13.12.2018

15:38

Akcie technologických společností, které si získaly za posledních pár let na popularitě, nyní částečně stály za výprodeji na akciových trzích kvůli jejich obrovské kapitalizaci. Skupina technologických akcií FAANG v loňském roce neporazitelně rostla a pro investory tvořila základ jejich portfolia.

Chci číst

13.12.2018

10:07

Americký dolar během včerejší seance korigoval své dřívější zisky a nijak mu nepomohlo odpolední zveřejnění růstu americké inflace. Akciové indexy k večeru opět korigovaly dřívější zisky podpořené pozitivními zprávami z Číny. Ropa WTI opět testuje úrovně kolem 50 dolarů za barel.

Chci číst