Konec týdne se nepovedl komoditním měnám, dnes a zítra G20

Konec minulého týdne proběhl poměrně v klidu. Většina akciových trhů si udržela své pozice, kdy si trhy prošli mírnou korekcí zisků z minulého týdne. Ropa WTI opět dokázala uzavřít týden v zelených číslech i přes nepříznivý vývoj v průběhu týdne. Největší nárůst přišel, i přesto že vyšla zpráva o počtu ropných plošin, který se zvýšil zpět o čtyři na 800. Investoři se však nadále soustředí spíše na rostoucí geopolitická rizika, které by mohli narušit celosvětové dodávky ropy. Agentura IEA již dříve minulý týden prohlásila, že pokles výroby ve Venezuele by mohl zhoršit celosvětový deficit dodávek později v tomto roce. Nejméně se dařilo minulý týden komoditním měnám a to kanadskému a australskému dolaru. Těm se minulý týden vůbec nevydařil a proti americkému dolaru výrazně ztrácí, náhled u nich tudíž zůstává intradenně právě ve směru jejich oslabování. Během páteční seance jsme byly svědky zveřejnění několika, spíše sekundárních dat. Byla zveřejněna data revize inflace v eurozóně, která nabídla lehčí odchylku od očekávání, když klesla z 1,2% na 1,1%. Jádrová se však setkala s očekáváním, které bylo na 1%. V USA byla zveřejněna data z trhu s bydlením. Stavební povolenky v únoru rostly o 1,3 mil. a ani ostatní data nenabídla větší odchylku od konsenzu, americký dolar tedy zůstal v klidu.

Během dnešní a zítřejší seance proběhne v Argentině setkání představitelů G20. Jedná se o zdroj informací, které budou vstřebávat finanční trhy a investoři jej budou bedlivě sledovat. Ostatní data jdou tedy trochu stranou, i když během dnešní seance se žádných významnějších fundamentů nedočkáme.

Německý akciový index DAX se stále pohybuje v technické formaci symetrického trojúhelníku. Aktuálně vypadá na čtyřhodinovém grafu, že by mohla uzavřít celou svíčkou pod, což by znamenalo signál short. Pro větší pohyb by muselo euro začít výrazněji posilovat, což se zatím neděje a euro se pohybuje v konsolidačním pásmu. Pravděpodobnější se zdá, že euro bude naopak oslabovat, pokud se situace na americkém dolaru nezmění a neuškodí mu výrazněji někdo s politiků na setkání G20.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

22.03.2019

17:16

Od 6.3.2019, kdy jsem se zabýval párem CAD/CHF, se graf přiblížil k široké rezistenci na ceně 0,7515 až 0,7541, od které se následně odrazil na jih. 
Podrobnosti

22.03.2019

08:20

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.
Podrobnosti

21.03.2019

19:02

Americký dolar si dnes bere své včerejší ztráty zpět, když otočil včerejší sentiment, kdy ho dostalo pod tlak rozhodnutí FEDu o oddálení růstu úrokových sazeb. Daří se akciovým trhům, kde výrazně zpevňují akcie společnosti Apple. Ropa WTI se zatím nedokázala dostat nad 60 dolarovou úroveň, která působí jako silná rezistence. 

 

Podrobnosti