Konec týdne se nepovedl komoditním měnám, dnes a zítra G20

Konec minulého týdne proběhl poměrně v klidu. Většina akciových trhů si udržela své pozice, kdy si trhy prošli mírnou korekcí zisků z minulého týdne. Ropa WTI opět dokázala uzavřít týden v zelených číslech i přes nepříznivý vývoj v průběhu týdne. Největší nárůst přišel, i přesto že vyšla zpráva o počtu ropných plošin, který se zvýšil zpět o čtyři na 800. Investoři se však nadále soustředí spíše na rostoucí geopolitická rizika, které by mohli narušit celosvětové dodávky ropy. Agentura IEA již dříve minulý týden prohlásila, že pokles výroby ve Venezuele by mohl zhoršit celosvětový deficit dodávek později v tomto roce. Nejméně se dařilo minulý týden komoditním měnám a to kanadskému a australskému dolaru. Těm se minulý týden vůbec nevydařil a proti americkému dolaru výrazně ztrácí, náhled u nich tudíž zůstává intradenně právě ve směru jejich oslabování. Během páteční seance jsme byly svědky zveřejnění několika, spíše sekundárních dat. Byla zveřejněna data revize inflace v eurozóně, která nabídla lehčí odchylku od očekávání, když klesla z 1,2% na 1,1%. Jádrová se však setkala s očekáváním, které bylo na 1%. V USA byla zveřejněna data z trhu s bydlením. Stavební povolenky v únoru rostly o 1,3 mil. a ani ostatní data nenabídla větší odchylku od konsenzu, americký dolar tedy zůstal v klidu.

Během dnešní a zítřejší seance proběhne v Argentině setkání představitelů G20. Jedná se o zdroj informací, které budou vstřebávat finanční trhy a investoři jej budou bedlivě sledovat. Ostatní data jdou tedy trochu stranou, i když během dnešní seance se žádných významnějších fundamentů nedočkáme.

Německý akciový index DAX se stále pohybuje v technické formaci symetrického trojúhelníku. Aktuálně vypadá na čtyřhodinovém grafu, že by mohla uzavřít celou svíčkou pod, což by znamenalo signál short. Pro větší pohyb by muselo euro začít výrazněji posilovat, což se zatím neděje a euro se pohybuje v konsolidačním pásmu. Pravděpodobnější se zdá, že euro bude naopak oslabovat, pokud se situace na americkém dolaru nezmění a neuškodí mu výrazněji někdo s politiků na setkání G20.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.09.2018

16:25

Dnešnímu obchodování na finančních trzích chybí dostatek důležitějších fundamentů, které by ovlivnily dosavadní sentiment na finančních trzích. Většina trhů je ovlivněna včerejším rozhodnutím amerického prezidenta o nových clech na čínské dovozy, ačkoliv se akciové index dostaly z včerejšího prodejního tlaku.

Podrobnosti

18.09.2018

14:28

Poslední dva týdny se hodně spekulovalo o zavedení připravovaných amerických cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů, které americká administrativa připravovala již od července.

Podrobnosti

18.09.2018

10:07

Americký dolar včera ztrácel, kvůli obavám z eskalace obchodních válek, konkrétně zavedení celních opatření na čínské dovozy.

Podrobnosti