Konec medvědího trendu na AUD/USD?

Australské maloobchodní tržby po druhé za sebou zklamaly. V lednu vzrostly o pouhá 0,3 procenta. Nečekaně slabý výsledek přináší obavy, zda vydrží trend rostoucích výdajů domácností, nastartovaný v polovině loňského roku, který je hlavným zdrojem růstu HDP. Meziročně zpomalil růst na 4,0 z prosincových 4,15 procent. Australská centrální banka (RBA) přitom počítá s posilujícím pracovním trhem a zvyšujícími se výdaji, je však vidět, že na Australanech se odráží debaty o nových daňových povinnostech v sektoru bydlení, které vedou ke spoření.

Australský dolar tento týden výrazně posílil na úkor většiny ostatních měn. Trh se obchoduje nad klouzavým průměrem 100 i 200 a velmi vážně se spekuluje o tom, zda není u konce medvědí trend. Než se tak, ale stane, musí AUD/USD ještě prolomit odpor na hladině 0,7370, který udržuje prodejce v naději a následně zneplatnit vznikající motýlí formaci. Rozhodně to nelze považovat za jednoduchý úkol.

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy