Kanadský dolar čeká na zasedání centrální banky

USD/CAD pokračuje v cestě vzhůru. V současnosti testuje trh odpor na ceně 1,31, u které v minulosti několikrát selhal. Harmonická analýza však ukazuje, že by se trh mohl podívat výše, a to k rezistenci 1,3190, u které by se naplnila motýlí formace. Tato hodnota se výhledově jeví, jako nejlepší možná pro krátké pozice za předpokladu že trh vytvoří patřičný signál. Rozhodující může být zítřejší zasedání kanadské centrální banky.

Dnešní den je bez významnějších makroekonomických zpráv. V britském parlamentu vystoupí guvernér centrální banky Mark Carney, který podá zprávu o finanční stabilitě země. Nicméně pro investory bude důležitější zasedání bankovní rady ve čtvrtek,kde se očekává snížení úrokových sazeb. Britský premiér David Cameron se v úterý naposledy zúčastní zasedání vlády, ve středu bude naposledy v premiérské funkci odpovídat na dotazy poslanců a poté navštíví královnu Alžbětu II., aby jí předal rezignaci. Následně se premiérského úřadu ujme Mayová. 

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy