Japonský jen prohlubuje své ztráty, dnes důležitá data z Kanady

Včerejší seance na devizových trzích nepřinesla mnoho vzrušení a trhy si udržely své pozice, přičemž žádných výraznějších pohybů jsme se nedočkali. Byly jsme tedy svědky seance, která byla ideální pro technické obchodníky. Svůj vliv na včerejší klidnou seanci měl i nedostatek makroekonomických zpráv. Kromě ranních dat z australského trhu práce žádné další fundamenty, které by ovlivnily vývoj na finančních trzích, zveřejněny nebyly. Akciové trhy v Evropě dokázaly zpevnit, kdy německý akciový index DAX rostl až nad 1300 eur a nadále se nad úrovní drží, což pouze potvrzuje pozitivní sentiment na tomto trhu. Americké akcie vyčkávají, jak se bude vyvíjet situace na amerických výnosech, které se nadále drží na vysokých úrovních. Zároveň pokračuje v návratu na průměrné úrovně volatility na indexu VIX, která se dostala až pod 13 bodů a nervozita na trzích pomalu ustupuje, přičemž to nejvíce odnáší japonský jen, ten včera prohloubil výrazněji své ztráty na páru s americkým dolarem. Nadále zůstává zajímavá situace na trhu s ropou, ta se dostala během včerejší seance nad 72 dolarů za barel na trhu WTI a ropa Brent dokonce atakovala 80 dolarů. Ropě pomáhají stále stejné fundamenty jako doposud, přičemž by se mohlo stát, že výpadek ropy nebude tak výrazný jako býval při posledních sankcích uvalených na Teherán. EU totiž stojí výrazně proti krokům amerického prezidenta Donalda Trumpa a chystá se chránit evropské firmy od zasažení sankcí na jejich obchod s Iránem.

Dnešní seance bude probíhat pravděpodobně v podobném duchu jako ta včerejší, kdy nám opět chybí větší počet makroekonomických zpráv. V 14:30 budou však zveřejněna důležitá data z Kanady a to konkrétně kanadská inflace a maloobchodní prodeje.

Měnový pár USDJPY se dostal z více jak dvoutýdenní oblasti konsolidace a se zklidňující se situací na akciových trzích a klesající averzi k riziku pokračuje v růstovém trendu. A to především kvůli oslabujícímu japonskému jenu, který zatím zažívá půlrok jak na houpačce. Aktuálně se vývoj na USDJPY poměrně těžko odhaduje, trh se totiž nachází na poměrně silné dlouhodobé rezistenci, která je zároveň 72,8% klesající aktivity. Pokud se podaří trhu tuto rezistenci prorazit a pokračovat tak v růstovém trendu, otvírá se trhu prostor pro další růst. Pravděpodobnější se však zdá být menší korekce a poté lze spekulovat na pokračování růstového trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti