Japonsko v recesi, Čínská obchodní bilance opět klesla; analýza USD/JPY, AUD/USD

Až příliš krutě vypadá dnešní výsledek výkonnosti japonského hospodářství za čtvrtý kvartál. Ekonomika Země vycházejícího slunce totiž meziročně ztratila 1,4 procenta. HDP oslabilo hlavně díky poklesu spotřebitelských výdajů a investic do bydlení. Kontrakce se objevila po slušném výsledku ze třetího kvartálu, kdy ekonomika poskočila o 1,3 procenta. V mezikvartálním srovnání pak HDP ztratil v měsících říjen – prosinec 0,4 procenta. Analytici čekali pokles 0,3 procenta.

USD/JPY se zatím vydává po cestě, která mu byla předpovídána během čtvrtečního dopoledne. Trh využil diivergence na stochastickém oscilátoru a míří za korekcí. Harmonická analýza trhu ukazuje na možnou reciprocitu patternu AB=CD, což by vzhledem k poloze bodu C k AB nasvědčovalo korekci k vyznačené úrovni Fibo 61,8. Odtud by pak trh mohl pokračovat v novém impulsu.


 

Nad ránem se na trzích také objevila zpráva z Číny o tamní obchodní bilanci. Na první pohled může výsledek krásně klamat, protože obchodní bilance skončila v přebytku a dokonce si polepšila oproti poslednímu měření, v absolutních číslech je dosahuje export mínus import 406,2 miliard jüanů. Nicméně import klesl o 18,8 procenta a export o 11,2 procenta. Obě tyto veličiny mají v čase sestupný trend.

Australský dolar reaguje na výsledek z Číny pozitivně a vstupuje odpočatý do souboje s dolarem. Už dnes by se tedy mohli obchodníci dočkat testu rezistence 0,7362. Z dlouhodobějšího hlediska lze pozorovat možnou motýlí formaci, nicméně tento pár má delší dobu problémy se silnými technickými hladinami, pokud by však naplňoval formaci, tak nás čeká býčí týden.


 

Zdroj: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy