Itálie řekla „Renzignaci“ ano, Britský nejvyšší soud řeší Brexit

Italové ve včerejším referendu jasně odmítli návrh na změnu ústavy, se kterým italský proevropský premiér Matteo Renzi spojil setrvání na svém postu. V důsledku této události mohou posílit svůj vliv protievropské strany mající zájem na oslabení evropské unie, popřípadě dokonce vystoupení. Zároveň se odkládá záchranný program pro italské problémové banky a v důsledku toho lze čekat další zvýšení nejistoty na trzích.

EUR/USD zareagoval po nedělním otevření výprodejem až k 1,05, což je velmi důležitá úroveň viditelná nejlépe z týdenního grafu. Zde však pár našel své dno a dosavadní ztráty již krátce po evropském otevření smazal. Nyní se dokonce obchoduje nad 1,07, kde se naposledy obchodovalo 17. listopadu.

Důležité okamžiky bude brzy zažívat i libra. Britský nejvyšší soud se dnes začal zabývat otázkou, zda se k plánovanému vystoupení z Evropské unie musí vyjádřit parlament. Rozhodnutí se očekává začátkem příštího roku a bude mít zásadní dopad na stabilitu eurozóny.

Zlato (FGOLD) si i přes ranní pokus o růst stále hlídá svůj klesající trendový kanál ustanovený již 16. listopadu. Odraz od horní strany byl dnes potvrzen, můžeme proto v následujících hodinách a dnech čekat test spodní strany. Jak ale naznačuje Stochastic, pokles by neměl být příliš rychlý.

Autor: Získejúčet.cz

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy