Intradenní analýza trhu GBP/USD 31.1.2018

Britská libra prožívá fenomenální vstup do nového roku. Zatím dokázala smazat všechny ztráty, které obdržela v roce 2016 po Brexitu. Právě na úrovních před "výplachem", který způsobil Brexit se nyní libra zastavila a od té doby se pohybuje na páru GBPUSD v bočním trendu. Od pátku na páru GBPUSD začala libra lehce ztrácet své zisky, ale včerejší seance dokázala většinu ztrát vymazat a nyní to vypadá, že by mohla opět zamířit testovat vyšší ceny. Čeká jí však překonání rezistence 1,4237. Pokud by se chtěla libra podívat ještě níž, v podobě supportů ji čekají ceny 1,4075 a 1,4039. Dnešní náhled je však převážně longový a s shortovými obchody bych byl opatrnější. Americkému dolaru pomohly v 14:15 výsledky předstihového indikátoru ADP národní report o nezaměstnanosti , který rostl o 234 tis. oproti konsenzu 286 tis. Dále dnes americký dolar čeká na zasedání FEDu a rozhodnutí o úrokových sazbách ve 20:00. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

20.02.2018

10:23

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy.

Chci číst

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Podrobnosti

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti