Intradenní analýza trhu GBP/USD 31.1.2018

Britská libra prožívá fenomenální vstup do nového roku. Zatím dokázala smazat všechny ztráty, které obdržela v roce 2016 po Brexitu. Právě na úrovních před "výplachem", který způsobil Brexit se nyní libra zastavila a od té doby se pohybuje na páru GBPUSD v bočním trendu. Od pátku na páru GBPUSD začala libra lehce ztrácet své zisky, ale včerejší seance dokázala většinu ztrát vymazat a nyní to vypadá, že by mohla opět zamířit testovat vyšší ceny. Čeká jí však překonání rezistence 1,4237. Pokud by se chtěla libra podívat ještě níž, v podobě supportů ji čekají ceny 1,4075 a 1,4039. Dnešní náhled je však převážně longový a s shortovými obchody bych byl opatrnější. Americkému dolaru pomohly v 14:15 výsledky předstihového indikátoru ADP národní report o nezaměstnanosti , který rostl o 234 tis. oproti konsenzu 286 tis. Dále dnes americký dolar čeká na zasedání FEDu a rozhodnutí o úrokových sazbách ve 20:00. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Podrobnosti

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Podrobnosti

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Podrobnosti