Intradenní analýza EUR/GBP

Britské libře se v posledních dnech daří porážet euro. Na 4hodinovém grafu EUR/GBP je k vidění proražená trendová linie společně s podporou 0,7930.  Medvědi si tedy uvolnili prostor k cestě na jih. Dnes je ovšem celý trh zvědavý na to, jak dopadnou zprávy z britského trhu práce. Míra nezaměstnanosti by se měla udržet na slušných 5,1 procentech, rozhodující tak bude výsledek počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, očekává se již páté oslabení v řadě, což ukazuje sílu trhu práce.

Na hodinovém grafu napovídá dnešnímu vývoji vzniklá gartleyeho formace, která čeká na vyplnění. O jejím osudu budou trhy více vědět v 10:30 dopoledne.

Dnes nás v 10:30 čekají data z britského trhu práce, u nichž je potřeba sledovat hlavně vývoj mezd. V poledne mluví prezident ECB Mario Draghi. Nicméně jeho projev bude u příležitosti studentské soutěže, proto nečekáme velký vliv jeho slov na trh. Odpoledne budou publikovány zásoby ropy v USA a po 22:00 mluví guvernér kanadské centrální banky Poloz.

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy