Instrument týdne: NZDUSD

Měnový pár NZDUSD patří mezi tzv. hlavní měnové páry, i když jeho vytíženost z hlediska transakcí je vzhledem k ostatním hlavním měnovým párům poměrně nízká.

Měnový pár je tvořen dvěma měnami, a to novozélandským dolarem (NZD – hlavní měna v páru) a americkým dolarem (USD – vedlejší měna v páru). 

Pro měnový pár NZDUSD využívají obchodníci slangový výraz „Kiwi“. Nový Zéland je obchodně závislý na Číně, a proto by obchodníky nemělo překvapit, že špatná ekonomická situace v Číně může zasáhnout také ekonomiku Nového Zélandu a měnový pár NZDUSD.

 

Zajímavý byl v minulém týdnu u tohoto instrumentu obchod o velikosti 3 loty, který vydělal obchodníkovi 99 109 Kč.

Zdroj: Statistika Bossa

 

Bossa obchodník vstupoval do dlouhé pozice těsně před silným iniciačním pohybem vzhůru a slušný zisk 60 pipů mohl zavírat již po devíti hodinách. Obchodník byl ale pravděpodobně připraven držet obchod déle a zavřel jej až po více než měsíci se ziskem přes 150 pipů.

Jisté náznaky obratu trhu do longu bychom zde našli. Jako první se nabízí tržní formace hlava a ramena. Po průrazu neckline se trh vrátil otestovat support, od kterého následně začal posilovat. Právě pullback trhu k neckline z tržní formace hlava a ramena mohl být pro obchodníka signál pro vstup do obchodu.

Zdroj: Statistika Bossa

 

Výstup z obchodu realizoval bossa obchodník na silné Price Action resistenci.

Zdroj: Statistika Bossa

 

O možném obratu trhu jsme naše klienty informovali také v týdenním technickém videokomentáři.

 

Instrument NZDUSD najdete v obchodní platformě MetaTrader 4 u obchodníka s cennými papíry Bossa.

Pro aktuální ceny a možnost obchodování se přihlaste do své platformy, příp. do demo účtu.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.