Instrument týdne: NATGAS

Zemní plyn (NATGAS) řadíme mezi komodity, konkrétně mezi energie (stejně jako např. ropu). Podle EIA (Americká energetická informační služba) je zemní plyn fosilní zdroj energie, který se vytvořil hluboko pod zemí a jeho největší složkou je methan. Zemní plyn se využívá v domácnostech k ohřevu při vaření, ale i k vytápění domova. Zemní plyn se využívá také v dopravě a v průmyslu. Překvapivé je, že ve Spojených státech bývá zemní plyn ropnými těžaři vnímán jako odpadní produkt.

Kromě výše zmíněného je zemní plyn také oblíbenou investiční komoditou, především pak díky jeho volatilitě a tendenci k respektování sezónních trendů.

 

Zajímavý byl v minulém týdnu u tohoto instrumentu obchod o velikosti 0.1 lotu, který vydělal obchodníkovi 17 757 Kč.

Zdroj: Statistika Bossa

 

Obchodník vstupoval do dlouhé pozice při navrácení trhu zpátky do oblasti, ze které vzešel poslední růstový pohyb zemního plynu. Zemní plyn se v době vstupu do obchodu nacházel těsně před tzv. topnou sezónou, kdy se nervozita a volatilita na plynu zvedají. V tento moment komodita silně reaguje na změny v předpovědi počasí na nadcházející zimní období a na týdenní změny zásob zemního plynu.

Velcí hráči byli v té době nastaveni na nákup, o tom jsme vás informovali v týdenní technické analýze.

Zdroj: Statistika Bossa

Vstup do obchodu mohl být načasovaný o něco níže, kde trh retestoval trendovou linii z druhé strany. Výstup z obchodu zrealizoval Bossa obchodník na silné resistenci a jen těžko bychom aktuálně našli lépe načasovaný výstup z pozice.

 

Instrument zemní plyn najdete v obchodní platformě MetaTrader 4 u obchodníka s cennými papíry Bossa pod označením: FNATGAS.

Pro aktuální ceny a možnost obchodování se přihlaste do své platformy, příp. do demo účtu.

 

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.