Instrument týdne: NASDAQ100

 

Instrument týdne

NASDAQ100

 

 

 

 

Instrument US100 je znám také pod označením NASDAQ100 a řadíme jej mezi akciové indexy. Zahrnuje přesně 100 velkých společností, obchodovaných na burze Nasdaq, mezi které patří např. technologická firma Apple, sociální síť Facebook nebo internetová peněženka PayPal. Zajímavostí je, že ačkoli index Nasdaq100 zahrnuje 100 společností, obsahuje celkem 103 akcií těchto firem. Tři společnosti, mezi nimiž je mimo jiné i Google, vydávají 2 třídy akcií.

Zajímavý byl v minulém týdnu u tohoto instrumentu obchod o velikosti 0,6 lotu, který za 4 dny vydělal obchodníkovi 76 436 Kč.

Zdroj: Statistika Bossa

 

Obchodníkovi Bossa se podařilo zachytit rostoucí fázi trhu mezi dvěma déletrvajícími konsolidacemi. Jak si lze všimnout, obchodník vstupoval do obchodu na silné resistenci a trh se nejprve vydal proti němu. Konzervativní obchodník by si mohl počkat až na jasné proražení resistence a vstupovat do obchodu později.

Vystoupit z obchodu se obchodníkovi podařilo na horní hraně následné konsolidace trhu.

Zdroj: Statistika Bossa

 

Další zajímavé obchody realizované na instrumentu US100 ve 44. týdnu 2019:

Zdroj: Statistika Bossa

 

Instrument US100 najdete v obchodní platformě MetaTrader 4 u obchodníka s cennými papíry Bossa pod označením: FUS100.

Pro aktuální ceny a možnost obchodování se přihlaste do své platformy, příp. do demo účtu.

 

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.