Instrument týdne: GBPUSD

Měnový pár GBPUSD patří mezi tzv. hlavní měnové páry a po měnových párech EURUSD a USDJPY zaujímá třetí místo, co do zobchodovaných objemů.

Měnový pár je tvořen dvěma měnami, a to britskou librou (GBP – hlavní měna v páru) a americkým dolarem (USD – vedlejší měna v páru). 

Pokud řeknete libra, každý obchodník bude vědět, že myslíte právě měnový pár GBPUSD. Tento pár je u většiny obchodníků oblíbený díky vysoké volatilitě a širšímu dennímu cenovému rozpětí, než je tomu i ostatních hlavních měnových párů.

 

Zajímavý byl v minulém týdnu u tohoto instrumentu obchod o velikosti 2 loty, který vydělal obchodníkovi 59 750 Kč za 8 sekund.

Zdroj: Statistika Bossa

 

Bossa obchodník vstupoval do dlouhé pozice v době, kdy měnový pár GBPUSD silně posílil v důsledku výsledku voleb v Británii. Volby drtivě vyhrál premiér Johnson a přiblížil Británii k Brexitu s dohodou, ke kterému by mělo dojít již 31. 1. 2020.

Vstup do pozice umístil obchodník nad lokální tržní high a za 8 sekund z trhu odešel se ziskem přes 130 pipů. Tento typ obchodu bychom mohli zařadit mezi tzv. fundamentální, které s sebou nesou také zvýšené riziko.

 

Instrument GBPUSD najdete v obchodní platformě MetaTrader 4 u obchodníka s cennými papíry Bossa.

Pro aktuální ceny a možnost obchodování se přihlaste do své platformy, příp. do demo účtu.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.