Instrument týdne: EURUSD

Měnový pár EURUSD patří mezi nejoblíbenější instrumenty vůbec.

Z globálního hlediska se jedná o nejobchodovanější měnový pár s největším objemem obchodů. Měnový pár je tvořen dvěma silnými měnami, a to eurem (EUR) a americkým dolarem (USD). Díky tomu, že se jedná o nejoblíbenější instrument s obrovskou likviditou, je také nejméně zatížen spready a stává se tak vhodným instrumentem pro intradenní obchodování a scalping.

Neměli bychom zapomenout také na negativní stránku obchodování měnového páru EURUSD, a sice náročnost. Obchodníci spekulující na pohyb daného trhu musí analyzovat jak technickou stránku trhu, tak makroekonomické ukazatele a fundamenty dvou největších světových ekonomik, USA a zemí Evropské unie (v čele s Německem).

 

Zajímavý byl v minulém týdnu u tohoto instrumentu obchod o velikosti 3 loty, který vydělal obchodníkovi 16 004 Kč.

Zdroj: Statistika Bossa

 

Bossa obchodník vstupoval do krátké obchodní pozice po silném růstu měnového páru v odpoledních hodinách a pozici zavíral na důležitém intradenním supportu v podobě kumulace trhu, ze které vzešel zmíněný silný pohyb trhu nahoru. Další dva dny se trh pohyboval v cenovém rozpětí ohraničeném vstupem a výstupem obchodníka, aby následně oslabil z trojúhelníkové formace, vytvořené na spodku cenového rozpětí.

Zdroj: Statistika Bossa

 

Můžeme se pouze domnívat, na jakém základě obchodník vstoupil do obchodní pozice. Z pohledu teorie aukce a hledání férových oblastí byl daný obchod načasován správně. Trh se dostal z férové oblasti (první zleva) dolů, aby otestoval nižší hodnoty, následně se však vrátil zpět do cenového rozpětí, kde byli účastníci trhu spokojeni.

Zdroj: Statistika Bossa

 

Přehrajte si webinář Market Profile, kde se dozvíte mnohem více o teorii aukce.

 

Instrument EURUSD najdete v obchodní platformě MetaTrader 4 u obchodníka s cennými papíry Bossa.

Pro aktuální ceny a možnost obchodování se přihlaste do své platformy, příp. do demo účtu.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.