Instrument týdne: EURTRY

Měnový pár EURTRY je obchodníky odjakživa přitahován pro svou zvýšenou volatilitu, především v předkrizových obdobích. Volatilitu na měnovém páru zajišťuje ve velké míře vedlejší měna TRY, tedy turecká lira. Při obchodování EURTRY se můžeme setkat s označením křížový měnový pár nebo též exotický měnový pár.

Nesmíme také zapomenout na pozitivní swapové body, které jsou obchodníkovi připisovány za každý den, kdy daný měnový pár drží na krátkou stranu. Výše swapových bodů odráží rozdíl tržních úrokových sazeb EUR a TRY.

Zajímavý byl v minulém týdnu u tohoto instrumentu obchod o velikosti 2 loty, který vydělal obchodníkovi 27 909 Kč za dva dny.

Zdroj: Statistika Bossa

 

Obchodník vstupoval z pohledu Price Action do krátké pozice na nejvhodnější ceně, kterou trh nabídl. Měnový pár se dva týdny pohyboval v úzkém cenovém rozpětí a každý pokus o dosažení vyšších nebo nižších cen byl znegován. Supportní a resistentní oblast je v grafu zaznačena barevnými pásy.

 

Zdroj: Statistika Bossa

 

Jak vstup, tak výstup z obchodu byly zrealizovány na hranách S/R cenových oblastí v konfluenci s trendovými liniemi.

Intradennímu obchodu toho nelze příliš vytknout.

 

Instrument EURTRY najdete v obchodní platformě MetaTrader 4 u obchodníka s cennými papíry Bossa.

Pro aktuální ceny a možnost obchodování se přihlaste do své platformy, příp. do demo účtu.

 

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.