Index ZEW pomohl euru i DAXu, analýza EUR/USD

Nálada německých analytiků a investorů se v dubnu zlepšila více, než se čekalo, a to i navzdory obavám z vlivu slabosti čínské ekonomiky a ostatních rozvíjejících se zemí, které jsou pro německý export důležité. Dnešní výsledek indexu ZEW stoupl na 11,2 bodu ze 4,3 bodu za březen. Ekonomové sice očekávali zvýšení indexu, avšak jen na hodnotu 8,0 bodu.

Euro po výsledcích indexu získal převahu nad americkým dolarem. Index ZEW výrazně pomohl německému akciovému indexu DAX, který si dnes připisuje 2,38 procenta zisku a snadno se přehoupl  nad předchozí maxima. Eurodolar  v poklesu zastavila Fibonacciho hodnota 61,8 a aktuálně míří nahoru, podle všeho s cílem předchozích maxim a Fibonacciho hodnoty 78,60. Dosavadní rostoucí trend může nyní změnit jenom Mario Draghi svým čtvrtečním projevem (14:30) po zasedání centrální banky (ECB). Analýza zůstane v platnosti, pokud EUR/USD neopustí kanál. 

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy