Index SP500 v chopu, data z eurozóny smíšená, výsledky Applu nad očekáváním, trhy vyčkávají na rozhodnutí FEDu

Index spotřebitelských cen v eurozóně, který měří změnu ceny zboží a služeb, spadl na hodnotu 1,1 % a pokračuje v dlouhodobě klesajícím trendu. Na podobné hodnotě byl index naposledy v březnu 2016.

Dalším ukazatelem z eurozóny bylo zveřejnění hodnoty hrubého domácího produktu (HDP), které je sledováno jako ukazatel zdraví ekonomiky. Výsledek 1,1 % předčil očekávání analytiků, i zde lze však sledovat sestupný trend.

Měnový pár EURUSD se v průběhu dnešní seance pohybuje do strany kolem hodnoty 1.1145.

 

Dnešní vývoj na měnovém páru EURUSD

 

Kvartální výsledky společnosti Apple dopadly nad očekávání a v premarketu vzrostly akcie o více než 4 %. Dařilo se i dalším společnostem, především pak General Electric (GE), která v premarketu posiluje taktéž o více než 4 %. Za očekáváním zůstala společnost Advanced Micro Devices Inc (AMD), která aktuálně 4 % v premarketu odepisuje.

Index SP500 (US500) se v průběhu dnešní seance pohybuje do strany a investoři v napětí vyhlížejí večerní zasedání FEDu.
Také výsledek obchodního jednání mezi USA a Čínou je poměrně nejednoznačný. Prezident Donald Trump obvinil Čínu, že dostatečně nenakupuje zemědělské produkty od USA, na druhou stranu podle čínských listů pokračují vyjednávání účinně a konstruktivně.

 

Dnešní vývoj na indexu US500

 

 

Nadcházející fundamenty

Dnes bude EIA zveřejňovat data zásob US ropy v 16:30.

Ve večerních hodinách lze očekávat zvýšenou volatilitu na světových trzích díky zasedání FED a prohlášení FOMC od 20:00.

Zítra nás čeká státní svátek ve Švýcarsku, PMI z Německa, zasedání centrální banky ve Velké Británii a index amerických nákupních manažerů (PMI) z US.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

16.12.2019

07:05

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Chci číst

13.12.2019

10:57

USA a Čína chtějí uzavřít obchodní dohodu. Schyluje se k podepsání první fáze.

 

Podrobnosti

13.12.2019

09:29

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti