Index ADP přinesl neději dolarovým býkům

Soukromí sektor ve Spojených státech v květnu vytvořil 173 000 nových pracovních míst, téměř v souladu s očekáváním trhu (175 000). Navíc data za duben byla revidována směrem nahoru z 156 000 na 166 000. Údaj ADP bývá sledován jako předzvěst širší zprávy o tvorbě pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP) a míře nezaměstnanosti, které vyjdou v pátek v 14:30 a zahrnují vedle soukromého i veřejný sektor.

Index amerického dolaru opustil rostoucí trendový kanál a vidíme u něj nerozhodný pohyb do strany. Klíčová je hodnota 95,160, která zatím slouží jako silná podpora a lze se domnívat, že USD hromadí síly předtím, než se opět vydá na sever. Nicméně jakmile se index propadne pod podporu 95,160, je potřeba kalkulovat s tím, že USD čeká silnější výprodej. Klíčová budou zítřejší data NFP a v pondělí projev šéfky Fedu Janet Yellenové. Tyto události rozhodnou o tom, zda se index udrží nad úrovní podpory 95,160.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy