Hlava a ramena na trhu EUR/USD

ECB předpovídala inflaci v průměru o 1,7 procent do roku 2020, pod cílovou úrovní 2 procenta. Draghi včera v Bruselu řekl, že tyto předpovědi zlepší základní inflaci v eurozóně. Trh EUR/USD na to velmi pozitivně reagovalo a cena eura se dostala až nad cenu 1.18. Nad tuto cenou trh dlouho nevydržel a během pár hodin se trh vrátil na původní cenu. V dnešních ranních hodinách trh testoval support, který zatím drže cenu nad touto úrovní. Zda cena bude klesat znovu k supportu, který dnes trh testoval. Mohlo by dojít k formaci hlava a ramena.

Zítra americký dolar čekají dvě důležitá vyhlášení a to makroekonomická projekce FOMC ve 20:00 a tisková konference FOMC, která následuje hned ve 20:30

Autor: Ondřej Janata, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

       


Nejnovější analýzy

18.01.2019

15:52

Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd.

Podrobnosti

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Podrobnosti

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti