Hlava a ramena na trhu EUR/USD

ECB předpovídala inflaci v průměru o 1,7 procent do roku 2020, pod cílovou úrovní 2 procenta. Draghi včera v Bruselu řekl, že tyto předpovědi zlepší základní inflaci v eurozóně. Trh EUR/USD na to velmi pozitivně reagovalo a cena eura se dostala až nad cenu 1.18. Nad tuto cenou trh dlouho nevydržel a během pár hodin se trh vrátil na původní cenu. V dnešních ranních hodinách trh testoval support, který zatím drže cenu nad touto úrovní. Zda cena bude klesat znovu k supportu, který dnes trh testoval. Mohlo by dojít k formaci hlava a ramena.

Zítra americký dolar čekají dvě důležitá vyhlášení a to makroekonomická projekce FOMC ve 20:00 a tisková konference FOMC, která následuje hned ve 20:30

Autor: Ondřej Janata, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

       


Nejnovější analýzy

15.10.2018

17:07

Americký dolar začal týden prohlubováním dosavadních ztrát a prostor tak dostaly ostatní měny. Odpolední seanci ovládl kanadský dolar a dohání tak vlak, který mu ujel minulý týden a nedokázal využít slabšího amerického dolaru.

Podrobnosti

15.10.2018

10:43

Skončil velmi divoký týden na finančních trzích s výrazným výprodejem na akciových trzích, na čemž vydělal japonský jen a slabší americký dolar a dal tak prostor ostatním měnám k ziskovému týdnu, ale také zlatu, které se dokonce dostalo nad širší oblast konsolidace.

Podrobnosti

12.10.2018

17:09

Poslední obchodní seance v týdnu prozatím probíhá ve velmi klidném tempu a trhy si udržují nízkou volatilitu a vydýchávají středeční výprodej na akciových trzích. Americký dolar dnes po třech ztrátových seancích sbírá menší zisky a do defenzivy přešly evropské měny euro a libra.

Podrobnosti