HDP v USA zpomalilo

Konec minulého týdne byl na trzích celkem volatilní. Americké akciové indexy přibraly další zisky a pokud bude pokračovat oslabování amerického dolaru, nemají trhy zatím důvod k výraznější korekci. Euro si udrželo zisky z minulého týdne, stejně tak britská libra. HDP v USA zpomalilo svůj růst a rostlo pouze o 2,6%, oproti očekávaným 3,0%. Celkově se však jedná o dobrý výsledek. Rostla spotřeba domácností, investice a vládní spotřeba. Pokles růstu HDP zapříčinil horší zahraniční obchod, který klesl kvůli vyšším importům. Jádrová meziměsíční inflace v Kanadě klesla o 0,5%.

Dnes neočekáváme žádné fundamenty, které by měly mít velký dopad na trhy. Během týdne by však na trzích mělo panovat mnohem větší vzrušení vzhledem k mnohem významnějším fundamentům. Dnešní seance by tedy se měla probíhat v klidnějším tempu.

Trh GBPUSD téměř přes 2 týdny nepřetržitě rostl. Během páteční seance se však již nedostal nad high, ani pod low seance předchozí a zpomalil výrazně svůj růst. Z pohledu technické analýzy se nyní nachází na 2 důležitých rezistencích a to 27,2% posledního swingu a dolní hrany klesajícího trojúhelníku. Po takto razantním býčím trendu, kterého jsme byly svědky v průběhy posledních dní by korekce byla na místě. Je třeba mít však stále na mysli, že trh se nachází z dlouhodobějšího hlediska v rostoucím v trendu a převahu mají býci, s shrotovými pozicemi bych byl tedy opatrný.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

20.02.2018

10:23

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy.

Chci číst

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Podrobnosti

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti