HDP v USA zpomalilo

Konec minulého týdne byl na trzích celkem volatilní. Americké akciové indexy přibraly další zisky a pokud bude pokračovat oslabování amerického dolaru, nemají trhy zatím důvod k výraznější korekci. Euro si udrželo zisky z minulého týdne, stejně tak britská libra. HDP v USA zpomalilo svůj růst a rostlo pouze o 2,6%, oproti očekávaným 3,0%. Celkově se však jedná o dobrý výsledek. Rostla spotřeba domácností, investice a vládní spotřeba. Pokles růstu HDP zapříčinil horší zahraniční obchod, který klesl kvůli vyšším importům. Jádrová meziměsíční inflace v Kanadě klesla o 0,5%.

Dnes neočekáváme žádné fundamenty, které by měly mít velký dopad na trhy. Během týdne by však na trzích mělo panovat mnohem větší vzrušení vzhledem k mnohem významnějším fundamentům. Dnešní seance by tedy se měla probíhat v klidnějším tempu.

Trh GBPUSD téměř přes 2 týdny nepřetržitě rostl. Během páteční seance se však již nedostal nad high, ani pod low seance předchozí a zpomalil výrazně svůj růst. Z pohledu technické analýzy se nyní nachází na 2 důležitých rezistencích a to 27,2% posledního swingu a dolní hrany klesajícího trojúhelníku. Po takto razantním býčím trendu, kterého jsme byly svědky v průběhy posledních dní by korekce byla na místě. Je třeba mít však stále na mysli, že trh se nachází z dlouhodobějšího hlediska v rostoucím v trendu a převahu mají býci, s shrotovými pozicemi bych byl tedy opatrný.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti