HDP v USA zpomalilo

Konec minulého týdne byl na trzích celkem volatilní. Americké akciové indexy přibraly další zisky a pokud bude pokračovat oslabování amerického dolaru, nemají trhy zatím důvod k výraznější korekci. Euro si udrželo zisky z minulého týdne, stejně tak britská libra. HDP v USA zpomalilo svůj růst a rostlo pouze o 2,6%, oproti očekávaným 3,0%. Celkově se však jedná o dobrý výsledek. Rostla spotřeba domácností, investice a vládní spotřeba. Pokles růstu HDP zapříčinil horší zahraniční obchod, který klesl kvůli vyšším importům. Jádrová meziměsíční inflace v Kanadě klesla o 0,5%.

Dnes neočekáváme žádné fundamenty, které by měly mít velký dopad na trhy. Během týdne by však na trzích mělo panovat mnohem větší vzrušení vzhledem k mnohem významnějším fundamentům. Dnešní seance by tedy se měla probíhat v klidnějším tempu.

Trh GBPUSD téměř přes 2 týdny nepřetržitě rostl. Během páteční seance se však již nedostal nad high, ani pod low seance předchozí a zpomalil výrazně svůj růst. Z pohledu technické analýzy se nyní nachází na 2 důležitých rezistencích a to 27,2% posledního swingu a dolní hrany klesajícího trojúhelníku. Po takto razantním býčím trendu, kterého jsme byly svědky v průběhy posledních dní by korekce byla na místě. Je třeba mít však stále na mysli, že trh se nachází z dlouhodobějšího hlediska v rostoucím v trendu a převahu mají býci, s shrotovými pozicemi bych byl tedy opatrný.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

15:52

Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd.

Podrobnosti

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Podrobnosti

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti