HDP v USA zpomalilo

Konec minulého týdne byl na trzích celkem volatilní. Americké akciové indexy přibraly další zisky a pokud bude pokračovat oslabování amerického dolaru, nemají trhy zatím důvod k výraznější korekci. Euro si udrželo zisky z minulého týdne, stejně tak britská libra. HDP v USA zpomalilo svůj růst a rostlo pouze o 2,6%, oproti očekávaným 3,0%. Celkově se však jedná o dobrý výsledek. Rostla spotřeba domácností, investice a vládní spotřeba. Pokles růstu HDP zapříčinil horší zahraniční obchod, který klesl kvůli vyšším importům. Jádrová meziměsíční inflace v Kanadě klesla o 0,5%.

Dnes neočekáváme žádné fundamenty, které by měly mít velký dopad na trhy. Během týdne by však na trzích mělo panovat mnohem větší vzrušení vzhledem k mnohem významnějším fundamentům. Dnešní seance by tedy se měla probíhat v klidnějším tempu.

Trh GBPUSD téměř přes 2 týdny nepřetržitě rostl. Během páteční seance se však již nedostal nad high, ani pod low seance předchozí a zpomalil výrazně svůj růst. Z pohledu technické analýzy se nyní nachází na 2 důležitých rezistencích a to 27,2% posledního swingu a dolní hrany klesajícího trojúhelníku. Po takto razantním býčím trendu, kterého jsme byly svědky v průběhy posledních dní by korekce byla na místě. Je třeba mít však stále na mysli, že trh se nachází z dlouhodobějšího hlediska v rostoucím v trendu a převahu mají býci, s shrotovými pozicemi bych byl tedy opatrný.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

16:43

Britská libra se po dlouhé době dočkala pozitivního impulsu, tentokrát v podobě lepších výsledků maloobchodních prodejů. Ty rostly v dubnu ve všech sektorech o 1,6%, překonaly konsenzus 0,8%.

Chci číst

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti