HDP v USA zpomalilo

Konec minulého týdne byl na trzích celkem volatilní. Americké akciové indexy přibraly další zisky a pokud bude pokračovat oslabování amerického dolaru, nemají trhy zatím důvod k výraznější korekci. Euro si udrželo zisky z minulého týdne, stejně tak britská libra. HDP v USA zpomalilo svůj růst a rostlo pouze o 2,6%, oproti očekávaným 3,0%. Celkově se však jedná o dobrý výsledek. Rostla spotřeba domácností, investice a vládní spotřeba. Pokles růstu HDP zapříčinil horší zahraniční obchod, který klesl kvůli vyšším importům. Jádrová meziměsíční inflace v Kanadě klesla o 0,5%.

Dnes neočekáváme žádné fundamenty, které by měly mít velký dopad na trhy. Během týdne by však na trzích mělo panovat mnohem větší vzrušení vzhledem k mnohem významnějším fundamentům. Dnešní seance by tedy se měla probíhat v klidnějším tempu.

Trh GBPUSD téměř přes 2 týdny nepřetržitě rostl. Během páteční seance se však již nedostal nad high, ani pod low seance předchozí a zpomalil výrazně svůj růst. Z pohledu technické analýzy se nyní nachází na 2 důležitých rezistencích a to 27,2% posledního swingu a dolní hrany klesajícího trojúhelníku. Po takto razantním býčím trendu, kterého jsme byly svědky v průběhy posledních dní by korekce byla na místě. Je třeba mít však stále na mysli, že trh se nachází z dlouhodobějšího hlediska v rostoucím v trendu a převahu mají býci, s shrotovými pozicemi bych byl tedy opatrný.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Chci číst

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Chci číst

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Chci číst