FUS500 a FOIL hledají dno

Index FUS500 po včerejším komentáři FOMC a FEDu hledá nové dno. Většina obchodníků očekávala záchranu a nastolení opětovného růstového trendu, FUS500 namísto toho zamířil dolů.

Po včerejším oznámení prorazil index důležitou support úroveň a zastavil se na slabším levelu podpory. Jestliže index zavře pod vyznačenou oblastí (červenou), nebude to mít zpět do dlouhodobého růstu lehké. Již nyní lze na trhu hledat klesající trendové linie, které budou v dalších dnech či týdnech hrát důležitou roli.

FUS500 týdenní graf

Na ropě (WTI) dochází k dalším výprodejům a trh má namířeno k otestování důležité oblasti podpory okolo ceny 40 USD za barel. Na denním grafu si lze všimnout příkladné trojúhelníkové formace, která po předchozím propadu ceny predikovala další pokles. Pokles ceny se potvrdil a další psychologickou hranicí bude pro ropu cena 45 USD za barel a není nereálné, abychom se podívali i na cenu 40 USD.

FOIL týdenní graf

Cena ropy úzce souvisí s vývojem amerického indexu FUS500. Pokles ceny ropy neovlivňuje pouze aktuální převis nabídky nad poptávkou, ale také strach z možného ekonomického útlumu největších ekonomik světa.

Autor: Petr Plecháč, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

15:52

Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd.

Podrobnosti

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Podrobnosti

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti