Fundamentální analýza

Toto video je přístupné pouze pro registrované uživatele

Chci vidět

Videokomentář k hlavním měnovým párům 17.2.2016 - 24.2.2016

Přinášíme vám nový středeční videokomentář k vývoji hlavních měnových párů, zlata, ropy a DAXu z pohledu technické analýzy.

Přehled událostí na finančních trzích - 7. týden 2016

Britskou libru čeká akční týden, kdy budou zveřejněna data inflace (index (CPI), data z trhu práce a maloobchodní prodeje. Ve středu bude publikován zápis z lednového zasedání americké centrální banky (Fed) a v úterý té australské (RBA). 


Videokomentář k hlavním měnovým párům 11.2.2016 - 17.2.2016

Přinášíme vám nový středeční videokomentář k vývoji hlavních měnových párů, zlata, ropy a DAXu z pohledu technické analýzy.


Přehled událostí na finančních trzích - 6. týden 2016

Tento týden budou investoři pozorně poslouchat a analyzovat každé jedno slovo, které vyjde ve středu z úst Janet Yellenové. Šéfka Fedu bude v 16 hodin mluvit před finančním výborem Sněmovny reprezentantů. 


Videokomentář k hlavním měnovým párům 3.2.2016 - 10.2.2016

Přinášíme vám nový středeční videokomentář k vývoji hlavních měnových párů, zlata, ropy a DAXu z pohledu technické analýzy. 

Přehled událostí na finančních trzích - 4. týden 2016

Poslední lednový týden zasedají 3 centrální banky, z nichž nejvíce pozornosti přiláká americká centrální banka (Fed) ve středu. Tentokrát vyvrcholí 2denní sezení bankovní rady (FOMC) zápisem bez tiskové konference. Kromě toho zasedá i novozélandská centrální banka a japonská centrální banka. V pátek zveřejní USA data HDP, ve čtvrtek Velká Británie.


Přehled událostí na finančních trzích - 3. týden 2016

Turbulence na finančních trzích pokračují. Čínský akciový index se propadl do medvědího teritoria, ropa WTI klesla pod 30 USD za barel, americký akciový trh skončil v červených číslech třetí týden v řadě. Tento týden zasedá kanadská centrální banka, od níž se očekává snížení základní úrokové sazby z 0,5 procenta na 0,25 procenta jako reakci na vývoj ceny ropy. Ve čtvrtek zasedá i Evropská centrální banka. V úterý budou publikována důležitá čísla z Číny (HDP), která rozhodnou o dalším osudu rizikových aktiv, zejména akcií.

Přehled událostí na finančních trzích - 2. týden 2016

Po turbulentním prvním týdnu se přeorientují investoři z dění v Číně na USA, kde začíná výsledková sezona. Největší pozornost bude v tomto týdnu věnovaná bankovním titulům (čtvrtek – JP Morgan, pátek Citi Bank a Well Fargo). V úterý se v Paříži koná finanční sympozium, na němž budou mluvit 3 centrální bankéři Kuroda (BoJ), Fisher (Fed) a Carney (BoE). Ve čtvrtek zasedá britská centrální banka (BoE) a v pátek budou zveřejněna data o americkém spotřebiteli – hlavnímu motoru ekonomiky. Kolik v listopadu utratil a jakou má důvěru v domácí ekonomiku.


Přehled událostí na finančních trzích - 1. týden 2016

Obchodování na finančních trzích začíná na nový rok naplno. Čekají nás důležitá data z amerického trhu práce (NFP), bude publikován zápis z prosincového zasedání americké centrální banky (Fed) a indexy PMI z Británie a USA. V pondělí se propadl čínský akciový index o 7 procent, čímž odradil investory od nákupu rizikových aktiv. Ti raději přikupovali japonský jen (JPY). V loňském roce nakonec vyhráli medvědi nad býky, když indexy Dow Jones a  S&P 500 uzavřely rok v červených číslech prvně od roku 2008.