Fundamentální analýza

Toto video je přístupné pouze pro registrované uživatele

Chci vidět

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 28. týden 2016

Hlavní událostí tohoto týdne je zasedání britské centrální banky (BoE) ve čtvrtek, první od výsledku referenda, v němž se Britové rozhodli odejít z Evropské unie. Trhy počítají se 78 procentní pravděpodobností, že Mark Carney sníží základní úrokovou sazbu. V pátek zveřejní Čína data HDP za druhé čtvrtletí. V pondělí odstartovala společnost Alcoa americkou výsledkovou sezónu za druhé čtvrtletí. V ten samý den, americký akciový index dosáhl nových historických maxim.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 27. týden 2016

Téma britského Brexitu bude dále dominovat finančnímu trhu. Britští politici situaci nezlehčují, když místo řešení výsledku referenda, soustředí své síly na vnitropolitickou debatu o novém premiérovi. Ekonomiku Velké Británie zatím zachraňuje jenom guvernér centrální banky Mark Carney. Hlavním makroekonomickým číslem nadcházejícího týdne bude počet nově vytvořených míst mimo zemědělský sektor v USA (NFP). Důležitými událostmi pak budou zasedání australské centrální banky a projevy guvernérů centrálních bank Marka Carneyho (BoE) a Kurody (BoJ).

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 26. týden 2016

Výsledky britského referenda, v němž si Britové zvolili odtržení od Evropské unie, zanechaly na finančním trhu stopy, které se budou jen těžce mazat. Britská libra se propadla nejníže od roku 1985. Akciové indexy se propadly. Naopak bezpečné přístavy jako japonský jen a zlato posílily. Co nás čeká týden po Brexitu?


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 25. týden 2016

Týden na finančních trzích je v rukou britského referenda o Brexitu, které se koná ve čtvrtek. Vražda britské poslankyně Jo Coxové zamíchala karty a zvýšila sázky na setrvání země v EU. V úterý bude mluvit Mario Draghi a Janet Yellenová před parlamenty svých zemí o ekonomickém vývoji a opatřeních centrálních bank na podporu ekonomického růstu.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 24. týden 2016

Máme před sebou jeden z nejzajímavějších týdnů z pohledu makroekonomického kalendáře. Ve středu nás čeká zasedání americké centrální banky (Fed) s tiskovou konferencí a ekonomickou prognózou, od níž se bude odvíjet i další směřování měnové politiky. Dále tento týden zasedají britská a japonská centrální banka. Nový Zéland zveřejní HDP za první čtvrtletí a Austrálie a Británie nejnovější informace z trhu práce. Na britských ostrovech je však tématem číslo jedna referendum o Brexitu. Eskalující strach z nerozhodnutých voličů, kteří by se na poslední chvíli mohli rozhodnout hlasovat za Brexit, zvyšuje nákupní apetit investorů po tzv. bezpečných přístavech (jen, zlato, švýcarský frank, americký dolar) a naopak riziková aktiva jako akcie, euro, libra, ropa podléhají výprodeji.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 23. týden 2016

Americký trh práce v pátek šokoval nejmenším přírůstkem nových pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP) ve výši 38 000 za posledních 6 let. Finanční trhy ihned snížily sázky na růst úrokových sazeb v USA v nejbližších dvou měsících. Červnová pravděpodobnost klesla z 22 na 3,8 procenta a červencová spadla z 50 na 30 procent. Dnes bude proto ostře sledován projev Janet Yellenové šéfky Fedu, zda naznačí změnu směřování měnové politiky USA po pátečních výsledcích NFP. Investoři by tento týden měli také sledovat zasedání australské (úterý) a novozélandské (středa) centrální banky. Existuje pravděpodobnost, že alespoň jedna z nich sníží základní úrokovou sazbu. Příští týden zasedá Fed. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 22. týden 2016

Přichází týden nabitý makroekonomickými událostmi, kdy ve čtvrtek zasedá Evropská centrální banka (ECB) a v pátek jsou zveřejněna data z amerického trhu práce NFP. Janet Yellenová v pátek potvrdila, že zvýšení úrokových sazeb v USA je za rohem. Kromě toho nás čeká série indexů PMI (index nákupních manažerů) z Británie, USA a Číny. Austrálie zveřejní data HDP.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 21. týden 2016

Zápis z dubnového zasedání americké centrální banky (Fed) přinutil trhy překalkulovat svá očekávání ohledně zvyšování úrokových sazeb v USA. Finanční trhy začaly Fedu naslouchat a aktuálně očekávají téměř s 50 procentní pravděpodobností, že Fed zvýší sazby v červenci, až bude znám výsledek referenda o Brexitu. Tento týden čekáme data z německé ekonomiky, a to indexy IFO a ZEW. Zasedá kanadská centrální banka a v pátek mluví šéfka Fedu Janet Yellenová. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 20. týden 2016

Americký dolar v pátek posílil díky výborným výsledkům amerických maloobchodních prodejů v dubnu a vyšší spotřebitelské důvěře. Tento týden budou z USA publikována čísla inflace (index CPI), která jsou jedním z rozhodujících argumentů pro americkou centrální banku při hlasování o zvýšení úrokových sazeb. Kromě toho budou makrokalendáři dominovat data z Nového Zélandu, Austrálie a Británie. Důležité bude také setkání zemí G7 v Japonsku naplánováno na pátek. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 19. týden 2016

Tento týden nás čeká zasedání britské centrální banky, která zveřejní pravidelnou čtvrtletní zprávu o očekávaném vývoji inflace a ekonomickém růstu. Podobnou zprávu publikuje v noci z úterý na středu novozélandská centrální banka (RBNZ). Po snížení úrokových sazeb v Austrálii předchozí týden vzrostly sázky na to, že k stejnému rozhodnutí přistoupí i banka na Novém Zélandu. V pátek budou zveřejněna čísla maloobchodních prodejů a spotřebitelské nálady v USA.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 18. týden 2016

První pátek v měsíci přináší pravidelní data z amerického trhu práce (NFP). Ta budou klíčovou makroekonomickou zprávou tohoto týdne. Kromě toho zasedá v úterý ráno australská centrální banka, která by po poklesu inflace (index CPI) pod nulu mohla začít intenzivně přemýšlet o snížení základní úrokové sazby. Británie a Spojené státy zveřejní v průběhu týdne indexy nákupní manažerů jako předstihový ukazatel vývoje ekonomické situace v druhém čtvrtletí po zpomalení ekonomické aktivity obou zemí v prvním čtvrtletí ve srovnání s výkony, kterých dosahovaly na konci roku.

Videokomentář k hlavním měnovým párům 27.4.2016

Středeční videokomentář k vývoji hlavních měnových párů, zlata, ropy a DAXu z pohledu technické analýzy.
Video je publikováno v reálném čase na www.bossainfo.cz, na kanálu Youtube je přístupné až s časovým zpožděním.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 17. týden 2016

Klíčovými událostmi tohoto týdne bude zasedání americké centrální banky (Fed) ve středu večer, zasedání japonské centrální banky a čísla HDP za první čtvrtletí z USA a Velké Británie. Nejvíce investorské pozornosti přitáhne právě Fed. 

Videokomentář k hlavním měnovým párům 20.4.2016

Středeční videokomentář k vývoji hlavních měnových párů, zlata, ropy a DAXu z pohledu technické analýzy.
Video je publikováno v reálném čase na www.bossainfo.cz, na kanálu Youtube je přístupné až s časovým zpožděním.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 15. týden 2016

Hlavní událostí týdne bude zasedání Evropské centrální banky (ECB) ve čtvrtek. Po březnovém snížení depozitní úrokové sazby hlouběji do mínusu a navýšení objemu programu kvantitativního uvolňování (QE) se od banky nečekají žádné změny v nastavení měnové politiky. Avšak klíčová budou slova prezidenta banky Maria Draghiho na tiskové konferenci v 14:30. Co řekne na kurz eura, které od posledního zasedání posílilo proti dolaru o 3 procenta? 


Videokomentář k hlavním měnovým párům 13.4.2016

Středeční videokomentář k vývoji hlavních měnových párů, zlata, ropy a DAXu z pohledu technické analýzy.
Video je publikováno v reálném čase na www.bossainfo.cz, na kanálu Youtube je přístupné až s časovým zpožděním.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 15. týden 2016

Na Finančních trzích nás čeká klidný týden v podobě základních makroekonomických dat, která vyvrcholí nedělním setkáním producentů ropy v Dauhá. V USA začíná výsledková sezona.
Přes týden zasedá kanadská a britská centrální banka, od nichž se nečekají změny v nastavení měnové politiky. Data inflace (CPI) publikuje Británie a USA. Spojené státy zveřejní maloobchodní prodeje a index spotřebitelské důvěry z Univerzity Michigan. Austrálie publikuje ve čtvrtek klíčová data z trhu práce a Čína zveřejní HDP za první čtvrtletí 2016.

Videokomentář k hlavním měnovým párům 6.4.2016

Středeční videokomentář k vývoji hlavních měnových párů, zlata, ropy a DAXu z pohledu technické analýzy.
Video je publikováno v reálném čase na www.bossainfo.cz, na kanálu Youtube je přístupné až s časovým zpožděním.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 14. týden 2016

Klíčové události tohoto týdne jsou koncentrovány na středu večer a čtvrtek. Ve středu bude zveřejněn zápis z březnového zasedání americké centrální banky (Fed). Ve čtvrtek bude mluvit guvernér japonské centrální banky (BoJ) Kuroda. 

Videokomentář k hlavním měnovým párům 30.3.2016

Středeční videokomentář k vývoji hlavních měnových párů, zlata, ropy a DAXu z pohledu technické analýzy. Video je publikováno v reálném čase na www.bossainfo.cz, na kanálu Youtube je přístupné až s časovým zpožděním.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 13. týden 2016

Opět je tady první pátek v měsíci a s ním data z amerického trhu práce, konkrétně počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP).

Videokomentář k hlavním měnovým párům 23.3.2016

Přinášíme vám nový středeční videokomentář k vývoji hlavních měnových párů, zlata, ropy a DAXu z pohledu technické analýzy. Video je publikováno v reálném čase na www.bossainfo.cz, na kanálu Youtube je přístupné až s časovým zpožděním.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 12. týden 2016

Po náročných 2 týdnech, kdy trhům dominovaly centrální banky, a to zasedání Evropské centrální banky (ECB) a americké centrální banky (Fed) máme před sebou klidnější týden, méně náročný na makroekonomické události.

Videokomentář k hlavním měnovým párům 16.3.2016

Přinášíme vám nový středeční videokomentář k vývoji hlavních měnových párů, zlata, ropy a DAXu z pohledu technické analýzy. Video je publikováno v reálném čase na www.bossainfo.cz, na kanálu Youtube je přístupné až s časovým zpožděním.

Videokomentář k hlavním měnovým párům 9.3.2016

Přinášíme vám nový středeční videokomentář k vývoji hlavních měnových párů, zlata, ropy a DAXu z pohledu technické analýzy. Video je publikováno v reálném čase na www.bossainfo.cz, na kanálu Youtube je přístupné až s časovým zpožděním.

Přehled událostí na finančních trzích - 10. týden 2016

Hlavní událostí týdne bude čtvrteční zasedání ECB. Její prezident Mario Draghi už naznačil, že banka by mohla dále snížit depozitní úrokovou sazbu hlouběji do mínusu. 

Videokomentář k hlavním měnovým párům 2.3.2016

Přinášíme vám nový středeční videokomentář k vývoji hlavních měnových párů, zlata, ropy a DAXu z pohledu technické analýzy. Video je publikováno v reálném čase na www.bossainfo.cz, na kanálu Youtube je přístupné až s časovým zpožděním.

Přehled událostí na finančních trzích - 9. týden 2016

Tento týden nás čeká série důležitých makroekonomických zpráv. USA zveřejní data z trhu práce (NFP) a indexy nákupních manažerů (PMI) ze sektoru služeb i výroby. 


Videokomentář k hlavním měnovým párům 24.2.2016 - 2.3.2016

Přinášíme vám nový středeční videokomentář k vývoji hlavních měnových párů, zlata, ropy a DAXu z pohledu technické analýzy. Video je publikováno v reálném čase na www.bossainfo.cz, na kanálu Youtube je přístupné až s časovým zpožděním.

Přehled událostí na finančních trzích - 8. týden 2016

Téma Brexitu po jednáních Davida Camerona s lídry Evropské unie neutichá. Ačkoliv britský premiér vyjednal pro ostrovní ekonomiku lepší podmínky a výjimky plynoucí z členství v EU, někteří členové jeho konzervativní strany nadále aktivně veřejně vystupují za opuštění Evropské unie.