Fundamentální analýza

Toto video je přístupné pouze pro registrované uživatele

Chci vidět

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 1. týden 2017

V prvním lednovém týdnu roku 2017 bude zveřejněn zápis z prosincového zasedání americké centrální banky (Fed). Klíčová budou data z amerického trhu práce, a to ukazatel NFP, který bude zveřejněn v pátek 14:30. Eurozóna publikuje data inflace, od níž se čeká, že v prosinci dosáhla nejvyšší úrovně od poloviny roku 2014, a to 1,00 procenta. Dále nás čekají ukazatele PMI z Británie a USA.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 52. týden 2016

Povánoční týden na finančních trzích bude v klidném duchu bez významných makroekonomických zpráv a událostí. Obchodování se bude nést v duchu nízké aktivity z důvodu svátků a dovolené. Očekáváme pohyb do strany a konsolidaci amerického dolaru i akciových indexů.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 51. týden 2016

Po náročných dvou týdnech, kdy ECB a Fed upravili nastavení měnové politiky, se bude aktivita na finančních trzích i s příchodem vánočních svátků snižovat. Nicméně nižší likvidita může být nepřítelem, který způsobí nečekané cenové pohyby, proto bychom měli být ve střehu. Tento týden budou zveřejněna druhořadá makroekonomická data. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 50. týden 2016

Hlavní událostí týdne je zasedání americké centrální banky (Fed), která bude ve středu rozhodovat o tom, zda zvýší základní úrokovou sazbu o 0,25 procenta. Klíčovou a kurzotvornou informací bude prognóza vývoje sazeb pro rok 2017. Tento týden dále zasedá britská a švýcarská centrální banka. Z eurozóny budou zveřejněny indexy PMI. Austrálie zveřejní data z trhu práce, USA maloobchodní prodeje a Británie čísla inflace a informace z trhu práce.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 44. týden 2016

První listopadový týden bude nabitý makroekonomickými událostmi. Zasedají 4 centrální banky, a to australská, japonská, americká a britská. V pátek budou publikována data NFP z amerického trhu práce. Přes týden zveřejní indexy PMI Británie, USA a Čína. V USA se blíží prezidentské volby, které se konají 8. 11. 2016. Pozor na změnu času, která způsobila, že makroekonomická data z USA budou tento týden publikována o hodinu dřív, než jsme zvyklí.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 43. týden 2016

Hlavní událostí tohoto týdne bude první měření HDP z americké ekonomiky za třetí čtvrtletí. Výsledky rozhodnou, zda bude americký dolar pokračovat v růstu, nebo se podrobí korekci. Zajímavé bude také sledovat projev Marka Carneyho, guvernéra britské centrální banky, který bude mluvit o dopadech brexitu na britskou ekonomiku. Investoři budou sledovat, zda naznačí možnost snížení úrokových sazeb právě s cílem podpořit ekonomiku ohroženou brexitem. Z eurozóny nás čekají indexy PMI a německý index IFO, z USA bude kromě HDP publikována spotřebitelská důvěra (CB), objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a čísla o nových prodejích domů.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 42. týden 2016

Hlavní událostí týdne je zasedání Evropské centrální banky ve čtvrtek. Banka pravděpodobně ponechá měnovou politiku beze změny, avšak na tiskové konferenci by mohl být Mario Draghi dotazován na detaily ohledně ukončení programu kvantitativního uvolňování. Kromě toho zasedá kanadská centrální banka ve středu. Po zasedání bankovní rady proběhne tisková konference i projev guvernéra Poloze. Tento týden rovněž vystoupí v pondělí náměstek Fedu Stanley Fischer a guvernér australské centrální banky Philip Lowe.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 41. týden 2016

Po volatilním týdnu, jemuž dominoval výprodej na libře, nás podle všeho čekají klidnější dny. Klíčovými událostmi druhého říjnového týdne bude zveřejnění zápisu ze zasedání americké centrální banky (Fed) ve středu večer a páteční makroekonomická data z USA. Konkrétně budou publikovány maloobchodní prodeje, index spotřebitelské důvěry Michigan a rovněž nás čeká několik projevů centrálních bankéřů z Fedu včetně šéfky Janet Yellenové.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 40. týden 2016

Hlavní událostí prvního říjnového týdne bude vyhlášení dat z amerického trhu práce (NFP) v pátek v 14:30. Lepší výsledky ukazatele pravděpodobně zvýší sázky investorů na zvýšení úrokových sazeb v USA. Aktuálně kalkuluje trh s pravděpodobností 60 procent, že Fed se v prosinci rozhodne utáhnout měnové podmínky. Dále budou publikovány indexy nákupních manažerů (PMI) pro britskou ekonomiku i USA. Brexit se opět dostává do centra pozornosti investorů, když Theresa Mayová uvedla, že článek 50 bude aktivován nejpozději do konce března 2017.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 38. týden 2016

Tento týden je ve znamení zasedání 4 centrálních bank. První zasedá australská centrální banka v úterý ráno (RBA), za ní následuje japonská centrální banka, pak americká centrální banka a poslední v pořadí je novozélandská centrální banka ve středu pozdě večer. Nejvíce pozornosti vzbudí zasedání japonské centrální banky ve středu ráno a americké centrální banky ve středu večer. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 37. týden 2016

Eric Rosengren z amerického Fedu způsobil v pátek na finančním trhu poprask, když opět vrátil do hry brzké zvýšení úrokových sazeb v USA. Americké akciové trhy reagovaly propadem o více než 2 procenta, klesly i komodity a ceny dluhopisů. Tento týden budou klíčová data inflace z USA v pátek, index spotřebitelské nálady Michigan a ve čtvrtek maloobchodní prodeje. Británie publikuje data inflace a čísla z trhu práce, eurozóna německý index ZEW a promluví i Draghi. 

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 36. týden 2016

Hlavní událostí tohoto týdne bude zasedání Evropské centrální banky (ECB) ve čtvrtek. Banka bude prezentovat aktuální výhled pro inflaci a HDP. Tento týden zasedá v úterý i australská centrální banka. Členové britské centrální banky budou mluvit před britským parlamentem a představí inflační zprávu.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 35. týden 2016

Stanley Fisher, druhý člověk Fedu, v pátek uvedl, že pokud americký trh práce potvrdí svojí sílu vysokým číslem NFP, pak bude ve hře zvýšení úrokových sazeb už v září. NFP (počet nových vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor) bude za měsíc srpen zveřejněn v pátek 14:30. Jde o nejdůležitější makroekonomický údaj tohoto měsíce. Kromě něho budou investoři sledovat data inflace z eurozóny a indexy PMI z Číny, USA a Velké Británie.  

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 34. týden 2016

Klíčovou událostí tohoto týdne bude ekonomická konference v Jackson Hole, na níž v pátek vystoupí šéfka Fedu Janet Yellenová. Poslední projevy amerických centrálních bankéřů ukázaly na názorovou nejednotnost ohledně termínu zvýšení úrokových sazeb v USA. Investoři budou proto sledovat slova Janet Yellenové v naději, že rozuzlí tuto skládačku. Kromě toho budou tento týden publikovány indexy PMI z eurozóny, německý index IFO zpřesněné měření HDP Británie, USA a Německa za druhé čtvrtletí.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 33. týden 2016

Britská ekonomika zveřejní tento týden první makroekonomická čísla z reálné ekonomiky, která by mohla reflektovat náladu po výsledku referenda. V úterý budou publikována data inflace, ve středu výsledky z trhu práce a ve čtvrtek maloobchodní prodeje v červenci. Výsledky britské ekonomiky ukážou, zda je budoucnost ostrovní ekonomiky tak pochmurná, jak naznačily indexy nákupních manažerů (PMI). Zajímavý bude rovněž zápis z posledního zasedání americké centrální banky (Fed) a data z australského a novozélandského trhu práce.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 32. týden 2016

Na finančních trzích čekáme klidný týden kvůli menšímu počtu makroekonomických zpráv. Ty nejdůležitější budou publikovány až na konci týdne, a to v pátek data maloobchodních prodejů z USA a index spotřebitelské důvěry USA z Univerzity Michigan. Ve středu večer zasedá novozélandská centrální banka (RBNZ), která by mohla snížit úrokové sazby. Video nabízí analýzu GBP/USD, EUR/USD, AUD/USD a zlata.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 31. týden 2016

Klíčovou událostí tohoto týdne bude zasedání britské centrální banky ve čtvrtek. Banka bude mít k dispozici první prognózu pro britskou ekonomiku v pobrexitovém prostředí. Na základě ní by se měla rozhodnout, zda uvolní měnové podmínky. Další důležitou makroekonomickou událostí bude zveřejnění dat z amerického trhu práce (NFP) pravidelně publikovaných první pátek v měsíci. V úterý zasedá australská centrální banka, která může snížit úrokové sazby. 

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 30. týden 2016

Tento týden nás čeká zasedání americké centrální banky (Fed) ve středu, japonské centrální banky (BoJ) v pátek, čísla HDP za druhé čtvrtletí z USA a Velké Británie. Evropská centrální banka (ECB) zveřejní informace bankovních stress testů v pátek. Zajímavé budou hlavně výsledky italských a portugalských bank.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 29. týden 2016

Americké akciové indexy (Dow Jones, SP 500) dosáhly nových historických maxim a německému indexu DAX se podařilo vyplnit cenový gap, který vznikl po výsledku britského referenda. Tento týden zasedá ve čtvrtek Evropská centrální banka (ECB), která podle všeho ponechá měnovou politiku beze změny, lze však očekávat od Maria Draghiho holubičí tón. Zajímavé budou i indexy nákupních manažerů (PMI) z eurozóny a Británie, které budou prvně reflektovat náladu mezi nákupními manažery po brexitu.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 28. týden 2016

Hlavní událostí tohoto týdne je zasedání britské centrální banky (BoE) ve čtvrtek, první od výsledku referenda, v němž se Britové rozhodli odejít z Evropské unie. Trhy počítají se 78 procentní pravděpodobností, že Mark Carney sníží základní úrokovou sazbu. V pátek zveřejní Čína data HDP za druhé čtvrtletí. V pondělí odstartovala společnost Alcoa americkou výsledkovou sezónu za druhé čtvrtletí. V ten samý den, americký akciový index dosáhl nových historických maxim.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 27. týden 2016

Téma britského Brexitu bude dále dominovat finančnímu trhu. Britští politici situaci nezlehčují, když místo řešení výsledku referenda, soustředí své síly na vnitropolitickou debatu o novém premiérovi. Ekonomiku Velké Británie zatím zachraňuje jenom guvernér centrální banky Mark Carney. Hlavním makroekonomickým číslem nadcházejícího týdne bude počet nově vytvořených míst mimo zemědělský sektor v USA (NFP). Důležitými událostmi pak budou zasedání australské centrální banky a projevy guvernérů centrálních bank Marka Carneyho (BoE) a Kurody (BoJ).

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 26. týden 2016

Výsledky britského referenda, v němž si Britové zvolili odtržení od Evropské unie, zanechaly na finančním trhu stopy, které se budou jen těžce mazat. Britská libra se propadla nejníže od roku 1985. Akciové indexy se propadly. Naopak bezpečné přístavy jako japonský jen a zlato posílily. Co nás čeká týden po Brexitu?


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 25. týden 2016

Týden na finančních trzích je v rukou britského referenda o Brexitu, které se koná ve čtvrtek. Vražda britské poslankyně Jo Coxové zamíchala karty a zvýšila sázky na setrvání země v EU. V úterý bude mluvit Mario Draghi a Janet Yellenová před parlamenty svých zemí o ekonomickém vývoji a opatřeních centrálních bank na podporu ekonomického růstu.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 24. týden 2016

Máme před sebou jeden z nejzajímavějších týdnů z pohledu makroekonomického kalendáře. Ve středu nás čeká zasedání americké centrální banky (Fed) s tiskovou konferencí a ekonomickou prognózou, od níž se bude odvíjet i další směřování měnové politiky. Dále tento týden zasedají britská a japonská centrální banka. Nový Zéland zveřejní HDP za první čtvrtletí a Austrálie a Británie nejnovější informace z trhu práce. Na britských ostrovech je však tématem číslo jedna referendum o Brexitu. Eskalující strach z nerozhodnutých voličů, kteří by se na poslední chvíli mohli rozhodnout hlasovat za Brexit, zvyšuje nákupní apetit investorů po tzv. bezpečných přístavech (jen, zlato, švýcarský frank, americký dolar) a naopak riziková aktiva jako akcie, euro, libra, ropa podléhají výprodeji.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 23. týden 2016

Americký trh práce v pátek šokoval nejmenším přírůstkem nových pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP) ve výši 38 000 za posledních 6 let. Finanční trhy ihned snížily sázky na růst úrokových sazeb v USA v nejbližších dvou měsících. Červnová pravděpodobnost klesla z 22 na 3,8 procenta a červencová spadla z 50 na 30 procent. Dnes bude proto ostře sledován projev Janet Yellenové šéfky Fedu, zda naznačí změnu směřování měnové politiky USA po pátečních výsledcích NFP. Investoři by tento týden měli také sledovat zasedání australské (úterý) a novozélandské (středa) centrální banky. Existuje pravděpodobnost, že alespoň jedna z nich sníží základní úrokovou sazbu. Příští týden zasedá Fed. 

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 22. týden 2016

Přichází týden nabitý makroekonomickými událostmi, kdy ve čtvrtek zasedá Evropská centrální banka (ECB) a v pátek jsou zveřejněna data z amerického trhu práce NFP. Janet Yellenová v pátek potvrdila, že zvýšení úrokových sazeb v USA je za rohem. Kromě toho nás čeká série indexů PMI (index nákupních manažerů) z Británie, USA a Číny. Austrálie zveřejní data HDP.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 21. týden 2016

Zápis z dubnového zasedání americké centrální banky (Fed) přinutil trhy překalkulovat svá očekávání ohledně zvyšování úrokových sazeb v USA. Finanční trhy začaly Fedu naslouchat a aktuálně očekávají téměř s 50 procentní pravděpodobností, že Fed zvýší sazby v červenci, až bude znám výsledek referenda o Brexitu. Tento týden čekáme data z německé ekonomiky, a to indexy IFO a ZEW. Zasedá kanadská centrální banka a v pátek mluví šéfka Fedu Janet Yellenová. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 20. týden 2016

Americký dolar v pátek posílil díky výborným výsledkům amerických maloobchodních prodejů v dubnu a vyšší spotřebitelské důvěře. Tento týden budou z USA publikována čísla inflace (index CPI), která jsou jedním z rozhodujících argumentů pro americkou centrální banku při hlasování o zvýšení úrokových sazeb. Kromě toho budou makrokalendáři dominovat data z Nového Zélandu, Austrálie a Británie. Důležité bude také setkání zemí G7 v Japonsku naplánováno na pátek. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 19. týden 2016

Tento týden nás čeká zasedání britské centrální banky, která zveřejní pravidelnou čtvrtletní zprávu o očekávaném vývoji inflace a ekonomickém růstu. Podobnou zprávu publikuje v noci z úterý na středu novozélandská centrální banka (RBNZ). Po snížení úrokových sazeb v Austrálii předchozí týden vzrostly sázky na to, že k stejnému rozhodnutí přistoupí i banka na Novém Zélandu. V pátek budou zveřejněna čísla maloobchodních prodejů a spotřebitelské nálady v USA.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 18. týden 2016

První pátek v měsíci přináší pravidelní data z amerického trhu práce (NFP). Ta budou klíčovou makroekonomickou zprávou tohoto týdne. Kromě toho zasedá v úterý ráno australská centrální banka, která by po poklesu inflace (index CPI) pod nulu mohla začít intenzivně přemýšlet o snížení základní úrokové sazby. Británie a Spojené státy zveřejní v průběhu týdne indexy nákupní manažerů jako předstihový ukazatel vývoje ekonomické situace v druhém čtvrtletí po zpomalení ekonomické aktivity obou zemí v prvním čtvrtletí ve srovnání s výkony, kterých dosahovaly na konci roku.