Fundamentální analýza

Toto video je přístupné pouze pro registrované uživatele

Chci vidět

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 15. týden 2017

Tento týden se měnový trh zaměří na páteční makroekonomické události v USA, a to čísla inflace (index CPI) a maloobchodní prodeje. Právě v pátek slaví hodně zemí u příležitosti Velikonoc státní svátek, proto mohou tato čísla při nižší likviditě způsobit větší volatilitu. Mimo to, Velká Británie publikuje v úterý čísla inflace a ve středu data z trhu práce. Situaci na trhu práce, bude trh monitorovat i v Austrálii, a to ve čtvrtek ráno. Australská centrální banka předchozí týden upozornila, že není spokojená, jak si tento trh vede.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 14. týden 2017

Spojené státy americké zveřejní tento týden 4 důležité makroekonomické zprávy, a to indexy nákupních manažerů ze sektoru výroby (pondělí) a služeb (středa), zápis z březnového jednání Fedu a data z amerického trhu práce (NFP) v pátek. V eurozóně by měl být klid, i když se pomalu připravujeme na francouzské volby, které budou na konci měsíce (27.4.2017). Skončilo období, kdy ČNB garantovala nejsilnější kurz koruny na úrovni 27,00 za euro. Ke zrušení intervencí může dojít kdykoliv.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 13. týden 2017

Velká Británie tento týden oficiálně spustí proces brexitu, když 29. března požádá o aktivaci článku 50 Lisabonské smlouvy. Ve čtvrtek zasedá česká centrální banka (ČNB), poslední krát v období, kdy garantuje udržení kurzu koruny na úrovni 27,00 za euro. Od 1.4.2017 může centrální banka intervence kdykoliv ukončit. Klíčová makroekonomická data budou zveřejněna ke konci týdne a to hodnoty inflace v eurozóně a USA. Neúspěch amerického prezidenta Donalda Trumpa v Kongresu u prosazování zdravotnické reformy vyvolal řadu otázek ohledně aplikovatelnosti předvolebních slibů. Zklamání investorů  se projevuje hlavně na poklesu amerického dolaru a amerických akcií. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 12. týden 2017

Po parlamentních volbách v Nizozemsku se dostávají do centra pozornosti investorů volby ve Francii. Investoři sledují jak předvolební průzkumy, tak i stále aktivnější televizní diskuze. Mezi hlavní události budou tento týden patřit indexy nákupních manažerů z eurozóny, data inflace z Británie a několik projevů členů bankovní rady americké centrální banky.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 10. týden 2017

Hlavní událostí tohoto týdne budou páteční data z amerického trhu práce (NFP), která mohou potvrdit očekávání investorů ohledně březnového zvýšení úrokových sazeb v USA. Ve čtvrtek zasedá Evropská centrální banka, od níž se nečekají změny v dosavadním nastavení měnové politiky. V úterý se očekávají podobné závěry, tedy ponechání úrokových sazeb na stávající úrovni, i od australské centrální banky (RBA). Ke konci týdne zasedají evropští vrcholoví představitelé a Británie by mohla oficiálně požádat o brexit. Ve čtvrtek budou zveřejněna únorová česká data inflace.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 7. týden 2017

Janet Yellenová, šéfka Fedu, tento týden promluví před bankovní komisí amerického Senátu. Rovněž bude vystavena zvídavým dotazům nových senátorů. Diskuze bude o americké ekonomice a letošních plánech centrální banky. Předpokládáme, že Janet Yellenová se bude snažit nabídnout jenom obecné, k ničemu nezavazující informace. Zvídavost senátorů ji však možná přinutí sdělit i konkrétní fakta. Eurozóna a její největší ekonomika Německo, publikují v úterý výsledky HDP za poslední čtvrtletí 2016. Spojené státy zveřejní data inflace (index CPI).

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 6. týden 2017

Pozornost investorů se tento týden obrátí k protinožcům, kde v úterý zasedá australská a ve středu novozélandská centrální banka. Obě banky by měly nechat současné nastavení měnových podmínek beze změny. Nicméně zajímat nás budou detaily ohledně ekonomických fundamentů. Klíčový údaj z USA výsledek spotřebitelské důvěry, bude uveřejněný v pátek. Video nabízí technickou analýzu EUR/USD, AUD/USD, USD/JPY, GBP/USD, ropy.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 5. týden 2017

Ve středu zasedá prvně v letošním roce americká centrální banka (Fed). Zasedání je bez tiskové konference a trhy nečekají změny v nastavení měnové politiky. Klíčovou informací bude zpráva ze zasedání. Více novinek by mohlo přinést čtvrteční zasedání britské centrální banky (BoE), po němž promluví guvernér Mark Carney. Banka rovněž publikuje novou Inflační zprávu s aktualizovaným 2letým výhledem inflace a HDP. Zasedá i japonská centrální banka. Budou zveřejněny indexy PMI z Británie, USA a Číny. Evropská komise publikuje nový ekonomický výhled pro Evropskou unii. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 4. týden 2017

Pozornost na sebe strhne tento týden Velká Británie. Nejvyšší soud by měl v úterý rozhodnout, zda potřebuje Theresa Mayová souhlas parlamentu k aktivaci článku 50 o odchodu z EU. Ratingová agentura Moody’s rozhodne o úvěrovém hodnocení (ratingu) země a premiérka v pátek vyrazí za Donaldem Trumpem hledat nového obchodního partnera pro království po rozvodu s EU. Budou zveřejněna data HDP z USA a Británie za posední čtvrtletí 2016, indexy PMI a IFO z Německa, čísla inflace z Austrálie a Nového Zélandu.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 3. týden 2017

Uprostřed ledna je makrokalendář nabitý ekonomickými a politickými událostmi. V úterý bude mluvit britská premiérka Theresa Mayová, od níž se čeká nastínění scénáře brexitu. Ve čtvrtek zasedá Evropská centrální banka. V pátek bude inaugurován Donald Trump do role prezidenta. V průběhu týdne promluví dvakrát Janet Yellenová a další členové Fedu. Začíná také výsledková sezóna. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 2. týden 2017

Druhý lednový týden bude chudší na makroekonomická data než předchozí týden. Nejzajímavější bude zápis z prosincového zasedání ECB, na němž banka upravila program QE. Čekají nás projevy dvou amerických centrálních bankéřů na téma výhled americké ekonomiky a měnová politika. V pátek v brzkých ranních hodinách bude mluvit i šéfka Fedu Janet Yellenová. O víkendu znovu ožila otázka brexitu. Tento týden by mohl nejvyšší soud rozhodnout, zda bude potřeba souhlasu parlamentu k aktivaci článku 50. Rovněž budou jmenováni 2 noví členové bankovní rady ČNB.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 1. týden 2017

V prvním lednovém týdnu roku 2017 bude zveřejněn zápis z prosincového zasedání americké centrální banky (Fed). Klíčová budou data z amerického trhu práce, a to ukazatel NFP, který bude zveřejněn v pátek 14:30. Eurozóna publikuje data inflace, od níž se čeká, že v prosinci dosáhla nejvyšší úrovně od poloviny roku 2014, a to 1,00 procenta. Dále nás čekají ukazatele PMI z Británie a USA.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 52. týden 2016

Povánoční týden na finančních trzích bude v klidném duchu bez významných makroekonomických zpráv a událostí. Obchodování se bude nést v duchu nízké aktivity z důvodu svátků a dovolené. Očekáváme pohyb do strany a konsolidaci amerického dolaru i akciových indexů.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 51. týden 2016

Po náročných dvou týdnech, kdy ECB a Fed upravili nastavení měnové politiky, se bude aktivita na finančních trzích i s příchodem vánočních svátků snižovat. Nicméně nižší likvidita může být nepřítelem, který způsobí nečekané cenové pohyby, proto bychom měli být ve střehu. Tento týden budou zveřejněna druhořadá makroekonomická data. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 50. týden 2016

Hlavní událostí týdne je zasedání americké centrální banky (Fed), která bude ve středu rozhodovat o tom, zda zvýší základní úrokovou sazbu o 0,25 procenta. Klíčovou a kurzotvornou informací bude prognóza vývoje sazeb pro rok 2017. Tento týden dále zasedá britská a švýcarská centrální banka. Z eurozóny budou zveřejněny indexy PMI. Austrálie zveřejní data z trhu práce, USA maloobchodní prodeje a Británie čísla inflace a informace z trhu práce.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 44. týden 2016

První listopadový týden bude nabitý makroekonomickými událostmi. Zasedají 4 centrální banky, a to australská, japonská, americká a britská. V pátek budou publikována data NFP z amerického trhu práce. Přes týden zveřejní indexy PMI Británie, USA a Čína. V USA se blíží prezidentské volby, které se konají 8. 11. 2016. Pozor na změnu času, která způsobila, že makroekonomická data z USA budou tento týden publikována o hodinu dřív, než jsme zvyklí.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 43. týden 2016

Hlavní událostí tohoto týdne bude první měření HDP z americké ekonomiky za třetí čtvrtletí. Výsledky rozhodnou, zda bude americký dolar pokračovat v růstu, nebo se podrobí korekci. Zajímavé bude také sledovat projev Marka Carneyho, guvernéra britské centrální banky, který bude mluvit o dopadech brexitu na britskou ekonomiku. Investoři budou sledovat, zda naznačí možnost snížení úrokových sazeb právě s cílem podpořit ekonomiku ohroženou brexitem. Z eurozóny nás čekají indexy PMI a německý index IFO, z USA bude kromě HDP publikována spotřebitelská důvěra (CB), objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a čísla o nových prodejích domů.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 42. týden 2016

Hlavní událostí týdne je zasedání Evropské centrální banky ve čtvrtek. Banka pravděpodobně ponechá měnovou politiku beze změny, avšak na tiskové konferenci by mohl být Mario Draghi dotazován na detaily ohledně ukončení programu kvantitativního uvolňování. Kromě toho zasedá kanadská centrální banka ve středu. Po zasedání bankovní rady proběhne tisková konference i projev guvernéra Poloze. Tento týden rovněž vystoupí v pondělí náměstek Fedu Stanley Fischer a guvernér australské centrální banky Philip Lowe.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 41. týden 2016

Po volatilním týdnu, jemuž dominoval výprodej na libře, nás podle všeho čekají klidnější dny. Klíčovými událostmi druhého říjnového týdne bude zveřejnění zápisu ze zasedání americké centrální banky (Fed) ve středu večer a páteční makroekonomická data z USA. Konkrétně budou publikovány maloobchodní prodeje, index spotřebitelské důvěry Michigan a rovněž nás čeká několik projevů centrálních bankéřů z Fedu včetně šéfky Janet Yellenové.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 40. týden 2016

Hlavní událostí prvního říjnového týdne bude vyhlášení dat z amerického trhu práce (NFP) v pátek v 14:30. Lepší výsledky ukazatele pravděpodobně zvýší sázky investorů na zvýšení úrokových sazeb v USA. Aktuálně kalkuluje trh s pravděpodobností 60 procent, že Fed se v prosinci rozhodne utáhnout měnové podmínky. Dále budou publikovány indexy nákupních manažerů (PMI) pro britskou ekonomiku i USA. Brexit se opět dostává do centra pozornosti investorů, když Theresa Mayová uvedla, že článek 50 bude aktivován nejpozději do konce března 2017.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 38. týden 2016

Tento týden je ve znamení zasedání 4 centrálních bank. První zasedá australská centrální banka v úterý ráno (RBA), za ní následuje japonská centrální banka, pak americká centrální banka a poslední v pořadí je novozélandská centrální banka ve středu pozdě večer. Nejvíce pozornosti vzbudí zasedání japonské centrální banky ve středu ráno a americké centrální banky ve středu večer. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 37. týden 2016

Eric Rosengren z amerického Fedu způsobil v pátek na finančním trhu poprask, když opět vrátil do hry brzké zvýšení úrokových sazeb v USA. Americké akciové trhy reagovaly propadem o více než 2 procenta, klesly i komodity a ceny dluhopisů. Tento týden budou klíčová data inflace z USA v pátek, index spotřebitelské nálady Michigan a ve čtvrtek maloobchodní prodeje. Británie publikuje data inflace a čísla z trhu práce, eurozóna německý index ZEW a promluví i Draghi. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 36. týden 2016

Hlavní událostí tohoto týdne bude zasedání Evropské centrální banky (ECB) ve čtvrtek. Banka bude prezentovat aktuální výhled pro inflaci a HDP. Tento týden zasedá v úterý i australská centrální banka. Členové britské centrální banky budou mluvit před britským parlamentem a představí inflační zprávu.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 35. týden 2016

Stanley Fisher, druhý člověk Fedu, v pátek uvedl, že pokud americký trh práce potvrdí svojí sílu vysokým číslem NFP, pak bude ve hře zvýšení úrokových sazeb už v září. NFP (počet nových vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor) bude za měsíc srpen zveřejněn v pátek 14:30. Jde o nejdůležitější makroekonomický údaj tohoto měsíce. Kromě něho budou investoři sledovat data inflace z eurozóny a indexy PMI z Číny, USA a Velké Británie.  


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 34. týden 2016

Klíčovou událostí tohoto týdne bude ekonomická konference v Jackson Hole, na níž v pátek vystoupí šéfka Fedu Janet Yellenová. Poslední projevy amerických centrálních bankéřů ukázaly na názorovou nejednotnost ohledně termínu zvýšení úrokových sazeb v USA. Investoři budou proto sledovat slova Janet Yellenové v naději, že rozuzlí tuto skládačku. Kromě toho budou tento týden publikovány indexy PMI z eurozóny, německý index IFO zpřesněné měření HDP Británie, USA a Německa za druhé čtvrtletí.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 33. týden 2016

Britská ekonomika zveřejní tento týden první makroekonomická čísla z reálné ekonomiky, která by mohla reflektovat náladu po výsledku referenda. V úterý budou publikována data inflace, ve středu výsledky z trhu práce a ve čtvrtek maloobchodní prodeje v červenci. Výsledky britské ekonomiky ukážou, zda je budoucnost ostrovní ekonomiky tak pochmurná, jak naznačily indexy nákupních manažerů (PMI). Zajímavý bude rovněž zápis z posledního zasedání americké centrální banky (Fed) a data z australského a novozélandského trhu práce.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 32. týden 2016

Na finančních trzích čekáme klidný týden kvůli menšímu počtu makroekonomických zpráv. Ty nejdůležitější budou publikovány až na konci týdne, a to v pátek data maloobchodních prodejů z USA a index spotřebitelské důvěry USA z Univerzity Michigan. Ve středu večer zasedá novozélandská centrální banka (RBNZ), která by mohla snížit úrokové sazby. Video nabízí analýzu GBP/USD, EUR/USD, AUD/USD a zlata.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 31. týden 2016

Klíčovou událostí tohoto týdne bude zasedání britské centrální banky ve čtvrtek. Banka bude mít k dispozici první prognózu pro britskou ekonomiku v pobrexitovém prostředí. Na základě ní by se měla rozhodnout, zda uvolní měnové podmínky. Další důležitou makroekonomickou událostí bude zveřejnění dat z amerického trhu práce (NFP) pravidelně publikovaných první pátek v měsíci. V úterý zasedá australská centrální banka, která může snížit úrokové sazby. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 30. týden 2016

Tento týden nás čeká zasedání americké centrální banky (Fed) ve středu, japonské centrální banky (BoJ) v pátek, čísla HDP za druhé čtvrtletí z USA a Velké Británie. Evropská centrální banka (ECB) zveřejní informace bankovních stress testů v pátek. Zajímavé budou hlavně výsledky italských a portugalských bank.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 29. týden 2016

Americké akciové indexy (Dow Jones, SP 500) dosáhly nových historických maxim a německému indexu DAX se podařilo vyplnit cenový gap, který vznikl po výsledku britského referenda. Tento týden zasedá ve čtvrtek Evropská centrální banka (ECB), která podle všeho ponechá měnovou politiku beze změny, lze však očekávat od Maria Draghiho holubičí tón. Zajímavé budou i indexy nákupních manažerů (PMI) z eurozóny a Británie, které budou prvně reflektovat náladu mezi nákupními manažery po brexitu.