Fundamentální analýza

Toto video je přístupné pouze pro registrované uživatele

Chci vidět

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 10. týden 2018

Akciové trhy si prošly další vlnou korekce a zatím ztrácí. Aktuální týden bude na fundamenty velice zajímavý, kdy už v úterý bude mít zasedání australská centrální banka a během týdne ji bude následovat Kanada, Japonsko a ECB.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 9. týden 2018

Americký dolar zatím využívá nervozity na akciových trzích a udává směr. Zda tomu bude i nadále může napovědět aktuální týden.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 8. týden 2018

Minulý týden jsme byli svědky výsledku dlouho očekávané inflace v USA. Ta nakonec neměla tak výrazný dopad na finanční trhy jak se předpokládalo.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 7. týden 2018

Korekce z minulého týdne by mohla mít za následek menší volatilitu na trzích tento týden. O dostatek volatility by se měly postarat výsledky inflace z Velké Británie a USA.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 42. týden 2017

Zajímavá makroekonomická data publikuje tento týden Velká Británie. V úterý bude zveřejněna zářijová inflace (index CPI), ve středu čísla z trhu práce a ve čtvrtek maloobchodní prodeje.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 41. týden 2017

Americká data z trhu práce (NFP) rozhýbala předchozí týden obchodování na americkém dolaru. Ačkoliv počet nových vytvořených pracovních míst v důsledku hurikánu klesl, nezaměstnanost spadla a mzdy rostly rychleji.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 40. týden 2017

Janet Yellenová předchozí týden uvedla, že centrální banka by měla pokračovat v postupném zvyšování úrokových sazeb a nebylo by moudré čekat, až index spotřebitelských cen (CPI) dosáhne úrovně 2 procent.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 39. týden 2017

Euro po německých parlamentních volbách oslabuje. Angele Merkelové se sice podařilo obhájit vítězství po čtvrté v řadě, avšak počet získaných hlasů proti předchozím volbám klesl.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 38. týden 2017

Hlavní událostí týdne bude zasedání americké centrální banky (Fed), která bude rozhodovat o úrokových sazbách a nabídne i novou makroekonomickou prognózu.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 37. týden 2017

Evropská centrální banka (ECB) nenabídla předchozí týden investorům žádné vodítko ohledně budoucnosti programu nákupu aktiv (QE). Ti však definitivně počítají s jeho ukončením v příštím roce a několika variantami postupného snižování objemu nákupu aktiv. Vidina konce používání nestandartních měnových nástrojů podporuje růst eura. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 36. týden 2017

Investoři přesunou tento týden pozornost z USA do eurozóny, kde ve čtvrtek zasedá Evropská centrální banka (ECB). Ta představí novou makroekonomickou prognózu, v níž nás bude zajímat výhled pro inflaci, poté co euro letos posílilo proti americkému dolaru o 14 procent.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 35. týden 2017

Sympozium v Jackson Hole přineslo dolarovým investorům zklamání. Šéfka Fedu Janet Yellenová se nevěnovala měnové politice, místo toho mluvila o regulaci finančního trhu a finanční stabilitě. Podobné téma si zvolil i prezident ECB Mario Draghi.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 34. týden 2017

Tento týden se mohou investoři těšit na sympozium v americkém Jackson Hole, kde v pátek večer promluví šéfka Fedu Janet Yellenová a prezident ECB Mario Draghi. Od obou dvou centrálních bankéřů se očekává, že naznačí další směřovaní měnových politik obou zemí. Kromě sympozia bude přes týden zveřejněno několik zajímavých makroekonomických dat zejména z eurozóny. V úterý bude publikován německý index ZEW, ve středu indexy nákupních manažerů (PMI) a v pátek německý index IFO. 

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 33. týden 2017

Stupňující se geopolitické napětí mezi Spojenými státy a KLDR determinovalo předchozí týden náladu na finančním trhu. Investoři začali prodávat riziková aktiva, zejména akcie a finanční prostředky přesouvali do bezpečných aktiv (švýcarský frank, japonský jen, zlato).


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 32. týden 2017

Data z amerického trhu práce (NFP) zveřejněna předchozí týden povzbudila dolarové býky, když zastavila pokles amerického dolaru. Na týdenních grafech některých hlavních měnových párů se vytvořily reverzní pinbarové svíčky u významných úrovní podpory.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 31. týden 2017

Čeká nás prázdninový týden nabitý ekonomickými událostmi. Tou nejdůležitější zprávou budou data z amerického trhu práce v pátek v 14:30. Kromě samotného výsledku NFP (počet nových vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor) bude důležitá i hodota tempa růstu mezd.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 30. týden 2017

Tento týden se pozornost investorů zaměří na dění v USA. Ve středu večer bude ukončeno dvoudenní měnově-politické zasedání americké centrální banky (Fed). Tentokrát proběhne sezení členů bankovní rady bez tiskové konference. V pátek zveřejní největší ekonomika světa výsledek HDP za druhý kvartál. Tento údaj bude ve středu zveřejněn i z Velké Británie.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 29. týden 2017

Tento týden bude trhu dominovat čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). Předchozí pátek zdroje blízké ECB uvedly, že banka by chtěla ponechat svůj program nákupů aktiv s otevřeným koncem bez uvedení pevného data, kdy plánuje ukončit nákupy dluhopisů, aby si zabezpečila flexibilitu pro případ, kdy se zhorší ekonomický výhled eurozóny. Pro australský dolar budou důležitá čtvrteční data z trhu práce a pro kanadský dolar páteční data inflace (CPI) a maloobchodní prodeje. Británie rovněž zveřejní informace o červnové inflaci (index CPI v úterý) a maloobchodní prodeje.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 28. týden 2017

Americký dolar nedokázal předchozí týden posílit ani po lepších výsledcích amerického trhu práce, který v červnu vytvořil 222 000 nových pracovních míst (NFP), čímž překonal o 47 000 očekávání trhu. Investory však zklamal pomalejší růst mezd. Hlavní makroekonomickou událostí tohoto týdne bude vystoupení šéfky Fedu Janet Yellenové před členy amerického Senátu ve středu odpoledne.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 26. týden 2017

Po klidném týdnu na finančních trzích mohou tento týden rozhýbat ceny aktiv centrální bankéři. Téměř všichni bankovní lídři vyspělých ekonomik vystoupí na fóru Evropské centrální banky v Portugalsku. Fórum otevírá v úterý svým projevem Mario Draghi. Po něm vystoupí Janet Yellenová z Fedu. Ve středu budou mluvit Poloz (BoC), Carney (BoE) a Kuroda (BoJ).  Makrokalendář bude opět chudší na makroekonomická data. Za pozornost by mohla stát data inflace z eurozóny ve čtvrtek a osobní výdaje a příjmy Američanů v pátek.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 25. týden 2017

Tento týden bude trhu dominovat technická analýza, protože v makrokalendáři chybějí významnější makroekonomická data. Za pozornost stojí jenom zasedání novozélandské centrální banky ve středu večer, páteční data nákupních manažerů (PMI) z eurozóny, jednání o brexitu a setkání Rady Evropy, jehož se prvně účastní i francouzský prezident Emanuel Macron ve čtvrtek a pátek.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 24. týden 2017

Investoři budou tento týden sledovat zasedání americké centrální banky (Fed). S více než 95 procentní pravděpodobností počítají se zvýšením úrokových sazeb. Dále budou sledovat novou ekonomickou projekci. Ta nabídne Fedem očekávaný vývoj inflace a hlavně úrokových sazeb. Americká centrální banka však nebude tento týden jediná, která bude jednat o nastavení domácí měnové politiky. Bankovní rada zasedá i v Japonsku a Británii. Francie má za sebou 1. kolo parlamentních voleb, v níž získal jednu třetinu hlasů Macronova strana Vpřed. Silné postavení by měla obhájit i v 2. kole, které se koná tuto neděli. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 23. týden 2017

Dění na finančních trzích bude tento týden koncertováno na evropském kontinentu. Ve čtvrtek se konají britské parlamentní volby a zasedá Evropská centrální banka. V Británii podle nejnovějších průzkumů veřejného mínění vedou Konzervativci, avšak čísla ukazují, že nedosáhnou na parlamentní většinu. Labouristi za nimi zaostávají o přibližně 40 hlasů.  Evropská centrální banka s velkou pravděpodobností ponechá nastavení měnových podmínek beze změny. Investory bude zajímat hodnocení rizik souvisejících s vývojem inflace a ekonomického růstu. O víkendu se pak koná první kolo francouzských parlamentních voleb, v nichž se bude sledovat úspěšnost Macronovy stany Vpřed. 

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 22. týden 2017

Trhy se tento týden soustředí na americká data z trhu práce, a to index NFP, pravidelně publikován první pátek v měsíci. Dále bude zajímavý výsledek inflace z eurozóny a indexy PMI z Británie, USA a Číny. V pondělí je státní svátek v USA a Británii, proto se aktivita na trhu zvedne hlavně s koncem týdne, s tím jak budou zveřejněna zajímavější makroekonomická data.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 21. týden 2017

Hlavní událostí týdne bude zasedání zemí OPEC ve čtvrtek 25. května. Členské země již avizovaly, že prodlouží dohodu o omezení těžby do března 2018. O víkendu však byly zveřejněné zprávy, že limity těžby by mohly být nejen prodloužené, ale i navýšené. Ve středu Fed zveřejní zápis z květnového zasedání a americký dolar by mohly rozhýbat i výsledky 2. měření HDP uveřejněné v pátek. Euro bude v úterý sledovat indexy nákupních manažerů a německý index IFO. 

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 20. týden 2017

Tento týden se bude makrokalendář soustředit na Velkou Británii. V pondělí začne jako první premiérka Theresa Mayová živým rozhovorem vysílaným přes Facebook. Následně budou zveřejněna data inflace, z trhu práce a maloobchodních prodejů. Kromě toho se Rusko a Saúdská Arábie dohodly na prodlužení závazku těžebních limitů do března 2018, na což reagovala cena ropa růstem. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 19. týden 2017

Vítězství Emanuele Macrona v druhém kole francouzských prezidentských voleb přineslo na finanční trhy úlevu a pokles strachu. Index volatility VIX klesl na nejnižší hodnotu od roku 1993. Tento týden budou měnovému trhu dominovat projevy amerických centrálních bankéřů z Fedu. Investoři budou sledovat, zda naplní očekávání ohledně červnového zvýšení úrokových sazeb. Ve čtvrtek zasedá britská centrální banka, která nabídne novou ekonomickou prognózu. Ve středu zasedá novozélandská centrální banka. Evropská komise ve čtvrtek také zveřejní nový ekonomický výhled pro Evropskou unii.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 18. týden 2017

Pozornosti investorů tento týden neuniknou Spojené státy americké. Ve středu zasedá americká centrální banka. Ta by měla s velkou pravděpodobností nechat úrokové sazby na stávající úrovni. Budeme sledovat, zda bankovní rada nabídne nové informace ohledně plánovaného snižování objemu bilance. V pátek budou publikována data z amerického trhu práce (NFP). Ta ukážou, zda byl březnový pokles na 89 000 jenom jednorázovým poklesem nebo se na americkém trhu práce začínají objevovat problémy. Eurozóna ve středu zveřejní HDP za první čtvrtletí a ve čtvrtek zasedá Česká národní banka. Tento týden budou publikovány indexy nákupních manažerů z Británie, USA a Číny. Británie ve středu rozpustí parlament a od 8. května zahájí předvolební kampaň v souvislosti s předčasnými parlamentními volbami (8. června). V neděli 7. května se koná ve Francii 2. kolo prezidentských voleb.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 17. týden 2017

Francouzské prezidentské volby způsobily na finančních trzích euforii. Vítězství Emanuele Macrona v prvním kole a velká šance na jeho celkové vítězství v souboji s Marine Le Penovou v druhém kole zvedly ceny eura a všech rizikových instrumentů. V pondělí otevřela většina aktiv cenovým gapem. Tento týden budou dominovat na finančním trhu zasedání Evropské a japonské centrální banky, data inflace z eurozóny a výsledky HDP Velké Británie a USA za první čtvrtletí 2017.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 16. týden 2017

O víkendu se konají francouzské prezidentské volby, které mohou být zdrojem volatility na evropských trzích. Mezi hlavními favority na postup do druhého kola (7. května) jsou Emmanuel Macron, Marine Le Penová, Melenchon a Fillon. Finanční trhy také pečlivě sledují kroky amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho reakci na jaderné testy Severní Koreje poté, co zaútočil na leteckou základnu v Sýrii a pustil bombu v Afganistánu. Britská premiérka Theresa Mayová ohlásila předčasné parlamentní volby na 8. července.