Fundamentální analýza

Toto video je přístupné pouze pro registrované uživatele

Chci vidět

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 22. týden 2018

Minulý týden ovládly trhy geopolitická rizika, kdy výraznější nervozitu způsobil například kolaps turecké liry. Pod prodejním tlakem se ocitla ropa, kdy OPEC společně s Ruskem uvažují o zvýšení těžby za účelem vykrytí možného výpadku ropy způsobeného americkými sankcemi na Irán, nebo kolabující venezuelská produkce.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 21. týden 2018

Minulý týden patřil mezi klidnější, kdy opět rostl vinou vyšších výnosů americký dolar, což se projevilo do vývoje ostatních měnových párů a komodit. Nejvýrazněji ztrácel japonský jen, který doplatil jak na silný americký dolar, tak na pokles rizikových přirážek a celkové uklidnění na finančních trzích.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 20. týden 2018

Trh s ropou se dočkal výrazného fundamentu v podobě odstoupení USA od jaderné dohody s Iránem. To poslalo ropu na dosah 72 dolarů za barel a výhled zůstává dále spíše růstový.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 18. týden 2018

Minulý týden jsme se dočkali zasedání ECB, která však svou rétoriku nijak nezměnila a nezačala ani komunikovat případné ukončení kvantitativního uvolňování. Hlavním tahákem tedy byly americké výnosy, které se dostaly nad 3% a výrazně pomohly americkému dolaru v dalších ziscích. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 17. týden 2018

Minulý týden byla zveřejněna data inflace pro několik předních ekonomik. Byla to právě inflace, která se postarala o výraznější pohyby na měnových trzích. Inflaci doplnily americké desetileté výnosy, ty se opět přiblížily velmi blízko 3% a pomohly americkému dolaru v menších ziscích.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 16. týden 2018

Minulý týden byly trhy opět v permanentní nervozitě především kvůli napjaté situaci v Sýrii, která nakonec vygradovala ve víkendový útok na jejich vědecká a výzkumná centra


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 15. týden 2018

Trump vylekal společně s Čínou opět finanční trhy a napětí se jich zatím drží i v týdnu aktuálním. Forexové trhy zatím pokračují v pátečním sentimentu, kdy dopadly trochu hůře data z amerického trhu práce.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 14. týden 2018

Na akciových trzích se minulý týden býci ani medvědi opět nenudili. Nakonec ve výsledku zvítězili býci, ale hodně rychle vystřízlivěli během pondělní seance, kdy přišel další vyprodej napříč akciovými trhy.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 13. týden 2018

Trhy opět uvedl do nejistoty Donald Trump, když uvalil nová cla na Čínu v hodnotě 60 mld. dolarů. Ty zůstávají nervózní i začátkem nového týdne a nadále budou velmi citlivé na další projevy politiků.

 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 12. týden 2018

Minulý týden nebyl na fundamenty a makroekonomické zprávy moc bohatý a trhy byly spíše ve vyčkávajícím režimu, kdy některé zpevnily své pozice, jiné si prošly mírnou korekcí. Aktuální týden bude na fundamenty o něco bohatší. Již v úterý budou zveřejněna data inflace z Velké Británie. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 11. týden 2018

Minulý týden jsme byli svědky několika nečekaných fundamentálních zpráv, které měly výrazný dopad na vývoj finančních trhů. Většina z nich se však ukázala jako pozitivní a averze k riziku na akciových trzích začíná pomalu mizet. Aktuální týden bude na makroekonomické zprávy o něco slabší. 

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 10. týden 2018

Akciové trhy si prošly další vlnou korekce a zatím ztrácí. Aktuální týden bude na fundamenty velice zajímavý, kdy už v úterý bude mít zasedání australská centrální banka a během týdne ji bude následovat Kanada, Japonsko a ECB.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 9. týden 2018

Americký dolar zatím využívá nervozity na akciových trzích a udává směr. Zda tomu bude i nadále může napovědět aktuální týden.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 8. týden 2018

Minulý týden jsme byli svědky výsledku dlouho očekávané inflace v USA. Ta nakonec neměla tak výrazný dopad na finanční trhy jak se předpokládalo.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 7. týden 2018

Korekce z minulého týdne by mohla mít za následek menší volatilitu na trzích tento týden. O dostatek volatility by se měly postarat výsledky inflace z Velké Británie a USA.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 42. týden 2017

Zajímavá makroekonomická data publikuje tento týden Velká Británie. V úterý bude zveřejněna zářijová inflace (index CPI), ve středu čísla z trhu práce a ve čtvrtek maloobchodní prodeje.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 41. týden 2017

Americká data z trhu práce (NFP) rozhýbala předchozí týden obchodování na americkém dolaru. Ačkoliv počet nových vytvořených pracovních míst v důsledku hurikánu klesl, nezaměstnanost spadla a mzdy rostly rychleji.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 40. týden 2017

Janet Yellenová předchozí týden uvedla, že centrální banka by měla pokračovat v postupném zvyšování úrokových sazeb a nebylo by moudré čekat, až index spotřebitelských cen (CPI) dosáhne úrovně 2 procent.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 39. týden 2017

Euro po německých parlamentních volbách oslabuje. Angele Merkelové se sice podařilo obhájit vítězství po čtvrté v řadě, avšak počet získaných hlasů proti předchozím volbám klesl.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 38. týden 2017

Hlavní událostí týdne bude zasedání americké centrální banky (Fed), která bude rozhodovat o úrokových sazbách a nabídne i novou makroekonomickou prognózu.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 37. týden 2017

Evropská centrální banka (ECB) nenabídla předchozí týden investorům žádné vodítko ohledně budoucnosti programu nákupu aktiv (QE). Ti však definitivně počítají s jeho ukončením v příštím roce a několika variantami postupného snižování objemu nákupu aktiv. Vidina konce používání nestandartních měnových nástrojů podporuje růst eura. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 36. týden 2017

Investoři přesunou tento týden pozornost z USA do eurozóny, kde ve čtvrtek zasedá Evropská centrální banka (ECB). Ta představí novou makroekonomickou prognózu, v níž nás bude zajímat výhled pro inflaci, poté co euro letos posílilo proti americkému dolaru o 14 procent.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 35. týden 2017

Sympozium v Jackson Hole přineslo dolarovým investorům zklamání. Šéfka Fedu Janet Yellenová se nevěnovala měnové politice, místo toho mluvila o regulaci finančního trhu a finanční stabilitě. Podobné téma si zvolil i prezident ECB Mario Draghi.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 34. týden 2017

Tento týden se mohou investoři těšit na sympozium v americkém Jackson Hole, kde v pátek večer promluví šéfka Fedu Janet Yellenová a prezident ECB Mario Draghi. Od obou dvou centrálních bankéřů se očekává, že naznačí další směřovaní měnových politik obou zemí. Kromě sympozia bude přes týden zveřejněno několik zajímavých makroekonomických dat zejména z eurozóny. V úterý bude publikován německý index ZEW, ve středu indexy nákupních manažerů (PMI) a v pátek německý index IFO. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 33. týden 2017

Stupňující se geopolitické napětí mezi Spojenými státy a KLDR determinovalo předchozí týden náladu na finančním trhu. Investoři začali prodávat riziková aktiva, zejména akcie a finanční prostředky přesouvali do bezpečných aktiv (švýcarský frank, japonský jen, zlato).

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 32. týden 2017

Data z amerického trhu práce (NFP) zveřejněna předchozí týden povzbudila dolarové býky, když zastavila pokles amerického dolaru. Na týdenních grafech některých hlavních měnových párů se vytvořily reverzní pinbarové svíčky u významných úrovní podpory.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 31. týden 2017

Čeká nás prázdninový týden nabitý ekonomickými událostmi. Tou nejdůležitější zprávou budou data z amerického trhu práce v pátek v 14:30. Kromě samotného výsledku NFP (počet nových vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor) bude důležitá i hodota tempa růstu mezd.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 30. týden 2017

Tento týden se pozornost investorů zaměří na dění v USA. Ve středu večer bude ukončeno dvoudenní měnově-politické zasedání americké centrální banky (Fed). Tentokrát proběhne sezení členů bankovní rady bez tiskové konference. V pátek zveřejní největší ekonomika světa výsledek HDP za druhý kvartál. Tento údaj bude ve středu zveřejněn i z Velké Británie.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 29. týden 2017

Tento týden bude trhu dominovat čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). Předchozí pátek zdroje blízké ECB uvedly, že banka by chtěla ponechat svůj program nákupů aktiv s otevřeným koncem bez uvedení pevného data, kdy plánuje ukončit nákupy dluhopisů, aby si zabezpečila flexibilitu pro případ, kdy se zhorší ekonomický výhled eurozóny. Pro australský dolar budou důležitá čtvrteční data z trhu práce a pro kanadský dolar páteční data inflace (CPI) a maloobchodní prodeje. Británie rovněž zveřejní informace o červnové inflaci (index CPI v úterý) a maloobchodní prodeje.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 28. týden 2017

Americký dolar nedokázal předchozí týden posílit ani po lepších výsledcích amerického trhu práce, který v červnu vytvořil 222 000 nových pracovních míst (NFP), čímž překonal o 47 000 očekávání trhu. Investory však zklamal pomalejší růst mezd. Hlavní makroekonomickou událostí tohoto týdne bude vystoupení šéfky Fedu Janet Yellenové před členy amerického Senátu ve středu odpoledne.