Fundamentální analýza

Toto video je přístupné pouze pro registrované uživatele

Chci vidět

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 43. týden 2018

Na devizových trzích patřil minulý týden americkému dolaru, který se opřel o jestřábě laděný zápis ze zasedání FEDu. Na akciových trzích prozatím přetrvává nervozita způsobená výprodejem z předminulého týdne a drží VIX na zvýšených úrovních.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 42. týden 2018

Zvýšená nervozita na finančních trzích minulý týden rezultovala ve výprodej na akciových trzích a negativní sentiment se také přelil do trhu s ropou. Nervozity využil japonský jen, který dokázal na páru s americkým dolarem zpevnit své pozice.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 41. týden 2018

Minulý týden se na trhy vrátila nervozita, což bylo opět způsobeno růstem výnosů z amerických dluhopisů, které vyšplhaly na nejvyšší úrovně za 7 let. Do korekce se opět dostaly akciové trhy a nervozita se přelila i na trh s ropou, která atakovala úrovně 86 dolarů za barel v případě ropy Brent a to i navzdory růstu amerických ropných zásob. Nejočekávanější data z amerického trhu práce sice přinesly zvýšenou volatilitu, fundament na americkém dolaru se však nemění. Nejdůležitějším fundamentem následujícího týdne bude růst americké inflace.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 40. týden 2018

Minulý týden byl především ve znamení silnějšího amerického dolaru, kterému pomohl růst výnosů z amerických dluhopisů. Pod tlakem byl měnový pár EURUSD, který částečně ztrácel kvůli návrhu italského státního rozpočtu, který počítá s výrazným navýšením deficitu. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 38. týden 2018

S minulým týdnem dorazilo na trhy i několik zajímavých fundamentů a to zasedání ECB, americká inflace nebo data z britského trhu práce. Žádný však neměl dostatečnou sílu, aby způsobil výraznější volatilitu na devizových trzích a ty reagovaly především na různé komentáře politiků a zprávy z trhů. 

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 37. týden 2018

Trhy jsou opět nervózní a do defenzívy se dostaly akciové indexy v čele s americkým indexem S&P 500. Několik pozitivních komentářů ohledně pozitivního vývoje vyjednávání o brexitu podpořilo v růstu britskou libru, na které se pomalu začíná otáčet sentiment.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 36. týden 2018

Obchodování na finančních trzích ovlivnily jak obchodní dohody mezi USA, Mexikem a Kanadou, tak další zprávy ohledně Brexitu a další vlna výprodejů na měnách rozvíjejících se ekonomik.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 35. týden 2018

Uplynulý týden byl především o americkému dolaru, který se dostal po Trumpovo komentářích do výraznějších výprodejů a ostatní měny tak měly možnost připsat si menší zisky.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 34. týden 2018

Obchodování během minulého týdne ovlivnila geopolitická rizika, kdy rostoucí averze k riziku nejdříve dostala trhy pod tlak, nicméně uklidnění v podobě výpravy čínské diplomacie do USA za účelem vyjednání budoucnosti obchodních vztahů, trhy uklidnilo. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 33. týden 2018

Minulý týden ovládly finanční trhy geopolitická rizika, kdy nepolevily ani další eskalace kolem obchodních válek. To však pomohlo lehce japonskému jenu a americkému dolaru, který se dostal na páru EURUSD až pod úroveň 1.14. 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 32. týden 2018

Obchodování na finančních trzích ovlivnila především zasedání předních centrálních bank. Kde britská centrální banka a česká národní banka zvýšily základní úrokovou sazbu shodně o 0,25%. Jejich měnám to však příliš nepomohlo, jelikož v Británii přetrvávají obavy z Brexitu a v ČR zase nová ekonomická prognóza odhaduje horší výhled pro růst domácí ekonomiky.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 31. týden 2018

Během minulého týdne byl ze zajímavějších fundamentů zveřejněn pouze hospodářský růst v USA za druhé čtvrtletí, který rostl na 4,1%. Trhům výsledek výrazně nepomohl a tak se přesunuje pozornost na aktuální týden, který nabídne o něco více událostí.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 30. týden 2018

Co se týče fundamentů, tak se minulý týden příliš nevydařil britské libře. Ta byla zužována horší inflací, nebo horšími maloobchodními prodeji, přičemž trh práce přinesl spíše smíšené výsledky. Od úplné katastrofy ji v pátek zachránil Donald Trump, který na twitteru obvinil EU, Čínu a ostatní země z manipulování jejich měn a držení nízkých úrokových sazeb, zatímco FED sazby zvyšuje a zhodnocuje tak americký dolar.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 29. týden 2018

Minulý týden byl výrazněji ovlivněn politickými událostmi a především evropským turné amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten nejdříve v Bruselu řešil otázku NATO a snažil se přesvědčit ostatní členy aby zvýšily výdaje na obranu, v budoucnu až na 4% HDP.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 27. týden 2018

Obchodování na finančních trzích ovlivnily minulý týden především zprávy z USA ohledně obchodních válek, které zůstávají nadále hybnou silou na akciových trzích. Fundamenty ani makroekonomické zprávy do vývoje na trzích nijak výrazně nepromluvily, výjimkou potvrzující pravidlo bylo HDP v Kanadě, USA a Británii.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 26. týden 2018

Minulý týden byl na fundamenty slabší a tak investoři věnovali pozornost především eskalaci obchodních válek, které jsou opět tématem číslo jedna.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 25. týden 2018

Fundamenty z minulého týden mohou ovlivnit dlouhodobější vývoj na měnových párech s eurem a americkým dolarem. Americká centrální banka totiž vyslala jasný jestřábí signál, když zvedla úrokovou sazbu a zároveň zlepšila výhled pro úrokové sazby do konce roku.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 24. týden 2018

Minulý týden byl na fundamenty slabší a trhy tak čekaly na jakoukoliv zprávu, která by pro ně byla něčím zajímavá. Nejvíce takových zpráv dokázalo vstřebat euro, které navázalo na minulý týden a opět bylo na páru s americkým dolarem silnější.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 23. týden 2018

Trhy ovládla nervozita ohledně Itálie a rostoucích výnosů z italských dluhopisů, což způsobil hromadný výprodej a odliv kapitálu z Itálie. Hlavním spouštěčem však byla nedůvěra v sestavenou vládu a hrozba předčasných voleb. K tomu však nedošlo a v Itálii se podařilo sestavit koaliční populistickou vládu Ligy a Hnutí pěti hvězd.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 22. týden 2018

Minulý týden ovládly trhy geopolitická rizika, kdy výraznější nervozitu způsobil například kolaps turecké liry. Pod prodejním tlakem se ocitla ropa, kdy OPEC společně s Ruskem uvažují o zvýšení těžby za účelem vykrytí možného výpadku ropy způsobeného americkými sankcemi na Irán, nebo kolabující venezuelská produkce.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 21. týden 2018

Minulý týden patřil mezi klidnější, kdy opět rostl vinou vyšších výnosů americký dolar, což se projevilo do vývoje ostatních měnových párů a komodit. Nejvýrazněji ztrácel japonský jen, který doplatil jak na silný americký dolar, tak na pokles rizikových přirážek a celkové uklidnění na finančních trzích.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 20. týden 2018

Trh s ropou se dočkal výrazného fundamentu v podobě odstoupení USA od jaderné dohody s Iránem. To poslalo ropu na dosah 72 dolarů za barel a výhled zůstává dále spíše růstový.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 18. týden 2018

Minulý týden jsme se dočkali zasedání ECB, která však svou rétoriku nijak nezměnila a nezačala ani komunikovat případné ukončení kvantitativního uvolňování. Hlavním tahákem tedy byly americké výnosy, které se dostaly nad 3% a výrazně pomohly americkému dolaru v dalších ziscích. 

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 17. týden 2018

Minulý týden byla zveřejněna data inflace pro několik předních ekonomik. Byla to právě inflace, která se postarala o výraznější pohyby na měnových trzích. Inflaci doplnily americké desetileté výnosy, ty se opět přiblížily velmi blízko 3% a pomohly americkému dolaru v menších ziscích.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 16. týden 2018

Minulý týden byly trhy opět v permanentní nervozitě především kvůli napjaté situaci v Sýrii, která nakonec vygradovala ve víkendový útok na jejich vědecká a výzkumná centra

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 15. týden 2018

Trump vylekal společně s Čínou opět finanční trhy a napětí se jich zatím drží i v týdnu aktuálním. Forexové trhy zatím pokračují v pátečním sentimentu, kdy dopadly trochu hůře data z amerického trhu práce.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 14. týden 2018

Na akciových trzích se minulý týden býci ani medvědi opět nenudili. Nakonec ve výsledku zvítězili býci, ale hodně rychle vystřízlivěli během pondělní seance, kdy přišel další vyprodej napříč akciovými trhy.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 13. týden 2018

Trhy opět uvedl do nejistoty Donald Trump, když uvalil nová cla na Čínu v hodnotě 60 mld. dolarů. Ty zůstávají nervózní i začátkem nového týdne a nadále budou velmi citlivé na další projevy politiků.

 


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 12. týden 2018

Minulý týden nebyl na fundamenty a makroekonomické zprávy moc bohatý a trhy byly spíše ve vyčkávajícím režimu, kdy některé zpevnily své pozice, jiné si prošly mírnou korekcí. Aktuální týden bude na fundamenty o něco bohatší. Již v úterý budou zveřejněna data inflace z Velké Británie. 

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 11. týden 2018

Minulý týden jsme byli svědky několika nečekaných fundamentálních zpráv, které měly výrazný dopad na vývoj finančních trhů. Většina z nich se však ukázala jako pozitivní a averze k riziku na akciových trzích začíná pomalu mizet. Aktuální týden bude na makroekonomické zprávy o něco slabší.