Fundamentální analýza

Toto video je přístupné pouze pro registrované uživatele

Chci vidět

Benchmark - zpravodajství ze světa finančních trhů

Publikováno 9. 8. 2019


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 20. týden 2019

13.5.2019: Celní přestřelka mezi Spojenými státy a Čínou dostala pod tlak akciové indexy po celém světě a ty odepisují své předešlé zisky.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 19. týden 2019

6.5.2019: Minulý týden přinesl zasedání hned několika centrálních bank včetně FEDu a ČNB.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 17. týden 2019

23.4.2019: Během minulého týdne dorazila zajímavá data z Číny, která ovlivnila vývoj na akciových indexech a ostatních rizikových aktivech.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 16. týden 2019

15.4.2019: Akciové indexy jsou opět o něco blíže rekordním maximům, k čemuž pomohl pokles rizikových přirážek a reagovaly také některé měny.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 15. týden 2019

8.4.2019: Minulý týden na devizových trzích příliš nenabídl a trhy tak přes výraznější volatilitu uzavřely na víceméně identických úrovních pondělního open.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 14. týden 2019

1.4.2019: Na fundamenty slabší týden nakonec nepřinesl příliš vzrušení na devizových trzích, kde se dařilo především americkému dolaru.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 13. týden 2019

25.3.2019: Minulý týden v podstatě na všech trzích ovlivnilo středeční zasedání FEDu. Banka oddálila výhled pro úrokové sazby, což dostalo pod tlak americký dolar a zároveň pomohlo akciovým indexům navýšit jejich letošní maxima.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 12. týden 2019

18.3.2019: Hlavní událostí na devizových trzích bylo několikanásobné hlasování o brexitu, i přesto stále není jasné, jak brexit dopadne.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 11. týden 2019

Největším překvapením uplynulého týdne bylo zasedání ECB a rozhodnutí o ponechání úrokových sazeb na stávajících úrovních až do konce letošního roku.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 10. týden 2019

Uplynulý týden se nesl v duchu rostoucí důvěry v obchodní dohodu mezi USA a Čínou. Další zisky přidaly akciové trhy a také další riziková aktiva.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 8. týden 2019

Akciových indexů se drží pozitivní sentiment i nadále a u investorů především roste důvěra v dosažení obchodní dohody mezi USA a Čínou.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 6. týden 2019

Minulý týden se dařilo především rizikovým aktivům, kdy akciovému trhu pomáhala převážně pozitivní výsledková sezona a například ropě se dařilo díky novým sankcím USA na venezuelskou státní ropnou společnost.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 3. týden 2019

Na devizových ani akciových trzích se toho během minulého týdne příliš neudálo. Především se dá hovořit o slábnoucím americkém dolaru, což se projevilo do vývoje ostatních měnových párů.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 2. týden 2019

Zkrácený týden nabídl několik zajímavých událostí, které promluvily do vývoje na finančních trzích. Středem pozornosti byly akcie společnosti Apple, které se propadly nejvíce za posledních 6 let.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 50. týden 2018

Minulý týden byl výrazně ovlivněn klesajícími výnosy z amerických dluhopisů, které dostaly pod tlak americký dolar, ale také znovuobnovily diskuzi o inverzní výnosové křivce a investoři začali ve strachu ze zpomalení hospodářského růstu prodávat riziková aktiva.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 49. týden 2018

Zvýšenou volatilitu na trhy minulý týden přinesl až projev Jerome Powella, který mírně změnil svou rétoriku, když řekl, že sazby jsou blízko své neutrální úrovně.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 48. týden 2018

Fundamentálně toho minulý týden příliš nepřinesl a devizové trhy se tak soustředily především na vyjednávání o brexitu.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 47. týden 2018

Na devizových trzích se o všechny důležité pohyby postarala britská libra, která má v zádech pozitivní fundament v podobě dosažení návrhu dohody mezi EU a Británií.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 46. týden 2018

Volby do senátu minulý týden ovlivnily vývoj na finančních trzích, kdy výsledky vnímaly pozitivně především akciové indexy a to kvůli předpokládanému zmírnění tlaku na dlouhodobé spojence USA, např. Evropskou unii.


Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 45. týden 2018

Zveřejnění očekávaných fundamentů ve většině případů nemělo žádný výraznější dopad na vývoj finančních trhů a ty tak následovaly nastavený sentiment.

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 44. týden 2018

Minulý týden ovládla geopolitická rizika a nervozita na finančních trzích dostala akciové trhy do další vlny výprodejů. Akciové trhy ztrácejí plošně od USA až po Asii. Nervózní situace na trzích využil americký dolar a má za sebou další velmi dobrý týden.