FOMC vzalo dolar direktem, analýza BOSSAUSD

FED to opět zvládl. Nic nedokáže oslabit dolar, tak jako „holubičí“ projev bankéřských špiček. FOMC na svém zasedání nijak nezasahovalo do nastavení monetární politiky a úroková sazba zůstala na 0,5 procentech. Dobře se poslouchalo prohlášení, že americká ekonomika roste, i když neporoste tak rychle, jak se čekalo a silný pracovní trh dovolí dále utahovat uvolněnou politiku. FOMC očekává dvojité navyšování, vždy o 25 bazických bodů, což je ale o 2 navyšování méně, než se čekalo. Ještě v prosinci 2015 se počítalo, že během letošního roku se sazba zvedne celkem o 1,0 procenta ve čtyřech fázích.  Dolar po tomto zjištění oslabil proti všem hlavním měnám.

Index amerického dolaru BOSSAUSD zažil ve včerejší seanci logicky výprodej, dolar byl pod silným tlak a index si tak sáhl na téměř 5 měsíční minimum. Současný tržní trend hovoří ve prospěch medvědů. Na denním grafu je vidět snaha o harmonických pohyb AB=CD, který by zavedl dolar až k extrémně důležité podpoře 79,60.

Zdroj: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy