Fibonacciho vějíře

Fibonacciho vějíře patří mezi pět základních technických Fibonacciho nástrojů, které nalezneme v obchodní platformě MetaTrader4.

Vějíře jsou v grafu znázorněny jako trendové linie, na kterých lze očekávat reakci trhu. Tyto linie jsou zakresleny na základě Fibonacciho posloupnosti, podle které se trhy častokrát pohybují.

 

Fibonacciho vějíř v MT4

 

Aplikace a hodnoty

Aplikace Fibonacciho vějíře na rostoucím trhu

Na rostoucím trhu je v první řadě nutné definovat spodek a vrchol trendového pohybu. Ve druhém kroku natáhneme zespoda nahoru Fibonacciho vějíř a sledujeme předem nadefinované hodnoty (linie).

 

Běžně užívané hodnoty Fibonacciho posloupnosti jsou: 38.2 % ; 50 % ; 61.8 %.

Fibonacciho vějíř a reakce na trendové linie

Vějíře fungují jako automaticky nadefinované supporty / resistence, zobrazené v grafu jako trendové linie. Na těchto liniích lze očekávat reakci trhu (odrazy, průrazy, pohyb v kanálu).

 

Kombinace

Obchodování samostatných Fibonacciho vějířů může být mnohdy velmi obtížné, především pokud se s tímto nástrojem obchodník teprve seznamuje. Východiskem je obvykle použití dalších technik analýzy trhu (price action, jiný fibonacciho nástroj, svíčková formace ad.) k podpoře významnosti dané oblasti.

Kombinace Fibonacciho vějíře s price action

 

Kompletní informace o Fibonacci.

 

Podívejte se také na naše video věnované tématu Fibonacciho vějíře

 

Další techniky naleznete v naší UNIVERZITĚ.

 

Autor: Petr Plecháč, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.