FED na včerejším zasedání nepřekvapil

Včerejší seance byla především o zasedání FEDu. Očekávané komentáře z předchozích dní se potvrdily a sazby zůstaly beze změny v rozpětí 1,25 – 1,50%. Nízká inflace tlačí však na slábnoucí dolar a také na FED a další zvyšování sazeb. To by mělo s největší pravděpodobností přijít na příštím zasedání 31.3. Dále zazněl komentář ohledně inflace, která by se měla během následujících 12 měsíců přiblížit k 2% cíli a kolem této hodnoty by se měla stabilizovat. Dolar nezareagoval na fundament žádnou změnou dosavadního sentimentu, i když se zdají být prohlášení pro dolar FEDu spíše pozitivní. Dále byly včera zveřejněny meziroční výsledky inflace z eurozóny. Ta i s přispěním slabšího eura klesla a rostla jen o 1,3%.Takový výsledek analytici však očekávali a reakce eura byla minimální (celý článek o výsledcích inflace si můžete přečíst na stránkách bossainfo.cz). ADP report o nezaměstnanosti dopadl velice dobře a podobný výsledek se dá očekávat i v pátečních výsledcích NFP. HDP v Kanadě rostlo o 0,4%, to bylo však v očekávání analytiků. Zásoby ropy v USA nečekaně rostly o 6,8 mil. barelů, přičemž se očekával růst o 0,1 mil. barelů. Ropa zareagovala rychlým oslabením, ztráty však dokázala téměř ihned vymazat.

Dnes v 10:30 byly zveřejněny výsledky výrobního PMI ve Velké Británii. To kleslo oproti očekávanými 56,5 body na 55,3 bodů. Libra zatím na páru GBPUSD reaguje na negativní zprávu lehkým oslabením. Dále očekáváme v 16:00 výsledky výrobního PMI v USA. Dnes žádné další zprávy, které by měly mít výraznější dopad na trhy, neočekáváme.

Měnový pár AUDUSD, který se pohybuje od začátku prosince v růstovém kanálu, dnes však obchoduje pod jeho dolní trendovou linií. Jedná se o první významnější korekci v tomto roce. Zda korekce bude pokračovat či nikoliv je otázka. Pokud by však měl trh tendence korigovat ještě více, mohl by zafungovat support na úrovni 27,2% právě posledního dlouhodobějšího swingu. Spekulovat lze i na krátkodobé pozice typu short, vzhledem k tomu, že se trh AUDUSD pohybuje pohybuje od začátku týdne v bočním trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

25.09.2018

15:54

ECB předpovídala inflaci v průměru o 1,7 procent do roku 2020, pod cílovou úrovní 2 procenta. Draghi včera v Bruselu řekl, že tyto předpovědi zlepší základní inflaci v eurozóně.

Podrobnosti

24.09.2018

12:41

Po pátečním výprodeji na GBP/USD se trh dnes dostává do korekce. V pátek byli pozitivní data pro americký dolar a také s blížícím se brexitem trh reaguje na zprávy, kde nebyl ani výjimkou páteční den. Trh během jediného dne udělal 210 pipů.

Podrobnosti

21.09.2018

17:06

Americký dolar se dnes odhodlal, že začne umazávat včerejší výraznější ztráty a zatím se mu to poměrně daří. Britská libra je dnes opět pod tlakem brexitu a ztrácí, zatímco kanadský dolar se dočkal čerstvých makrodat. S otevřením americké seance opět pokračují v růstu akciové indexy.
Podrobnosti