FED na včerejším zasedání nepřekvapil

Včerejší seance byla především o zasedání FEDu. Očekávané komentáře z předchozích dní se potvrdily a sazby zůstaly beze změny v rozpětí 1,25 – 1,50%. Nízká inflace tlačí však na slábnoucí dolar a také na FED a další zvyšování sazeb. To by mělo s největší pravděpodobností přijít na příštím zasedání 31.3. Dále zazněl komentář ohledně inflace, která by se měla během následujících 12 měsíců přiblížit k 2% cíli a kolem této hodnoty by se měla stabilizovat. Dolar nezareagoval na fundament žádnou změnou dosavadního sentimentu, i když se zdají být prohlášení pro dolar FEDu spíše pozitivní. Dále byly včera zveřejněny meziroční výsledky inflace z eurozóny. Ta i s přispěním slabšího eura klesla a rostla jen o 1,3%.Takový výsledek analytici však očekávali a reakce eura byla minimální (celý článek o výsledcích inflace si můžete přečíst na stránkách bossainfo.cz). ADP report o nezaměstnanosti dopadl velice dobře a podobný výsledek se dá očekávat i v pátečních výsledcích NFP. HDP v Kanadě rostlo o 0,4%, to bylo však v očekávání analytiků. Zásoby ropy v USA nečekaně rostly o 6,8 mil. barelů, přičemž se očekával růst o 0,1 mil. barelů. Ropa zareagovala rychlým oslabením, ztráty však dokázala téměř ihned vymazat.

Dnes v 10:30 byly zveřejněny výsledky výrobního PMI ve Velké Británii. To kleslo oproti očekávanými 56,5 body na 55,3 bodů. Libra zatím na páru GBPUSD reaguje na negativní zprávu lehkým oslabením. Dále očekáváme v 16:00 výsledky výrobního PMI v USA. Dnes žádné další zprávy, které by měly mít výraznější dopad na trhy, neočekáváme.

Měnový pár AUDUSD, který se pohybuje od začátku prosince v růstovém kanálu, dnes však obchoduje pod jeho dolní trendovou linií. Jedná se o první významnější korekci v tomto roce. Zda korekce bude pokračovat či nikoliv je otázka. Pokud by však měl trh tendence korigovat ještě více, mohl by zafungovat support na úrovni 27,2% právě posledního dlouhodobějšího swingu. Spekulovat lze i na krátkodobé pozice typu short, vzhledem k tomu, že se trh AUDUSD pohybuje pohybuje od začátku týdne v bočním trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.12.2018

14:36

Britská premiérka Theresa Mayová včera navštívila dvoudenní summit EU v Bruselu ve víře pokusit se znovu vyjednat brexitovou dohodu. Do Londýna se však bude vracet s prázdnýma rukama a v britském parlamentu lze tak očekávat další velmi vášnivou debatu.

Podrobnosti

14.12.2018

10:32

Včerejší seanci na devizových trzích ovlivnilo zasedání ECB, ačkoliv jsme se žádné změny v dosavadní rétorice nedočkali. Dnes ráno silně zpevňuje americký dolar a je silnější na většině z měnových párů. Akciové indexy začátkem dnešní seance mírně ztrácí a ropa WTI se dostala na týdenní maxima.

Podrobnosti

13.12.2018

17:19

Dnes zasedala ECB, a jakožto nejdůležitější fundament dnešního dne ovlivnila vývoj na devizových trzích. Akciové indexy dnes přešly do konsolidace bez výraznější volatility a během dnešní seance spíše stagnují. Ropa opět otestovala úrovně kolem 50 dolarů za barel a mírně zpevňuje.

Podrobnosti