FED na včerejším zasedání nepřekvapil

Včerejší seance byla především o zasedání FEDu. Očekávané komentáře z předchozích dní se potvrdily a sazby zůstaly beze změny v rozpětí 1,25 – 1,50%. Nízká inflace tlačí však na slábnoucí dolar a také na FED a další zvyšování sazeb. To by mělo s největší pravděpodobností přijít na příštím zasedání 31.3. Dále zazněl komentář ohledně inflace, která by se měla během následujících 12 měsíců přiblížit k 2% cíli a kolem této hodnoty by se měla stabilizovat. Dolar nezareagoval na fundament žádnou změnou dosavadního sentimentu, i když se zdají být prohlášení pro dolar FEDu spíše pozitivní. Dále byly včera zveřejněny meziroční výsledky inflace z eurozóny. Ta i s přispěním slabšího eura klesla a rostla jen o 1,3%.Takový výsledek analytici však očekávali a reakce eura byla minimální (celý článek o výsledcích inflace si můžete přečíst na stránkách bossainfo.cz). ADP report o nezaměstnanosti dopadl velice dobře a podobný výsledek se dá očekávat i v pátečních výsledcích NFP. HDP v Kanadě rostlo o 0,4%, to bylo však v očekávání analytiků. Zásoby ropy v USA nečekaně rostly o 6,8 mil. barelů, přičemž se očekával růst o 0,1 mil. barelů. Ropa zareagovala rychlým oslabením, ztráty však dokázala téměř ihned vymazat.

Dnes v 10:30 byly zveřejněny výsledky výrobního PMI ve Velké Británii. To kleslo oproti očekávanými 56,5 body na 55,3 bodů. Libra zatím na páru GBPUSD reaguje na negativní zprávu lehkým oslabením. Dále očekáváme v 16:00 výsledky výrobního PMI v USA. Dnes žádné další zprávy, které by měly mít výraznější dopad na trhy, neočekáváme.

Měnový pár AUDUSD, který se pohybuje od začátku prosince v růstovém kanálu, dnes však obchoduje pod jeho dolní trendovou linií. Jedná se o první významnější korekci v tomto roce. Zda korekce bude pokračovat či nikoliv je otázka. Pokud by však měl trh tendence korigovat ještě více, mohl by zafungovat support na úrovni 27,2% právě posledního dlouhodobějšího swingu. Spekulovat lze i na krátkodobé pozice typu short, vzhledem k tomu, že se trh AUDUSD pohybuje pohybuje od začátku týdne v bočním trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

22.03.2018

10:45

Včerejší seance patřila mezi nejzajímavější v roce 2018. Především kvůli včerejšímu zasedání americké centrální banky. Ten podle očekávání zvedl úrokové sazby do rozpětí 1,50-1,75%. To samotné nemělo na finanční trhy až takový dopad.

Podrobnosti

21.03.2018

16:35

Ropa začala během včerejší seance razantní nárůst a býci zatím zůstávají aktivní i během dnešní seance. Ropa začala nejdříve růst v reakci na oznámení amerického ropného institutu API, že zásoby ropy v USA klesly minulý týden o 2,7 mil. barelů.

Podrobnosti

21.03.2018

12:28

Data z britského trhu práce příjemně překvapila a libra si připisuje další zisky. Základní růst mezd zrychlil mezi listopadem a lednem na 2,8%. Očekávalo se přitom zrychlení pouze na 2,6%.

Podrobnosti