Fed je ve zvyšování sazeb opatrný, analýza indexu S&P 500

Včerejší zveřejnění zápisu z posledního jednání FOMC ukázalo, že bankéři diskutovali o možném zvýšení úrokových sazeb v dubnu. Nakonec, ale převládl názor, že vzhledem k současnému riziku plynoucímu ze stavu globální ekonomiky pravděpodobně nedojde k navýšení dříve než v červnu. Trh s úrokovými futures ukazuje na 0 procentní šanci na zvýšení sazeb na dubnovém zasedání a investoři podle tohoto trhu očekávají první zvýšení sazeb až v prosinci, což znamená, že jejich výhled pro růst sazeb je mnohem pesimističtější než reprezentantů Fedu. Nicméně se bankéři na zasedání 15 .- 16. března shodli na možném dvojitém zvýšení sazeb v tomto roce, i když načasování zůstává stále ve hvězdách. Někteří členové bankovní rady vyjádřili obavy, že centrální banka má v prostředí nízkých úrokových sazeb k dispozici málo nástrojů, aby mohla ochránit ekonomiku před šoky zvenčí.  Dolar na tuto zprávu reagoval neutrálně, na trzích se neobjevila typicky zvýšená volatilita.

  • Dnes bude důležitý projev prezidenta ECB Maria Draghiho a půlnoční diskuze Janet Yellenové se svými předchůdci Alenem Greenspanem a Benem Bernankem. 

Americký akciový index S&P 500 naznačuje na 4hodinovém grafu vytvoření formace hlava -ramena, přičemž aktuálně se pokouší o vytvoření druhého ramena. Pro potvrzení formace, která by indikovala pokles indexu, je dobré si počkat na proražení úrovně neckline směrem dolů. Riskantnější obchod je spekulace na dosažení neckline hodnoty. 

Autor: Investplanet  
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy