FED a další dnešní fundamenty

V 9:55 byla v Německu zveřejněna změna nezaměstnanosti. Veškeré dnešní fundamenty však mohou být zastíněny v 19:00...

 

V 9:55 byla v Německu zveřejněna změna nezaměstnanosti během předchozího měsíce. Trh na nová negativní čísla (nárůst o 6K, i když analytici očekávali jen o 2K) výrazně nereagoval. 

Měnový pár EURUSD od rána naopak posiluje a investoři jistě vyhlíží večerní důležité fundamenty. Lze tedy očekávat zvýšenou volatilitu a pohyb ve větším cenovém rozpětí.

EURUSD, M15

 

Nadcházející fundamenty

Ve 13:15 bude zveřejněn US report ze sektoru práce, tzv. ADP report. Zpráva o zaměstnanosti ADP vychází dva dny před velmi sledovaným NFP reportem a je tím pádem brána jako velmi silný prediktor. Zvýšenou volatilitu tak lze očekávat i v tomto čase.

Ve 13:30 se dozvíme HDP ve Spojených státech.

V 15:00 lze očekávat zvýšenou volatiltiu na měnových párech s kanadským dolarem, dozvíme se změny v monetární politice a úrokových sazbách v Kanadě. Fundamenty z Kanady budou mít pokračování také v 16:15.

Ještě před tím, v 15:30, nás jako každou středu čeká zveřejnění týdenní změny zásob US ropy. Analytici očekávají nárůst zásob ropy o necelých 0.5M.

Veškeré dnešní fundamenty však mohou být zastíněny v 19:00, kde nás čeká FOMC a rozhodnutí o úrokových sazbách. Analytici očekávají další snížení sazeb o 25 bazických bodů.

 

Na co je třeba si dávat pozor jsem shrnul v aktuálním videokomentáři.

Týdenní technická analýza - forex, komodity, indexy, v tomto díle blíže ropa WTI, palladium a SP500

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy