Otázky a odpovědi

Jak si mohu založit demo účet a platím za něj nějaké poplatky?

Demo účet je cvičný účet s virtuálními penězi, který je zcela zdarma. Pro získání demo účtu je potřeba nejprve stáhnout platformu MetaTrader 4 z našich stránek ZDE. Postup založení demo účtu naleznete v tomto dokumentu.

Jak si mohu otevřít reálný účet?

Prvním krokem pro otevření reálného účtu je vyplnění registrace "Otevřít účet" zde. Na poslední stránce registračního formuláře se objeví přihlašovací údaje do platformy a internetové banky, které si nezapomeňte vytisknout nebo zapsat.

Na této stránce si rovněž dvakrát vytiskněte smlouvu o poskytování služeb. Oba výtisky vlastnoručně podepište a společně s podepsanými kopiemi dvou dokladů totožnosti nám zašlete na adresu DM BOŚ S.A., organizační složka ČR, Václavské náměstí 17, 110 00 Praha 1.

Obchodní účet vám bude aktivován ihned po obdržení dokumentů. Následně můžete zaslat peníze podle tohoto návodu a začít obchodovat.

Jak udělat první přihlášení?

Podrobný návod s postupem pro první přihlášení naleznete zde.

Jak si mohu aktivovat mikroúčet?

Návod jak si aktivovat mikroúčet naleznete zde.

Jak mohu na svůj účet vložit peníze?

Finanční prostředky se poukazují na sběrný účet u PKO BP v České republice s uvedením čísla investičního účtu jako variabilního symbolu a jména a příjmení do poznámky pro příjemce. Variabilní symbol je číslo účtu (začíná sedmičkou) a naleznete jej na smlouvě o poskytování služeb nebo v transakčním systému v záložce [„Pokyny" – „Převody"].

!Variabilní symbol, jméno a příjmení, jsou povinnými údaji!

Číslo bankovního účtu pro zaslání finančních prostředků naleznete zde.

Kolik musím mít k dispozici peněz, abych mohl(a) začít obchodovat forex?

Doporučená částka minimálního počátečního vkladu na účet klienta  je v případě:

  • Korunového účtu – 10 000 CZK
  • Dolarového účtu – 500 USD
  • Eurového účtu – 400 EUR 

Jak si převedu finanční prostředky zpátky na můj bankovní účet?

Výběry z investičního účtu  je možné zadávat po přihlášení do svého účtu v naší internetové bance přes transakční systém Bossa.cz. Pokyny k převodu prostředků se podávají  v záložce [„Pokyny" –> „Převody"]. 

Jak si mohu převést finanční prostředky z účtu Standard na účet Mikro?

Po přihlášení na transakčního systému na stránkách Bossa.cz v záložce [„Pokyny" –> „Převod Mikro účet"]. Převod prostředků na podúčet Mikrolotů je možný pouze ze Standardního (hlavního) účtu a převod z podúčtu Mikrolotů je možný pouze na Standardní účet. Ze Standardního účtu, lze pak dále prostředky odeslat na povolené bankovní účty klienta.

Jaké platím jako klient u Vás poplatky?

Za vyrování obchodu u naší společnosti platí klient jediný poplatek a to je spread, který je navíc pevný, nemáme žádné komisní poplatky ani poplatky z objemu obchodů, nic takového. 

Jak mohu odblokovat účet po opakovaném zadání špatných přihlašovacích údajů?

Účet můžete odblokovat vyplněním formuláře „Odemknout BOSSAFX". Návod na odblokování naleznete zde. Účet si můžete také nechat odblokovat telefonicky oddělením „Zákaznické podpory" na telefonním čísle +420 226 895 902.

Mohu mít otevřený demo a reálný účet najednou?

Ano, na jednom počítači může být otevřeno několik platforem najednou. Podmínkou je instalování další verze platformy vždy do jiné složky počítače. Více informací o instalování platformy najdete zde.

Jaké jsou požadavky platformy MT4 na operační systém?

Platforma BossaFX pracuje na operačních systémech Windows 98SE/ME/2000/XP/2003/ Vista/7/8/8.1/10.

Jaké jsou požadavky na internetové připojení?

Program BossaFX komunikuje se servery na portu 443. Pokud program nezjistí internetové spojení, bude potřeba zkontrolovat a upravit nastavení brány Firewall.
V případě podnikových sítí je potřeba zkontrolovat, zda je připojení realizováno přes Proxy server. V takovém případě by se Proxy server měl zadat v menu Nástroje> Možnosti> Server> Zapnout Proxy server> Proxy. V případě setrvávajících problémů doporučujeme kontaktovat správce sítě.

Jak si mám nainstalovat platformu?

Podrobný návod instalace platformy na PC naleznete ZDE.
Návod na instalaci platformy na mobilní zařízení Android naleznete ZDE.

Nainstaloval jsem si platformu do počítače, co s ním mám dělat? Jak ji ovládat?

K tomuto účelu jsme pro vás připravili video, které vás provede prvními kroky s platformou.