EURUSD pod 1.20, dnes zasedá FED

Obchodování během včerejšího státního svátku nabídlo pár zajímavých pohybů, především díky několika zveřejněným fundamentům. Zavřeno měla většina trhů v Evropě, tak největší objemy realizovaly trhy z Velké Británie, USA a Asie. Tam jsme také byly svědky pár fundamentů. Již brzy ráno zasedala australská centrální banka, která však nechala sazby beze změny a australský dolar navázal, díky silnějšímu americkému dolar, na páru AUDUSD na předchozí ztráty. Zveřejněno bylo PMI za výrobní sektor ve Velké Británii a USA. Ve Velké Británii stejně jako v EU je možné zpozorovat zpomalení tamní ekonomiky, kdy PMI kleslo včera na 53,9 bodů z prosincových 58,3. Britská libra se opět dostala pod tlak a vzhledem k velmi malé pravděpodobnosti květnového zvýšení sazeb nelze ani očekávat, že by se měl sentiment na libře v následujících dnech nějak změnit. Zpomalení ve výrobním sektoru přišlo také v USA, když PMI klesl na z 59,3 na 57,3 bodů, analytici očekávali pokles na 58,4. Americký dolar to však nijak zásadně neovlivnilo a ten zatím pokračuje razantních ziscích. Mimo jiné byl v Kanadě zveřejněn růst HDP za únor. Ten se zdá, že se odrazil od horších čísel v lednu, kdy byla ekonomika ovlivněna výpadkem v železniční dopravě, což ovlivnilo několik sektorů včetně ropy. HDP rostlo meziměsíčně o 0,4%, což bylo více, než 0,3% co očekávali ekonomové . Na rozdíl od Velké Británie, zde působí situace spíše pozitivněji a ekonomika se nachází v ideálním prostředí pro zvyšování sazeb. Kanadský dolar lehce zpevnil na páru USDCAD a zatím se od začátku týdne drží v konsolidaci.

Dnes nás čekají výsledky PMI ve Velké Británii za stavební sektor. V 11:00 bude zveřejněn odhad HDP pro EU. Dále nás čeká několik fundamentů z USA a to ADP report o nezaměstnanosti a zásoby ropy v USA. Hlavním fundamentem dnešní seance je však bezesporu večerní zasedání FEDu a rozhodnutí o sazbách. To by však nemělo výrazněji ovlivnit dění na finančních trzích a dolaru, vzhledem k tomu, že sazby zůstanou s největší pravděpodobností beze změny. Investoři budou opět bedlivě sledovat výhled FEDu pro sazby, zda se je nechystá zvyšovat rychleji.

Trh USDCAD se ocitl od minulého týdne v užší oblasti konsolidace a to navzdory silnějšímu americkému dolaru. Může za to silnější výhled pro růst kanadské ekonomiky a také technická situace, kdy se trh USDCAD dostal do oblasti dvou předchozích konsolidací, kde trh měl problém s pokračováním trendu. Stejná situace se objevila na trhu i nyní a vzhledem k pozitivním fundamentům z Kanady, drží zpět kanadský dolar pouze silnější dolar americký, ten by však díky své překoupenosti mohl v nejbližší době začít korigovat své razantní zisky a pomoci kanadskému dolaru.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti