EURUSD a divergence na MACD

Divergence na oscilátoru MACD patří mezi vyhledávané technické patterny na forexu.

Na měnovém páru EURUSD jsme v poslední době byly svědky dvou očividných divergencí, po který cena korigovala směrem dolů.

Nabízí se tak sledovat aktuální situaci na daném instrumentu a pozorovat, jak se zachová MACD oscilátor. Pokud by cena testovala předchozí high (1.148) a MACD by vykazoval slabost, předvídal by tak možný budoucí pohyb EURUSD dolů.

Pokud ovšem cena nedosáhne předchozí high a MACD by vykazoval slabost, nejedná se o signál na krátkou stranu.

Za povšimnutí stojí také tvořící se formace trojúhelník, která po růstu trhu EURUSD dává přednost průrazu směrem na dlouhou stranu.

Na EURUSD dnes máme dva scénáře, jeden na krátkou stranu, druhý na dlouhou stranu. Obchodník je v tomto případě nucen čekat na potvrzení patternu a nepředvídat.

Autor: Petr Plecháč, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

15:52

Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd.

Podrobnosti

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Podrobnosti

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti