EURUSD a divergence na MACD

Divergence na oscilátoru MACD patří mezi vyhledávané technické patterny na forexu.

Na měnovém páru EURUSD jsme v poslední době byly svědky dvou očividných divergencí, po který cena korigovala směrem dolů.

Nabízí se tak sledovat aktuální situaci na daném instrumentu a pozorovat, jak se zachová MACD oscilátor. Pokud by cena testovala předchozí high (1.148) a MACD by vykazoval slabost, předvídal by tak možný budoucí pohyb EURUSD dolů.

Pokud ovšem cena nedosáhne předchozí high a MACD by vykazoval slabost, nejedná se o signál na krátkou stranu.

Za povšimnutí stojí také tvořící se formace trojúhelník, která po růstu trhu EURUSD dává přednost průrazu směrem na dlouhou stranu.

Na EURUSD dnes máme dva scénáře, jeden na krátkou stranu, druhý na dlouhou stranu. Obchodník je v tomto případě nucen čekat na potvrzení patternu a nepředvídat.

Autor: Petr Plecháč, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

26.03.2019

17:35

Sentiment z včerejší seance zatím na trzích přetrvává a nic zásadního se oproti včerejší seanci nezměnilo. EURUSD se dnes vrátilo zpět pod 1.13, když se na trh vrátili medvědi. Akciové indexy dnes posilují poté, co se otřepaly z pátečního výprodeje.

Chci číst

26.03.2019

16:46

Probíhající obchodní válka USA a Číny a nejistota kolem vývoje vyjednávání obchodní dohody dokázala již koncem minulého roku přibrzdit růst druhé největší ekonomiky světa. Obavy ze zpomalení Číny přetrvávají i nadále a některé měny mohou být na její zpomalení více náchylné.

Chci číst

26.03.2019

12:07

Akciové indexy se otřepaly z obav kolem zpomalení globálního růstu a zastavily dosavadní propad. Devizové trhy vstoupily do nového týdne v klidném tempu, nejvíce se dařilo australskému dolaru. Ropa WTI dnes již zpevňuje nad 59 dolarů za barel.

Chci číst