Euro nepřekvapilo, situace kolem obchodní války stagnuje a čínský juan dál oslabuje

Zveřejnění revize HDP Německa za druhý kvartál žádné překvapení nepřineslo. Dnes nás bude zajímat fundament v 16:00, který může ještě více podpořit oslabování čínského juanu vůči americkému dolaru.

 

V 8:00 byla dnes v Německu zveřejněna revize HDP za druhý kvartál, která na aktuálním výsledku nic nezměnila.

Na měnovém páru EURUSD můžeme sledovat dočasné usazení trhu na důležitém supportu. Support je tvořen cenovými high´s, která byla překonána páteční reakcí na vyjádření Fedu a na vyostření sporů mezi USA a Čínou.

Včerejší seance se nesla ve znamení likvidace pátečních ztrát (pro USD), do trhu proudily pozitivní zprávy o možném dalším vyjednávání, které by mohlo zmírnit dopad obchodní války na trhy.

 

Čínský juan dál oproti americkému dolaru oslabuje

USDCNH, W

Na vině jsou pravděpodobně protichůdné signály ze strany USA a Číny. Když US prezident Donald Trump prohlásil, že díky telefonátům z Číny je další jednání o vyřešení obchodní války na spadnutí, v reakci na to se juan na krátkou dobu v oslabování zastavil.

Později však Čínské ministerstvo zahraničí tyto informace nepotvrdilo a investoři se opět obrátili ke skepticismu a čínský juan dál oslabuje.

 

Týdenní videokomentář - technická analýza

 

 

Dnešní fundamenty

V 16:00 budou zveřejněna data spotřebitelské důvěry U.S., která v posledním reportu příjemně překvapila a dostala se na osmiměsíční maxima (136 bodů). Nyní analytici očekávají pokles pod 130 bodů. Lepší než očekávaný výsledek by mohl pomoci aktuálně oslabenému dolaru.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy