EUR/CHF hlava ramena a Brexit

Měnový pár EUR/CHF je pod prodejním tlakem před blížícím se referendem o Brexitu. Švýcarský frank, bezpečný přístav před evropskými problémy, opět nabírá na popularitě. Měnový pár EUR/CHF aktuálně testuje důležitou trendovou linii, která se dá považovat i za „neckline“ formace hlava ramena. Když se podaří EUR/CHF prorazit tuto významnou hodnotu podpory, pak se mu z pohledu technické formace hlava ramena otevře potenciálně obrovský prostor pro pokles, a to až k úrovním z loňského července.

Při obchodování tohoto měnového páru nemůžeme zapomenout na stálou přítomnost švýcarské centrální banky (SNB) na měnovém trhu a potenciální devizové intervence. Příští čtvrtek zasedá švýcarská centrální banka (SNB) a existuje pravděpodobnost, že by před referendem o Brexitu (23.června) mohla snížit úrokové sazby, aby zastavila posilování CHF.

Analýzu USD/CHF naleznete zde. 

Autor:Michala Moravcová


Nejnovější analýzy

12.12.2019

13:30

Dnes nás ještě čeká řada důležitých fundamentů (USD, CAD, EUR), instrumentem týdne je NZDUSD...

Podrobnosti

12.12.2019

11:58

FED na včerejším zasedání podle očekávání ponechal sazby beze změny a zároveň zveřejnil své ekonomické projekce. Akciové indexy se přibližují zpět k historickým maximům, zatímco dolar ztrácí napříč všemi měnovými páry.

Podrobnosti

12.12.2019

07:17

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti